Skocz do zawartości
Gekoniasty

Gekony, małe Stworzonka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Więc, jak rozpoczęła się moja historia z Gekonami Lamparcimi ? 

Tak naprawdę, moja pasja z nimi rozpoczęła się przypadkiem. Pod koniec 4 klasy Pani od przyrody zapowiedziała, że najprawdopodobniej na zakończenie będziemy musieli pokazać swoje zwierzątko. Tak więc zaczęły się poszukiwania, włochatego czegoś nie mogę, a dziewczyna mego brata miała na sprzedaż właśnie to zwierzątko. Spodobało mi się, trochę o nim przeczytałem, i zdecydowałem się na zakup. Miał on niestety przednie łapki powykręcane ( brak wapna ), jednak mi to nie przeszkadzało. Było to małe terrarium, z wysypanymi kamieniami ( oczywiście, ze sklepu ). Po tygodniu zamiast tych kamieni, wsypałem mu drewienka, dałem jedzonko, aby się oswoił. Niestety, nie udało im się zorganizować " występu zwierzaków ", jednak się tym nie przejmowałem długo. Po kilku miesiącach, zdecydowałem się na zakup większego, bogatszego terrarium. Dosłownie z 3 miesiące potem, jeden gekon mi nie starczył, więc zakupiłem drugiego smile.png. W Terrarium mieści się Pan i Pani smile.png I tak sobie żyli, jedli, mieszkali, dopóki nie wpadłem na pomysł aby w moje urodziny zrobić jeszcze większe terrarium ! Robione było przez 2-3 dni, dokupienie wszystkich rzeczy, tydzień. Jednak efekt jest nieziemski. 

 

45819eead4b4612amed.jpg 94c17084ae109c3dmed.jpg

Kim jest w ogóle Gekon Lamparci ? 

Gekon Lamparci - jaszczurka, najczęściej występująca w ciepłych miejscach, takich jak Afryka, Ameryka, czy Madagaskar. Gekon Lamparci, lub jak niektórzy wolą Tygrysi, jako jedyne mają ruchome powieki, czyli jako jedyne śpią z zamkniętymi oczami !  Wyróżnia się również tym, że na palcach posiada pazurki zamiast czepnych przylg, dlatego też nie potrafi wspinać się po gładkich powierzchniach, ale za to może znakomicie kopać i wspinać się po kamieniach. "Lamparty" są zwierzętami nocnymi, o łagodnym usposobieniu. Dzień spędzają w kryjówkach, głównie w szczelinach skalnych. Żerują w nocy. Polujący gekon staje w bezruchu, rusza końcówką ogona, czekając, aż jego ofiara się poruszy - wtedy błyskawicznie atakuje. Jako ciekawostkę mogę dodać, że gdy Gekon jest atakowany, odrzuca swój ogon, zaletą jest to, że odrasta mu, ale potrzebuje do tego witamin, które i tak powinny być dodawane do karmówki. 

a731fbc2028856bbmed.jpg


Czy łatwo oswoić taką jaszczurkę ?


Z początku bardzo trudno, wiadomo, nowe miejsce, nowe terrarium, nowy właściciel. Na początku lepiej nie dawać pokarmu, ani za bardzo go nie wyciągać, ponieważ zwierzę może być zaskoczone nagłą zmianą otoczenia. Po ok. tygodniu możemy mu dać jedzenie pensetą, nastepnie możemy spróbować dać z ręki, spokojnie, nie ugryzie nas.


Ile kosztuje zakup takiego zwierzaka ?

