Skocz do zawartości
Wojciech J.

Reklama serwerów i forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Nie wiem, czy to dobry dział na tego typu temat. Jeśli nie, pomocny moderator może go przenieść we właściwe miejsce.
Przyglądam się bacznie Home Edition od jakiegoś czasu. Społeczności, aktywności ludzi na stronie jak i w grze. 
Duże uznanie za wygląd strony, ciekawa skórka. Co do rozłożenia poszczególnych działów forum, jest tego sporo 
i czasem trudno mi coś znaleźć (tutaj można pomyśleć o lekkim zwężeniu poszczególnych kolumn. Lecz to nie o tym
będzie temat).

Zazwyczaj nie wspieram projektów, które mnie nie interesują bądź uważam je za marny pomysł. Tutaj jest inaczej.
Okres startowy mamy już dawno za sobą. Jest tutaj społeczność graczy, którzy znają się od dłuższego czasu
i codziennie grają na serwerze. Niestety brakuje takiego zaangażowania na samej stronie. W SB powstaje dziennie
kilkanaście/kilkadziesiąt wpisów. Tematy są zakładane niezwykle rzadko, chyba, że chodzi o skargę na admina/odwołanie.

I tutaj pojawiam się z pomysłem zrobienia dobrej, solidnej reklamy sieci serwerów jak i strony forumowej.
Potrzebna jest świeża krew. Wiem, że im więcej graczy, tym więcej niechcianych oszustów i innych plugastw. 
Jednak pomimo tej lekkiej niedogodności, możemy także zyskać wielu wspaniałych ludzi, gotowych aktywnie wspierać
projekt Batona.

Chciałbym więc zrobić reklamę serwerowni, od A do Z. Wprowadzić jakieś zmiany, żeby gracze mówili "o, Baton to ciekawa
serwerownia" a nie "kolejny serwer, taki sam jak sto innych". 
Temat zakładam, żeby poznać Waszą opinię. Czy warto robić reklamę? Czy macie jakiś zamysł, pomysły, podpowiedzi co
do tworzenia takowej. Na pewno nie uda nam się przebić na większych stronach poświęconych grze, bo tam z miejsca
banują wszelkie reklamy serwerów z możliwością grania na Non-Steam, z prostej przyczyny, to piractwo.

Mam nadzieję, że choć tutaj popiszecie się większą frekwencją. Moje zaangażowanie jest duże, lecz z cierpliwością bywa

różnie. 

Pozdrawiam
Wojciech J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł, pomysłem na +. Ale brak jakichkolwiek konkretów działania, tj. forma reklamy, miejsce reklamy itd. 

 

Trzeba się postawić na miejscu potencjalnych odbiorców i wymyślić, gdzie, jaka forma reklamy, na co dzień przykuwa naszą uwagę i wtedy obrać cel i formę reklamowania. Samo spamowanie gotowymi reklamami nie wiele zdziała.

Do tego na pewno potrzebne będą fundusze, bo za darmo to nawet w mordę nie dostaniesz.

 

Lub ewentualnie robić jakieś eventy, których targetem będą właśnie nowi gracze/użytkownicy :)

 

Czekam na ciekawe propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba zebrać pieniądze na reklamę globala bo tam jest totalny chaos i ludzie grają bo grają można cheatować, obrażać robić co się chce ale to na inny temat.

Reklama > gracze > admini ! (składki) + wprowadzenie porządnego VIP > przyjemność z gry a co za tym idzie... wiecie już sami. To co zostanie można otworzyć nowe serwer z only awp lub przeznaczyć na 1.6.

 

@Wojciech J. dzięki wielki za chęci.

