Skocz do zawartości
LEader

Wybory prezydenckie u batona

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten czas! Nadszedł ten moment! Aby batoniacy wybrali następnego prezydenta RP! Zasady? Takie jak przy głosowaniu na admina, czyli podajemy kandydata (http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2015/kandydaci/) a następnie UZASADNIAMY "dlaczego on".

 

Przykład:

"Oddaje głos na Bronisława Komoruskiego, przede wszystkim bo jest szogunem, w spotach mówi o zgodzie, a w Stargardzie tak pięknie gardzi naszymi rodakami. Przez te lata nic nie zrobił dla polaków i dlatego liczę na kolejne pięć współpracy"

 

Oczywiście zależy mi na waszym prawdziwym odczuciu, a nie śmiechowo-hihowej formie jak powyżej w przykładzie. Zatem batonowscy rodacy, do postów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


https://www.youtube.com/watch?v=bm1aEBgpiMQ


Nie są komunistami, nie boją się mówić jak jest w Polsce, nie sprzedają Polski (prywatyzowanie). Chcą zatrzymać młodych w kraju i nie spisują Polski na straty jak te pionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś SaS startował, byłbyś moim numerem 1. Ale że nie bierzesz udziału głosuje na Kukiza, w polsce czas na zmiany i mam nadzieje że znalazłem gościa który "to" Zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale kukiz to niech lepiej zostanie przy muzyce. Jego pomysł na jedno okregowe wybory to strzał w stopę. No bo jak chcę zmienić Polskę skoro przy takim układzie 90% posłów w sejmikach wojewódzkich zajmią pis i po.

Mój pierwszy wybór to Marian Kowalski. Wbrew pozorom bardzo mądry i elokwentny człowiek. Jego pomysł na danie większej władzy prezydentowi i usunięcie premiera dla mnie rewelacja. Nie pisząc już o usunięciu nfz i zus.

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Kukiz . Wypowiaada się bardzo racjonalnie, nie boi się krytyki i może jemu uda się coś wkońcu zmienić. 

Ale coś mi sie wydaje, że Bronek i tak zyska największe poparcie (chodz nie znam osoby, ktora chcialaby na niego glosowac). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosuję prawdopodobnie na Kukiza, chociaż najbardziej mnie przekonuje Braun, ale słabiutka kampania, pewnie dlatego, że ciężko mu się z takimi poglądami przez media przebić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mówić na kogo głosujecie, owszem, ale i tak wygra Komorowski, dlaczego? Pewnie znacie odpowiedź :) dodam że łapówka wchodzi w grę oraz co najważniejsze moim zdaniem NIGDY nie będzie tak że prezydent będzie np. z PiS-u a rząd z PO. Kiedyś za ś.p. Lecha Kaczyńskiego tak było ale już nie będzie.

oni nie dopuszczą do czegoś takiego. Wszystko będzie po ich myśli, jedynie co możemy zrobić to wyjść na ulice i walczyć! Przede wszystkim trzeba głosować na kogoś kto w ogóle chce dla jak najlepiej dla ojczyzny a przede wszystkim kogo nie widzimy co dzień tych samych mord. Jeśli chodzi o mnie to rozważam kilka osób a są to: Korwin, Kukiz, Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym Korwina spodobał mi się jego pomysł aby zniwelować sterte papierów wszelkich zgód gdyż biurokracja naprawdę w nasyzm kraju jest bardzo uciążliwa i wnerwiająca ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś da radę coś zmienić, zawsze jak się taki trafia to robią z niego wariata a później ginie w wypadku albo popełnią "samobójstwo" ale oby się udało komuś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym głosować to na Kukiza na pewno bym nie oddał swojego głosu ponieważ on chce wprowadzić JOWy, które pokazały w Wielkiej Brytanii jak JOWy tylko i wyłącznie betonują scene polityczną ponieważ np partia Nigela Farage UKiP mając 16% poparcie wprowadziła tylko 2 posłów. Na Dude też bym nie oddał swojego głosu ponieważ on będzie parł do wojny z Rosją. O Bronku nawet nie będę pisał bo na niego nikt nie głosuje (a i tak wygrywa). Tak więc oddał bym mój głos na Korwina (ponieważ chce znieść kwote wolną od podatku, nie chce ingerować w wojnę na Ukrainie, chce zmniejszyć ilość biurokracji itd.) chociaż najbardziej mnie przekonuje Braun ale niestety jest za rzadko pokazywany w tv przez co ludzie którzy nie interesują się polityką w internecie prawie w ogóle go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając całą listę kandydatów, ich spoty wyborcze, wywiady, czasami debaty moje wnioski były następujące.
Komorowski - przede wszystkim, nie mogłem znaleźć żadnej debaty (były "WOGLE" jakieś?) z jego udziałem. A spoty które przeglądałem, nawołują do zgody w rządzie... i to wszystko. Zero konkretów, ale zwykłych ludzi ta zgoda najwidoczniej przekonuje i to jest jego plus o.O.

