Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Maxis, Maxis, Maxis...... Studio Maxis zawsze miało smykałkę do różnego rodzaju "symulatorów" życia, jak chociażby kultowe Simsy, czy..... Spore. EA wydało tą grę w roku 2008, w wielu wersjach językowych w tym polskim (nie są jak Ci od Xbox Live, gdzie przez długi czas nasi rodacy musieli zakładać konta na adresy niemieckie czy chociażby kanadyjskie, bo nie uwzględniono polskich posiadaczy Xboxów [sorki za tą malutką nawiasową dygresję ;)]).

 

Z czym się tutaj zmierzymy?

 

Naszym wiekopomnym questem jest..... stworzenie własnego ufoka, organizmu (jak zwał tak zwał :P), którego poprowadzimy od najniższych szczebli ewolucji do pełnoprawnej cywilizacji dominującej na powierzchni naszej planety (kolejne dodatki umożliwiały podbój innych planet). Sami od początku decydujemy w jaki sposób będziemy komunikować się z resztą stworzonek (albo wspólną zabawą albo pazurami i pięściami), w jaki sposób będziemy mogli się przemieszczać, co będziemy jeść, czym ewentualnie się bronić i jak wyglądać. Ilość możliwych kombinacji trudno zliczyć, ogranicza nas nasza własna wyobraźnia i ilość pkt DNA, które wydajemy na różnego rodzaju...... usprawnienia naszego podopiecznego. Jak już wspomniałem po jakimś czasie będziemy mogli poprowadzić wioskę naszych stworzonek, by tworzyć sojusze lub podbijać inne wioski, co doprowadzi do powstania metropolii, et cetera, et cetera....... Gra w zasadzie nie ma jako takiego końca, gdyż to jest sandbox. Naszym zwierzakiem możemy się pochwalić w sieci i podesłać różne etapy rozwoju naszego malucha do serwerów EA, co spowoduje wprowadzenie go w obieg i umieszczenie w rozgrywce innych graczy. Poza tym, może być oceniany i komentowany.

 

Sama kontrola stworzonka jest bardzo prosta (jak na grę od Maxis przystało). Grafika? Jakby to określić, hmmmmmm, "tęcze i jednorożce", tak, to chyba najlepsze określenie. Ale cóż się dziwić, jest to gra przeznaczona też dla dzieci. Muzyka pasuje to klimatu gry, do udźwiękowienia przyczepić się nie można (bo jak się można przyczepić do piszczenia kosmitków? ;)).

 

Ten gameplay pokaże wam pierwsze etapy samej zabawy. Dalsze etapy (o ile nabędziecie ten tytuł) odkryjecie już sami ;)

 

 

Tą grę mogę z czystym sumieniem polecić, dlaczego? Przede wszystkim sama możliwość stworzenia takiego ufoka może być dobrym pretekstem. Dołóżmy jeszcze dbanie o rozwój naszego organizmu.

 

I przy okazji może co poniektórych skłonić do pewnych, hmmmmmmm, zawodów ;) Spróbujcie stworzyć własnego stworka za pomocą narzędzia Spore : Fabryka stworów. Link do pobrania tegoż narzędzia to : http://download.komputerswiat.pl/gry-i-rozrywka/gry-symulacyjne/spore-fabryka-stworow. Pochwalcie się swoją kreatywnością ;)

 

Oto moje dzieło (stworzone na szybko ;p)

 

wWGJs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągniemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mówię sobie że coś mi ta gra przypomina a kiedyś kiedyś chodziłem do sąsiada i on grał ze swoim dzieckiem w to ;D

Ładne wszystko opisane szczegółowo, jedynie co mogę powiedzieć szacun dla Ciebie za to co robisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...