Skocz do zawartości
Geralt z Rivii

South Park : Stick of Truth

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne znajdą się tutaj osoby, które mogą nie znać serialu pod tym samym tytułem. Będącego synonimem wolności słowa, wyznania, poglądów itp. tworzonego na początku w Paincie, początkowo nie wróżono sukcesu, ale stało się inaczej :) Ta gra jest bardzo mocno oparta o ten serial (choć nie tylko o niego ;)). Z tym tytułem autorstwa Obsidian Studios można się zapoznać dzięki Ubisoft od roku 2014.

 

No dobra, ale o co tutaj chodzi?

 

No cóż, jako "New kid" przybywamy to tego małego górskiego miasteczka. Po stworzeniu własnego avatara, zostaje wpierw poproszeni, potem w przypadku ociągania się, zmuszeni do wyjścia na dwór w celu odnalezienia kolegów. Spotkany i uratowany przez nas Butters paladyn zaprowadza nas do zamku zwanego Kupa Keep (nie, to nie jest pomyłka), w którym króluje Cartman, Wizard King. W ten sposób zostajemy wciągnięci w zabawę - grę RPG opartą o Dragon Age'a i Skyrima, w której walczy się o tzw. Kijek Prawdy. W międzyczasie agencja rządowa próbuje zatuszować sprawę lądowania UFO (co sami poniekąd spowodujemy) oraz wycieku pewnej substancji zamieniającej wszystko co żywe w...... Nazi Zombiaki (odniesienie do późniejszych CoDów oraz do Sniper Elite Nazi Zombies). Znalazło się także miejsce na intrygę godną Gry o Tron powiązaną z, hmmmmmm, aborcją (o co mi chodzi? zobaczycie w materiale filmowym) oraz na Morgana Freemana.

 

Pokręcone, czyż nie? Ale to dla serialu normalne, więc gra musiała być równie pokręcona fabularnie ;)

 

Do wyboru mamy ogólnie 4 klasy postaci, można by powiedzieć sztandarowe w ostatnim okresie, a są to : 
 

Wojownik - uniwersalna, z dużą ilością HP na początek, dobry zarówno w walce wręcz jak i na dystans. Musi się dość często wspomagać straponami (dodatkami do broni).

 

Mag - klasa nastawiona na używanie skilli specialnych (duża bazowa ilośc PIPY [nie, nie many, tylko PIPY, z eng. PP]), ale równie dobrze może się bronić na bliskim dystansie przez krótki czas (mała ilość HP).

 

Złodziej - postać nastawiona na częste, szybkie ataki zadające małe ilości obrażeń powodujące krwawienia czy ogłuszenie przeciwnika. Średnia ilość HP i PIPY

 

Żyd - south parkowa wersja mnicha, klasa tzw. wysokiego ryzyka i nagrody, im mniej HP gracz posiada, tym większe będą obrażenia.

 

 

Walkę i znaczną większość interakcji z otoczeniem oparto o QTE oraz tzw. mashowanie (czyli naparzanie w konkretny klawisz ile wlezie). Z początku trudne do wyłapania, ale daje mnóstwo frajdy. Tym bardziej, że nie walczymy sami. Jak na rasowego RPGa przystało, przez większość czasu mamy ze sobą towarzysza. Wraz z czasem zyskujemy dostęp do : 

 

Butters - paladyn, nasz pierwszy kompan. Leczy, zadaje święte obrażenia, razi piorunem oraz zamienia się w Dr. Chaosa.

 

Cartman - królewski mag. Może podpalać, używać V-Chipa przeciwko przeciwnikom, obrzydzić zużytą podpaską, zyskuje dodatkowe efekty leczenia podczas walki. Nieznosi Kyle'a. Rzadko się przydaje.

 

Kyle - władca elfów, zagorzały przeciwnik Cartmana (m. in. przez to, że jest rudym żydem). Może bustować ataki, wykopać brata (Ike'a) w ramach przywołania żywiołaka, atakować huraganem oraz gradem strzał. Warto go zabrać w podróż do Kanady, sami się przekonajcie dlaczego ;p

 

Stan - odpowiednik wojownika z Dragon Age. Może wiele na siebie przyjąć, osłabić obronę przeciwnika, zaatakować dyskiem, wirem oraz tzw. Drogą miecza. Przydatny od czasu do czasu.

 

Jimmy - bard, inwalida. Przydaje się, kiedy często używamy skilli zużywających PIPĘ, gdyż może ją nam odnawiać. Powoduje osłabienie przeciwnika przez sraczkę, usypia muzyką i wzmacnia nas pieśnią bojową. Może otwierać niektóre przejścia dostępne tylko dla niepełnosprawnych.

 

Kenny - księżniczka. Nikt do końca nie wie dlaczego chciał zostać laseczką, ale, niech mu będzie. Atakuje za pomocą miłosnego łuku, przyzywa szczury, obrzydza całusem, osłabia zauroczeniem pseudocycuszkami (nie, to nie jest żart) oraz przywołuje jednorożca. Każde nieudane przyzwanie szczurów czy jednoroga kończy się śmiercią Kenny'ego, który po pewnym czasie odradza się i walczy dalej.

 

Z kim będziecie chodzić najczęściej? Zdecydujecie sami :P

 

Cóż mogę rzecz, gra jest ładna (jak na rysunkową grafikę), a muzyka zawsze jest odpowiednia do klimatu sytuacji ;)

 

Grę mogę polecić z czystym sumieniem wszystkim. Tylko nie zraźcie się niektórymi scenami, są one normalne ;)

 

Poniższy gameplay jest najdłuższym jak do tej pory. Przedstawiłem tam kilka misji fabularnych i pobocznych oraz początek i końcówkę gry. Materiał trwa prawie 3 godziny, więc rezerwujcie trochę czasu ;p i lepiej nie jedźcie w trakcie oglądania, niektóre sceny mogą was skutecznie zmusić do pawia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha w połowie opisu poległem i az polowe piwa wyplulem z wrazenia ;p Wielki plus ogolem serial kazdy zna i beka byla totalna ale opis postaci doprowadzil mnie do napadu smiechu 

 

 

 

edit

 

Cartman Wizard ja piernicze nie wierze umarłem xD badz inne klasy ;P mega zabawna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...