Skocz do zawartości
Jacob

Podkładka chłodząca pod laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop mi się grzeje i resetuje, może podkładka pomoże. Ktoś coś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść go i wymien paste na procku, a podkładka będzie zbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię czy pomoże wymiana pasty, własnie polecałbym podkładkę. W Media Markt kupiłem siostrze do laptopa, trzymała go na łóżku i się przegrzewał, teraz śmiga jak się patrzy :P 50 zł i masz spokój ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulsar, ale gdy laptop przegrzewa sie do stopnia, że aż się wylącza, to zakup podkladki nie jest moim zdaniem pierwszą czynnością, aby temu zapobiec.

Bo wiadomo, że na początku wszystko działało dobrze i trzeba go przywrócić do tego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw rzeczywiście przzeczyść i sprawdz stan taśmy.A później podkładke możesz zakupić aczkolwiek wielkich ona cudów tez nie zdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz majstrować w "bebechach" (wiadomo w lapku trochę trudniej) to podkładka chłodząca spokojnie wystarczy. Pasty nie trzeba zmieniać wystarczy przeczyścić. Ja np przeczyściłem trochę, i też podkładkę kupiłem i śmiga jak marzenie ;D

Pasta w laptopach nie jest, aż tak ważna nie trzeba jej wymieniać. Najważniejsze jest przeczyszczenie.

 

@Patryk.  taki stan przegrzewania laptopa nie musi zawsze oznaczać wymiany pasty. Mówię bo nigdy nie miałem pc tylko same laptopy i z doświadczenia o tym wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siick, masz racje, dlatego niech najpierw go wyczysci, jesli to nie pomoze, to kontrola pasty, ostatecznie trzeba zaczac chlodzic od zewnatrz.

Mój poprzedni laptop, był w takim stanie, że kladąc go na kolanch mogłem się poparzyć, wiec zaczałem od czyszczenia, co nie pomogło, wiec ''wszedlem glębiej'' az do pasty tzn jej resztek, po uzupełnieniu obyło się bez dodatkowaego chłodzenia.

Jacob, mozesz jeszcze powiedzec ile laptop ma lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł dziś pod sprężarkę i jest lepiej, ale niewiele. Dodam, ze laptop jest bardzo dobry i to trochę paranoja, żeby mi się wyłączał przy cs go czy docie na najniższych detalach. Czasem się zdarza, że nawet przy zwykłym korzystaniu się zresetuje. Zamówię podkładkę i jak nic nie da to kupię tę pastę :)

http://allegro.pl/laptop-podstawka-chlodzaca-pod-laptopa-podkladka-i4875722574.html myślicie, że ta się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Sprężarka? Nie połamaleś wentylatora? :D

To trzeba rozkręcić i delikatnie pędzlem  :D

Podkładkę którą pokazałeś ma kuzyn, chłodzi dobrze, ale po pewnym czasie jeden z wiatraków zaczął się zawieszać i  trzeba w niego puknąć wtedy rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie brałem tą sprężarką :D a może coś z media polecicie, bo dziś będę? http://www.mediamarkt.pl/podstawki-chlodzace

 

Bardziej mi zależy na tym, zeby dobrze chłodziła, niekoniecznie musi byc cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz świadomość, że dmuchając spreżarką, polowo kurzu została w środku? Bo przedmuchując, coś wyleci, a jeszcze cos wepchniesz głębiej (y).

 

Widze, żę strasznie się uparłeś na to chłodzenie, wiec dalej rób jak chcesz, swoje zdanie już przedstawiliśmy co należy zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym tak jak pisze Patryk w pierwszej kolejności, ale jeśli chcesz podkładkę to raczej nie kupowałbym żadnego szmelcu(raz, że się szybko zepsuję, dwa: będzie chłodził podzespoły o 6-8 stopni).

Swojego czasu sporo grałem w wakacje przy wysokich temperaturach otoczenia i lapek lubił się trochę przygrzać, sporo szperałem, czytałem, pytałem i doszedłem do wniosku, że jeśli chodzi o podkładki to tylko Zalman, wtedy a było to z 1,5 rok temu w grę wchodziła kwota 150-250, teraz z pewnością znajdziesz coś spod szyldu Zalmana w niższych cenach.