@batonik skoro temat poruszony to trzeba jakoś rozmawiać. Skoro jest taka szansa to może wspólnymi siłami "ulepszymy" serwery

Edytowane przez Pełnoprawny obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forma reklamy, hmm. Na początek można skleić film reklamujący serwery. Wiecie, pokazać kilka ciekawych ujęć i map w grze, poprzeć to informacjami o tym jakie to serwery, na ilu graczy, z jakimi addonami. Pokazać stronę, można to w przyjemny sposób ująć. Najważniejsze pytanie, gdzie to reklamować? Wrzucać na strony konkurencji? Mały odsetek graczy przyjdzie zobaczyć. Po znajomych na Steam? To już coś, jeśli każdy wyśle link do ciekawego filmu reklamującego HE, będzie szansa, że dana osoba chociaż kilka razy przyjdzie. A czy zostanie, to już indywidualny przypadek.

Co do funduszy, za zrobienie reklamy niczego nie oczekuję. Zrobię, albo się spodoba i przyda, albo nie. Mi zależy przede wszystkim na rozkręceniu strony, bo na serwerze to czasem aż za dużo graczy.

Ps. Co do serwerów, warto pomyśleć, czy jest sens ciągnąć dwa serwery CS Go. Ogólnie albo nikt tam przez pół dnia nie gra, albo 8 osób i to tylko na jednym. Sporadycznie zapełnią się oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zrobienia filmiku reklamującego to ja chętnie bym się pod tym podpisał a nawet bardzo chciałbym go zrobić.

Do tego inne sposoby reklamy?

Hmmm

Gdy mamy już filmik powiedzmy wrzucamy go na fora społecznościowe typu Facebook i zarażamy tym innych.

Dwa.

Zrobiłem stronkę Counter Strike na FB (aby mnie nikt nie uprzedził :D) która wam podeśle za chwile.

Na niej umieszczamy filmiki z HE, mam na myśli te stworzone już wcześniej "Ekipa HE" plus ten z frag movie.

Wszystkie potrzebne informacje o forum plus serwery i zapraszamy wszystkich swoich znajomych. Do tego udostępniamy gdzie to się da.

Dodam Batonikowi i innym ogarniętym adminom czy Moderatorom forum uprawnienia admina aby i oni mogli zaprosić wszystkich znajomych.

Do tego za chwile stworze konto na G+ gdzie będzie można w taki sam sposób rozreklamować powyższe.

I w taki sam sposób na tweecie.

Im więcej odnośników w rożnych serwisach tym lepiej do wypozycjonowania strony forum.

Oczywiście reklama, prawdziwa reklama w serwisach specjalizujących się pozycjonowaniem stron, ale to już kosztuje.

Dedykowany Kanał YouTube w którym subskrybujemy tematykę CS i wypuszczamy co jakiś czas filmik dla lepszego odbioru plus/i graczy.

Istnieją programy do sumscybowania kanału którym mogę się zając.

Do tego

Konkurs na wszystkie serwery gdzie wygraną będzie coś unikatowego np okolicznościowa Koszulka+podkładka i VIP na wybrany serwer.

Tak wiem nie mamy koszulki jeszcze ale to nie problem!

Na ebay czy Allegro w holerę ludzi ktorzy zrobią takie koszulki za grosze.

No to chyba wyczerpałem już wszystkie możliwości darmowego przekazu.

Baton z tego co wiem na Chomiku zbiera dobre żniwo z NS na CS 1.6 ale nie wiem jeszcze jak ma się sprawa co do CS GO NOn Steam

Więcej grzechów nie pamietam za chwile skontaktuje się z Batonikiem w sprawie Facebooka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałem nowy post aby odświerzyć więc tak....

 

https://instagram.com/home.edition/

https://www.facebook.com/Counter-Strike-961435913935979/timeline/

https://plus.google.com/u/0/100013759065175107259/posts

 

narazie tyle. 

Lubić share-ować, dzielić, wysyłać znajomym, mamie, wujkowi, dziadkom, księdzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry początek. Zrobię film na czasie, jeśli potrafisz bawić się w Vegasie Megusta, możesz też coś skleić. Najwyżej wybierze się lepszy film i wykorzysta do reklamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a17f1def776a0f65a8d6724d4b06d8d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba! Proponuję zamieścić w filmie :

- nazwy serwerów, ich typ i dla jakiej wersji gry

- przybliżoną liczbę administratorów

- ilość slotów na serwerach

- adres strony, jej wygląd

- przybliżoną liczbę moderatorów

- krótką wzmiankę o możliwościach premium

- informację o konkursach co miesiąc

Oprawa, sposób przedstawienia pozostawiam nam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko a robimy trailer promujący typu 2-4 minuty czy jakiś dłuższy filmik typu 5-15 min ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-4 minuty maksymalnie. Ludzie teraz są przyzwyczajeni do krótkich reklam. Mało kto zobaczy film mający 10 minut do końca. Szybka, spójna i zawierająca konkrety reklama. Bez przeciągania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu na to kolego czy po prostu jak zrobimy to wstawiamy do oceny?