Duda - przeciwieństwo "postanowień" Komorowskiego. Osoba, która za wszelką cene chce pokazać jak PO jest do dupy. Również w spotach jest to widoczne, nie pokażą co oni by chcieli, tylko czego PO nie spełniło. W radiu trójka, gdy prezenterka zadała mu jedno pytanie na temat debaty z Jarubasem, ten ciągle migał się od odpowiedzi, nawołując Komorowskiego do udziału w niej, aż po prostu złapałem się za głowę. Mało co prezentuje swoją osobą, ale ludzie nie wiedzieć czemu zagłosują na niego bo jest "młody", albo są przeciwko PO (jakby nie można było głosować na kogoś innego)

Jarubas - ładnie śpiewa (nie interesuje mnie on, dowiedziałem się o jego istnieniu, kiedy szukałem listy kandydatów by dać tu linka :D), serio pierwsze filmiki na yt pokazują tylko  "te koncerty"

Korwin-Mikke - Ile to filmików o nim jest w sieci, plusy przede wszystkim za determinacje, przez tyle lat gadać o tym samym. "Ten zły" w mediach, ponieważ pokazuje jak to polityka zgłupiała przez ostatnie lata. W wywiadach prawi dobrze, niestety do czasu, aż chcąc się popisać swoją wiedzą na dany temat puszcza co jakiś czas kleksy. Trochę też wkurza mnie jego naciskanie na "lewactwo". Większość przyznaje mu racje, jednak gdy dochodzi do wyborów, (np. u nas) wybierany jest Kukiz .

Palikot - obejrzałem tylko jego spot wyborczy "o szanowaniu swoich rywali" czy też "o szanowaniu prezydenta jako rywala" tak czy inaczej, niczym Ogiński z kocham gotować, ledwo co powstrzymałem swoje wymioty po tym spocie.

Wilk - Przez pewien czas był (w moim mniemaniu) w grupie antyrzadzacej. Jednak po jednym z wywiadów, w którym okazało się że jego 3 postulaty są nieaktualne, zmieniłem zdanie. Widzi nieco zmodyfikowany system, który opiera się na podobnych wartościach co współczesny, więc nie spodziewam się dużo po nim. W spotach mówi o swoich dzieciach, że chce lepiej dla nich (a nie dla wszystkich polskich dzieci :D).

Kowalski - Pierwszy kontakt nie był udany, co chwilę chwalił się znajomością polskiej łaciny, dodać do tego wygląd (według mnie ma coś z niemca :D) i już pierwsze wnioski się narzucają. Jednak kiedy zagłębiłem się w jego wywiady... Na pewno ma niezłą riposte, jego poglądy w pewnych sferach pokrywają się z moimi. Niestety nie widziałem jego spotu wyborczego ani debat.

Braun - Nie wiem czemu w Polsce, kandydat na prezydenta musi chwalić swoją religijność i w tych wyborach też znajdziemy paru świętoszków ale w przypadku Brauna bardzo to mnie odrzuca. Poza tym, wydaje się być ogarnięty. A jego akcja z naruszeniem miru domowego i wypomnienie że komisja wyborcza znajduje się w kancelarii prezydenckiej, miodzio. Oficjalny spot zaczyna się zacnie, lecz tym dalej w las, tym więcej o religii, co może być jego bronią (bądź co bądź) lub też piętą (lubię pięty :]).

Kukiz - Taki typowy Kowalski z wyglądu. Przez pewien czas był moim faworytem, aż zaczęło się, jego fanatyzm co do "jednomandatów" i kręcenie większość rozmów wokół tego. Jakby to miało zbawić całą Polske. Oczywiście w spotach jego utwory. Ale debaty żadnej nie widziałem.

Tanajno - Taki trochę ewenement, kiedy cała Polska jest podzielona na tych Korwinopodobnych a starych wyjadaczy. On taki nieco z innej beczki, polityk ale nie polityk, przedsiębiorca. Kiedyś mówiłem że fajnie by było mieć prezydenta który musi pracować tak jak inni szarzy ludzie, czy to w sklepie czy gdzieś, nie dostając kasy za prezydenture. Męcząc się jak wszyscy inni, działałby, aby jednak było im lepiej, bo miałby w tym swój interes. Wiadomo że nigdy czegoś takiego nie uświadczę, chyba że bym przeniósł się do starożytności :D. W jednym z wywiadów mówił że chce oddać większość władzy zwykłym obywatelom, dobrze określając że jak ktoś chce coś zmienić to będzie się wypowiadał, bo całej reszcie to i tak wisi co się będzie zmieniać w kraju.

