Skocz do zawartości
pawlo6669

Telewizor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

 

Planuję zakup nowego telewizora i chciałbym zaczerpąć opini lub porad osób które mają styczność z wybranymi przeze mnie modelami albo znają się na tym sprzęcie i mają trochę wiecej wiedzy niż ja i wujek google .   

 

http://www.komputronik.pl/product/233658/Elektronika/RTV/50_Samsung_UE50HU6900.html

 

http://www.komputronik.pl/product/225541/Elektronika/RTV/55_Samsung_UE55H6400.html

 

Może ktoś poleci mi inne telewizory w mniej wiecej tej samej cenie albo doradzi na co zwrócić uwagę.

Od siebie dodam że telewizor ma służyć dla całej rodziny, zarówno dla tych młodych ( MUA :D) i dużo starszych osób (rodzice i dziadkowie)

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi jakąś mnie nie przekonują do tv. Moje typy to Sony i LG ( sam mam ) ale kupiłbym Sony :D
To jest kwestia gustu. Zależy jakie lubisz marki, do jakiego pokoju, jakiej wielkości itp. Myślę, że jeśli napiszesz szczegółowo to sam wybierzesz sobie marke i model tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bardziej chodzi mi o funkcjonalność tych telewizorów. Technologi nigdy człowiek nie do goni a z roku na rok wchodzą to kolejne udoskonalenia które mogą poprawić użytkowanie a również ją pogorszyć. Sam telewizor nie musi być Szajsunga (w internetach ludzie sobie chwalą te modele które wybrałem jedak nie zawsze musi to iść w parze z prawdą) Co roku producenci starają się ulepszać zeszłoroczne modele (chodzi mi tutaj chociażby o matrycę, jakość wykonania podzespołów, same podzespoły itp). Nie mam niestety porównania na chwilę obecną gdyż miałem telewizor z tych pierwszych ,,Płaskich" i kupno takiego będzie na pewno wielkim krokiem do przodu.  W sklepach RTV panowie z obsługi powiedzą wszystko abyś tylko kupił ten telewizor na którym się zatrzymałeś a czasami nawet nie mają pojęcia o czym mówią i co doradzają ( tak to odczułem ). Co do wielkości to 50 , 55  będzie w sam raz gdyż salon ma 17 m2 z chakiem  a sam telewizor będzie spoczywał w odległości 3m z małym groszem  od siedziska :)


Wiesz bardziej chodzi mi o funkcjonalność tych telewizorów. Technologi nigdy człowiek nie do goni a z roku na rok wchodzą to kolejne udoskonalenia które mogą poprawić użytkowanie a również ją pogorszyć. Sam telewizor nie musi być Szajsunga (w internetach ludzie sobie chwalą te modele które wybrałem jedak nie zawsze musi to iść w parze z prawdą) Co roku producenci starają się ulepszać zeszłoroczne modele (chodzi mi tutaj chociażby o matrycę, jakość wykonania podzespołów, same podzespoły itp). Nie mam niestety porównania na chwilę obecną gdyż miałem telewizor z tych pierwszych ,,Płaskich" i kupno takiego będzie na pewno wielkim krokiem do przodu.  W sklepach RTV panowie z obsługi powiedzą wszystko abyś tylko kupił ten telewizor na którym się zatrzymałeś a czasami nawet nie mają pojęcia o czym mówią i co doradzają ( tak to odczułem ). Co do wielkości to 50 , 55  będzie w sam raz gdyż salon ma 17 m2 z chakiem  a sam telewizor będzie spoczywał w odległości 3m z małym groszem  od siedziska :) Więc myślę że będzie OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jedyne na czym powinniście się skupić przy zakupie tv, to nie marka, wiadomo marke wybierzesz wedlug upodoban.

Ale głownie chodzi o typ telewizorów led, lcd czy plazma, każdy z nich ma swoje wady i zalety, jeden bardzo dobrze odwzorowuje kolory, a drugie malo pobiera prądu.

Wielu ludzi patrzy na wielkosc tv i mówią ''taki duży tv, a tak mało kosztuje, super'' Tylko nie mają świadomości, że jest to kosztem slabszej jakości.Ja osobiście wolałbym patrzeć na mniejszy tv w tej samej cenie, ale taki który pokazuje wszystko w rewelacyjnej jakości, wiec musisz zastanowić się czy szukasz czegoś dużego czy jakościowego, oczywiście można mieć to i to, ale koszty przy tym także wzrastają.

Wiec polecam poczytać o typach tv jakie możesz nabyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE CZYTAŁEM WSZYSTKICH KOMENTARZY POD SPODEM ALE SZCZERZE ODRADZAM SZAJSUNGA!!!

Sam kupiłem szajsunga 2 lata temu smart tv dałem ponad 650 euro i psuje sie zawiesza i dziwne rzeczy się z nim dzieją nie kupuj tego szajsu!

Lepiej coś od sony lepsze odświeżanie i obraz

Kumpel ma od Sony i nie mogę powiedzieć, ale dobra rzecz. Piękny czysty obraz mimo odswierzania na poziomie 200 ( ja mam 300) ale to i tak nie do porównania.

co z tego że androidem od szajsunga możesz obsługiwać opcje smart jak i na iPhone ściągniesz apke i też dasz rade ogarnąć dosłownie wszystko

a co do apek...

Kup tańszy tv ale aby miał dobry obraz lec ced 3d i reszta... bez smarta ( wyjdzie drożej) i dokup sobie chromecast i masz pełnowartościowy tv smart plus dobra jakość odbioru

chrome cast kosztuje ok 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie znam sie na parametrach itp, ale mam ten drugi model od dłuższego czasu. Jest używany praktycznie 24/7 

Nie narzekam, nie zacina się i wszystko jest ok.

 

Polecam jako użytkownik   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA osobiście posiadam LG 42 cale smart-a i nie narzekam.Dla mnie telewizja ma służyć do oglądania a nie bawienia sie apkami ( w końcu stworzono tv aby ogladać a nie bawić się aplikacjami czy internet przeglądać).odświeżanie na poziomie 300 herc 3D w zupełności starcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę właśnie ze samsung to dobra firma mam 2 tv  z tej firmy i maja juz sporo lat  jeden juz tylko sobie stoi bo był zmieniony na nowszy drugi jeszcze w ciągłej aktywnosci i nie ma z nimi problemów  :D Osobiście przekonał mnie 1 model :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey. Dziękuję wszystkim za wyrażenie swoich opinii i poglądów co do TV :). Pochodziłem jeszcze troszkę po sklepach i przeczytałem połewe internetu i w końcu wybrałem ten 2 model. Jednak jeżeli nie przypadnie mi do gustu bez dwóch zdań wybiorę Sony z propozycji Me_gusty :)

 

Zieloni można zamykać temat  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...