Skocz do zawartości
Patryk ^^

Propozycja - Grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem trollface

 

Z racji, że nie ma u nas na forum większego zainteresowania grafiką, wydaje mi się, że można coś z tym zrobić.

Na większości forów są osoby ,które chętnie wykonują awatary, sygnatury itd.

Sam się tym interesuje i z chęcią wykonuje prace graficzne, dlatego chciałbym zapropnować ''ożywienie'' działu grafika, dodanie czegoś w stylu ''zlecenia graficzne'', gdzie użytkownicy stosując sie do wzoru, zlecą wykonanie grafiki, głównie chodzi tu o awatary i sygnatury.

Przydałoby się utworzyć rangę dla takich grafików, poprzedzajac nadanie takiej rangi podaniem, gdzie zaprezentują swoje prace itd.

Wydaje mi się, że znajdziemy wśrod nas wiele osób, które bawią się grafiką, dzieki temu mogłyby się rozwijać, równocześnie uszczęśliwić użytkowników, a nasze forum wyglądałoby ''żywiej''.

 

Osobiście chętnie zająłbym się czymś takim na naszym forum, a z czasem napewno znalazłoby się nas więcej.

 

Co myślicie o takiej akcji? Czy jest to wykonalne?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, ale oczywiście rangi dodawane po pewnym stażu - 10/20 wykonanych prac, które muszą prezentować pewien poziom.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, ciekawy i interesujący pomysł. Kiedyś ktoś publikował swoje prace graficzne i jakoś ucichło.  Ranga może nie bo jakoś tego nie widzę, ale główny i dość "żywy" dział mógłby być takim miejscem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na TAK! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pełnoprawny Obywatel, dlaczego nie widzisz rangi? według mnie ludzie widząc, że na forum są osoby, które czymś się zajmują, chętniej o coś takiego poproszą :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ciekawy pomysł. Dział można zrobić ze "zleceniami" ale bez rang nie sądzę, że ten dział ożywi forum. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście,że na tak.Na pewno skorzystam z tych usług graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równierz interesuję się grafiką. Tworzę awatary, sygnatury i inne takie 'cusie'. Pomysł bardzo mi się podoba i rzeczywiście byłoby to pewne ożywienie forum. Jestem za.

Wysłane z Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie subforum chyba nie do końca spełniało by zamierzoną rolę, może powstać tam wylengarnia pijawek lub prośby, na które nikt nie odpowie. Dużo bardziej by pomogło gdyby osoby lubiące/interesujące się grafiką zaczęły publikować swoje prace na forum nie bojąc się tym samym słów ewentualnej krytyki i zlecając trolli :)

W takich tematach często toczy się jakaś dyskusja, nasi graficy mogą się w ten sposób zareklamować, można takie posty nagradzać reputacją, a jeśli komuś spodoba się styl Autora to na pewno dostanie na pw lub w temacie pytanie o awarar/sygnaturkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Patryk ^^ chcesz żeby coś takiego było z tą rangą?

dffegheewhehhe.png

 

@hyzio zgadzam się. Jak wspomniałem wcześniej były takie osoby które chwaliły się swoimi pracami. Kto byłby chętny pokazywać swoje prace mógłby zostać główny dział dla takich osób i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ranga grafika była by lepsza, ponieważ to jakos motywuje do tego alby robić zlecenia. I dział zlecenia też byłby dobrą opcją bo wystarczy napisać, że można złożyć jedno zlecenie na tydzien i trzeba miec minimum 25 postów na forum i już po pijawkach które wpadną tutaj i wyniosą prace na inne fora itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i ranga, ale na pieszczotę zasłużyć ;)
Na pewno Administracja nie pozostanie bez odzewu w sytuacji gdy ktoś będzie się wyróżniał swoją aktywnością i wparciem użytkowników forum. Wg mnie nie potrzebna jest dodatkowa motywacja tylko konkretne zadania/pomysły, w których realizacji moglibyście się wykazać, bo mało komu chce się wykazać inicjatywę od początku do końca, a do tego jeszcze dochodzą rozterki czy moje działanie nie spotka się przypadkiem z dezaprobatą czy wszechobecnymi hejterami, którzy potrafią odebrać każdemu chęć do działania. Ranga chyba tego typu problemów nie rozwiąże. Natomiast na brak pomysłów, hm...
Jeśli dobrze pamiętam Batonikowi kończą się podkładki pod myszkę, może jeszcze nie ma wzoru na nową ;)
TU też żaden artysta się nie zgłosił trollface

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://home-edition.eu/grafika-f118/ - proszę, tu macie odpowiedni dział. Kto chce niech sobie założy temat o tym, że zajmuje się robieniem grafik, zlecenia niech przyjmuje sobie na PW, a efektami pracy może się chwalić we wcześniej założonym temacie. Mało tego, może sobie zrobić z pierwszego posta portfolio i sukcesywnie dodawać do niego nowe dzieła (poprzez opcję edytuj). Według mnie na forum jest wystarczająco dużo działów odpowiednich na prawie każdy pomysł. Wystarczy tylko odrobinkę go przemyśleć, żeby wprowadzić go w życie nie mieszając za bardzo w strukturze forum (bo ono i tak już jest wg mnie zbyt rozbudowane). Jeśli chodzi o rangę grafika, to może ona powstać, ale nie dostanie jej każdy za zrobienie byle sygnaturki. Jeśli będę widział, że ktoś naprawdę dużo działa w tym kierunku, jego prace są porządnie wykonane (nie muszą mi się podobać, bo to kwestia gustu) oraz będzie się udzielał przy rozwoju forum (oczywiście pod względem graficznym) to bardzo chętnie takiej osobie przyznam status grafika. Tego tematu nie będę zamykał, żebyście mieli szansę jeszcze podyskutować i ewentualnie przekonać mnie do zmiany zdania (w co wątpię, bo potrzebowalibyście solidnych argumentów). 

 

Trochę popłynąłem z myślami i mało brakowało, a bym zapomniał wspomnieć o jednym temacie, a właściwie paru, które już istnieją w dziale, który podałem na początku posta. Chodzi oczywiście o tematy typu "wykonuję zlecenia". Ostatni umarł w październiku. Wnioski są proste:

- nie ma zainteresowania,

- autor tematu nie przemyślał jak się za niego zabrać.

 

Podsumowując:

- zakładamy temat z informacją, że wykonujemy prace graficzne,

- zlecenia zbieramy na PW,

- skończone prace umieszczamy w pierwszym poście (opcja edytuj),

- po dodaniu nowej pracy, temat podbijamy (przycisk "podbij temat"-"Bump this topic"),

- pozostała część tematu służy do dyskusji.

Jeśli zainteresowanie będzie, to temat nie umrze, brak zainteresowania, temat zdycha. Proste. Podobnie by było z nowym działem, który by żył przez chwilkę, a potem zdechł z braku zainteresowania. To właściwie tyle co mam Wam do przekazania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można poprostu przypiąć tam posta ze wzorem na zlecenia? Osoba stosujaca sie do wzoru, zakłada temat, a zainteresowani zleceniem odpowiadają w tym temacie.

Jeśli okaże się, że po jakimś miesiącu brak chętnych, poprostu przypięty post ze wzorem się usunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można poprostu przypiąć tam posta ze wzorem na zlecenia? Osoba stosujaca sie do wzoru, zakłada temat, a zainteresowani zleceniem odpowiadają w tym temacie.

Jeśli okaże się, że po jakimś miesiącu brak chętnych, poprostu przypięty post ze wzorem się usunie.

Zgadzam się. Wtedy nie będzie zaśmiecania tych tematów, ogółem jest to dobra propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...