 

Do sedna, nie ma kandydata idealnego, ale gdyby mój głos miał zadecydować to na pewno ktoś poza głównego nurtu politycznego. Wiadomo nie musi się coś zmienić, ale są większe szanse niż przekazywanie pałeczki z Pisu do Po w tym samym systemie.

A tak to Kowalski, jako "Polski Pudziano-Hitler" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych to co chcą głosować na Dude to przypominam, że jest on zwykłym tchórzem ponieważ najpierw powiedział, że jest gotów stanąć do debaty z każdym kandydatem, a jak przyszło co do czego i Korwin wyzwał go na debatę to ten po prostu stchórzył i odmówił bo wiedział że Korwin by przeciągnął młody elektorat Dudy na swoją strone.

 

Kowalski niemiec?:D mi tam już bardziej takiego twardego komunistę przypomina :D

A co do Komoruskiego to stanął do debaty z trzema redaktorami reżimowych telewizji https://www.youtube.com/watch?v=ZIjPgDVDhvE

Jeszcze dla wszystkich mam tutaj podsumowanie kampanii prezydenckiej przez socjologa,nauczyciela akademickiego, felietonisty (laureat Złotej Ryby – nagrody dla najlepszego polskiego felietonisty do 40 roku życia)   Krzysztofa Prendeckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wypowiadajcie się, na batonie nie ma ciszy wyborczej .lans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O z Panem Prendeckim miałem zajęcia na studiach. Tak BTW. :D

Mój głos będzie szedł na Korwina, mówi racjonalnie ale czasem powie prosta rzecz która jest wszystkim znana i rozumiana, a media rozdmuchaja i przekształca zamysł tej wypowiedzi. Przede wszystkim podatek dochodowy, prYwatyzacja służb publicznych, minimalizacja biurokactwa.

Co do wyborów to będzie tak ze kandydaci antyrzadowi dostaną taka cześć głosów rozłożonych któRa nie da żadnemu z nich wygranej. I dojdzie do 2 tury Komorowski Duda i wygra Duda bo Komorowskiemu juz podziękujęmy.

Powinna być Zjednoczona partia antyrzadowa właśnie z tych kandydatów antyrzadowych, a nie każdy z innej parafii. W kupie sila, inaczej będzie tak jak napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki jakie są każdy widzi. Gdyby to od batonowskiej braci zależało układ sił byłby następujący (bez procentów, bo prowadzę :D)

1. Kukiz 4

2. Kowalski 2

3. Korwin 2

(nie liczyłem wielogłosów)

 

Kukiz staje w świetle reflektorów, ludzie biją mu prawa, tak, tak jest !!! Pan Kukiz dostaje darmowego admina i moderatora na cały rok! Aby harować dla naszej pięknej społeczności :D.

Bum i szara rzeczywistość, przekazywanie pałeczki ciąg dalszy. Zapewne większość z was w ogóle nie zagłosuje, a ci co to zrobią to wybiorą mniejsze zło. Gratulejszyn panie duda, gratulejszyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś SaS startował, byłbyś moim numerem 1. Ale że nie bierzesz udziału głosuje na Kukiza, w polsce czas na zmiany i mam nadzieje że znalazłem gościa który "to" Zmieni

Widzisz co ta propaganda robi z ludźmi, z resztą sam zobacz że jestem :].

 

V3mX8pT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Podobna zawartość

    • Przez Kooneser
      https://aparat.cam/embed-tt36berxnt5c.html 😂
    • Przez Me_Gusta
      Rozejm na Ukrainie możliwy? Separatyści przedstawili żądania
      Jak podaje agencja Interfax władze Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej przedstawiły swoje propozycje zawarcia rozejmu na Ukrainie.
      Separatyści gotowi są na zawieszenie broni, które miałoby obowiązywać od jutra, jednakże domagają się wstrzymania lotów ukraińskich sił powietrznych nad kontrolowanymi przez nich terenami. Ich warunki obejmują ponadto udostępnienie przedstawicielom OBWE danych kontroli przestrzeni powietrznej. Ponadto, separatyści proponują utworzenie strefy bezpieczeństwa, która miałaby dzielić się na 5 sektorów. Monitorować je mieliby międzynarodowi obserwatorzy. Z kolei 7 września miałyby zostać uruchomione korytarze humanitarne dla uchodźców i dostarczona pomoc do miast kontrolowanych przez separatystów.
      gazeta.pl
      Jak Wy to widzicie?
      Będzie wojna? Czy ruski przyjdą także i po nas?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...