Możemy się umówić na konkretny dzień aby tego samego dnia dodać post z ankietą

Możemy też we własnym zakresie wstawić filmik np. dziś czy za tydz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzucać sztucznie daty, bo jak termin goni robi się na odpierdziel. Ja postaram się ogarnąć w weekend i na gotowo na poniedziałek. Jak zrobisz wcześniej to poczekasz na mnie. Jak zrobisz później to ja na Ciebie. A później niech oceniają użytkownicy. Baton wstawi obie prace incognito i już. Żeby nie było plusów po znajomości. Zależy nam na profesjonalizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to rozumiem. Tak się umawiamy.

Mi się podoba.

Niech wygra najlepszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł. Zrodził się w mojej głowie dosłownie wczoraj. A gdyby tak zrobić reklamę nowatorską. Zrobić animację, zamiast typowego filmu. Coś w stylu animacji studia Fleshdeck. Wiadomo, nie zrobię tego na tak wysokim poziomie jak FD, lecz moje umiejętności wystarczą, na dobrą i zabawną animację reklamową. Potrwa to troszkę dłużej. Postaci w filmie będą okraszone nickami graczy, których często widzę na serwerze i znam ich styl gry (mniej więcej). Pytanie, czy ktoś jest temu przeciwny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie każda innowacja jest mile wskazana ;). To teraz jak Me_Gusta powróciłby też by można skręcic taka animacje odnośnie 2 albo z globala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominaliście coś o kanale na Youtubie można go zrobić i prowadzić stałą działalność, no ale co mielibyśmy tam wrzucać? Configi, poradniki dotyczycące fps,plików, strzelania i tak dalej... Ciekawostki,easter eggi, taktyki, top 3 akcje miesiąca i jakieś nagrody do tego. No ale kto ma się tym zająć? Każdy kto ma na to ochotę i spełni określone wymagania. Każdy użytkownik forum będzie mógł zademonstrować swoje taktyki,granaty i wszystko co związane z Cs. Myślę ze pomysł by się sprzedał i przyciągnął sporo nowych użytkowników.

Gdyby administracja nie miała czasu na to, to bardzo chętnie sie tym zajmę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z kanałem jak najbardziej udany. Lecz proponuję wrzucać tam tylko materiały z fragowych akcji, reklamy serwera itd. Poradniki tylko z rzeczy związanych z konfiguracją gry, tego gdzie znaleźć screeny zrobione przez admina (o ile jeszcze to stosujecie) i ewentualnie wyjaśnienie komend cfg, co znaczą, co zmieniają i dlaczego są takie ważne. Jeśli chcesz prowadzić kanał, jestem za. Tylko jedna sugestia. Niech każdy wrzucony film będzie posiadać coś w rodzaju intro z nazwą sieci. Zrobię kilka próbek na dniach. Wybierzemy najciekawszą i damy na jakiegoś hosta, żeby każdy movie maker mógł dodać do filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu sam montuje czasami intra więc mam wprawę. Ja właśnie samych fragowych akcji, reklamy serwera nie widzę. Fajnie to reprezentuje serwer jednak nie przyciągnie to dużej ilości odbiorców poza naszej społeczności, a chyba chcemy przyciągnąć nowych aktywnych użytkowników. Myślę, że częściej osoby wyszukują poradniki granatów itd... Oczywiście nie mówię, że nie może być reklamy serwera czy coś bo wręcz przeciwnie ona musi być ale sama reklama nie przyciąga :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...