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nei masz gwarancji na niego przypadkiem?Z moim laptopem syndromy były identyczne jak opisujesz.Rozwiązaniem u mnie było zmiana chłodzenia na nowe. Jeśli posiadasz intela to od razu mogę powiedzieć z autopsji ze wentylatorki ich potrafia nie wyrabiać przy dużym zużyciu i mniej efektowniej chłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja już się skończyła niestety. Przed chwilą go rozkręciłem całego i trochę odkurzyłem, zobaczymy teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy tez od tego gdzie masz "wywiew"

W moim lapku np nie ma chłodzenia od spodu dlatego tez moge go spokojnie trzymać na łożku.

U mnie sprawa chłodzenia jest umiejscowiona w miejscu zgjecia monitora z klawiaturą ( chyba wiecie o co mi chłodzi )

Nie mam kratek z podspodu wiec mi nie przydałaby sie podkładka - nie wiem jak ty to tam masz.

Pozatym napewno dobrym wyjściem jest odkurzenie latka np sprężonym powietrzem.

Wymiana pasty tez jest jakimś wyjściem ale chyba nie mówimy o lapku co ma 4-5 lat, pozatym mógłbyś jeszcE cos uszkodzić i całkiem przestałby działać.

Dla potomnych.

Na przyszłość nie patrzcie na wygląd i nie przywiazujcie sie do ceny laptopów za mocno bo większość właśnie tak robi a potem problemy i wydatki na podkładki, szmatki i inne dyrdymały.

Proponowałbym każdemu z was przy zakupie nowego bądź używanego popatrzeć za Lenovo albo MSI.

Oczywiście nie pomijając Dell.

Większość z urzytkownikow w PL patrzy na kuszące parametry a wybiera tak naprawdę szajs z Acera czy HP i jeszcze ten Asus.

Lepiej oszczędzić stówę dwie więcej i kupić cos porządniejszego.

Wiem, że u nas w a PL nie wszystkim sie przelewa jak powodzianom za powodzi, ale warto trochę pomysleć i kupować z głową.

Cena nie zawsze ale w większości jest jednak wyznacznikiem standardów i niezawodności.

Dlatego

1. Nie kupować HP, Asusa, innych experymentalnych wynalazków

2.kupujac nowy sprzęt( bądź używany ) obczaić chłodzenie, bo to przez to właśnie dzieje sie najwiecej złego.

3.kupcie sobie maca nawet 4-5-6 letniego i będziecie bardziej zadowoleni niż ze zwykłego Peceta:)

No

Amen

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Me_Gusta nie ma pojęcia o komputerach, a HP rządzi trollface

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde HP robi drukarki, laptopy, komputery i inne badziewie.

Pewnie mają też w planie lodówki samochody i statki kosmiczne.

Wszyscy wiedzą, że jak coś jest do wszystkiego to jest do du**** ekhm niczego:D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego jakiego miałem był mój świętej pamięci lapek Toshiba [*]. Miałem Asusa, nie miałem z nim problemów tylko była okazja do zmiany i teraz mam Acera. Te 3 marki mogę polecić nawet uciąć rękę mogę :D mam wywiew z bocznego panelu i tak mi się na łóżku grzeje, nie ma znaczenia gdzie się znajduje. Co do HP masz racje Me_Gusta Laptopy to shit :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wielu znajomym z pracy i nie tylko którym "pomagam" w naprawach, konserwacjach etc.

Najwiecej lapków jakie przynosili do mnie to właśnie HP jeden nawet 2 razy

Acer

Asus

Dlatego mój pogląd na te marki jest taki jaki jest.

Oczywiście jeżeli dbasz o lapka jak o "święty gral"

3masz go w pudełku i tylko od święta na nim pracujesz to i z HP mozesz setki dożyć :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podkładka nie pomogła na tyle na ile bym oczekiwał. Jakieś inne pomysły jak chłodzić laptopa? Dodam, ze kiedyś się nie grzał, wszystko było ok. 

Dane: 

RAM 6gb
Procesor : Intel 2,5GHz
Karta Graficzna : nVidia 2 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pojdz do serwisu i niech sprawdza chłodzenie czy daje rade czy moze juz nie wyrabia i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś jakiś bubel to się nie dziw, że nie pomogło, a tak po za tym zrób tak jak jest napisane wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...