Pierwszy miesiąc będzie bardzo kosztowny, sam Gekon mieści się w przedziale 60-120 zł, najlepiej kupować z tego samego miasta, gdyż zwierzeta wysyłane pocztą mogą się jeszcze bardziej przerazić, a w skrajnych przypadkach, nawet umrzeć. Terrarium od 120 zł do 300, zależy od tego, czy chcemy mieć duże terrarium, czy może mniejsze, skromne. smile.png Witaminy + wapno kosztują 50 zł. Podłoże 12, i jedzonko 12. Co w pierwszym tygodniu w sumie daje około 370 zł ! Nie zapominajmy również o kryjówkach, czy roślinach, jednak większość sprzedawców daje ozdoby razem z terrarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

Nawet nie wiedziałem o istnieniu takowej jaszczurki ;p. Ale powiem, że fajnie, że masz jakieś zajęcie, hobby, bo mało osób teraz w dzisiejszych czasach z pokolenia młodzieży można zauważyć jakieś zainteresowania oprócz dyskotek, tzw melanżów, paleniu, czy piciu ;p. Sporo trzeba się troszczyć o zwierzęta hodowane, u mnie w domu zaczęło się od kanarków i rybek i tak dalej szło :D. Jeżeli sam napisałeś całą treść, to dobrze i wszystko w porządku i tak dalej trzymaj :). Jak dorośniesz, pójdziesz do pracy, to coś czuje, że zrobisz tym gekonom porządne, wielkie pole, abyś miał już nawet kilka, a nie tylko 2 i potem dzielił swoje pasje z innymi z otoczenia, jak obecnie z Nami, fajnie i oby tak dalej :). Z początkowych zdjęć ja nawet nie zauważyłem tego gekona, dopiero na następnym, gdy jest na podłodze :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem o istnieniu takowej jaszczurki ;p. Ale powiem, że fajnie, że masz jakieś zajęcie, hobby, bo mało osób teraz w dzisiejszych czasach z pokolenia młodzieży można zauważyć jakieś zainteresowania oprócz dyskotek, tzw melanżów, paleniu, czy piciu ;p. Sporo trzeba się troszczyć o zwierzęta hodowane, u mnie w domu zaczęło się od kanarków i rybek i tak dalej szło :D. Jeżeli sam napisałeś całą treść, to dobrze i wszystko w porządku i tak dalej trzymaj :). Jak dorośniesz, pójdziesz do pracy, to coś czuje, że zrobisz tym gekonom porządne, wielkie pole, abyś miał już nawet kilka, a nie tylko 2 i potem dzielił swoje pasje z innymi z otoczenia, jak obecnie z Nami, fajnie i oby tak dalej :). Z początkowych zdjęć ja nawet nie zauważyłem tego gekona, dopiero na następnym, gdy jest na podłodze :D.

Wszystko 100% moje, tamten 100% plagiat, więc się zrewanżowałem, ale już mniejsza :P Akurat te dwa pierwsze zdjęcia nawiązywałem do tej gadki o terra :D Ale czy tak czy siak, na pierwszym zdjęciu widać główkę wystającą z kryjówki, natomiast na zdjęciu po prawej stronie, główkę wystającą spod kamienia :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że terrarystą jestem od kilku lat chciałbym wtrącić swoje 3 grosze ;]

 

Podstawowe rzeczy jakie powinno się wykonać przed zakupem :  LEKTURA o danym gatunku jaki byśmy chcieli (FAQ przede wszystkim, opisy gatunkowe), Terrarium przygotowane pod dane zwierzę, w opisach gatunkowych podane są MINIMALNE wymiary terrarium, zakup potrzebnego sprzętu [ UVB dla gadów (gady z nocną aktywnością nie wymagają), Ogrzewanie ! (kabel grzewczy, żarówki grzewcze), potrzebne wszelkie witaminy ] Gdy terrarium z osprzętem oraz karmówke mamy przygotowane dopiero możemy zakupić zwierzątko ;] 

 

W Twoim terrarium niestety nie dostrzegłem wentylacji, która jest ważna tak jak ogrzewanie.

 

Ścianka strukturalna powinna być na całej tylnej ściance jak i po bokach ( lepszy efekt wizualny jak i większe pole do popisu dla jaszczurki )

 

W razie jakichkolwiek  pytań możesz pisać ;]

 

Jak wieczorem znajdę chwilkę to opiszę swoją hodowle + dużo zdjęć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zajęcie masz + duże zaangażowanie i za to duży plus. Szczerze to wolę rybki hodować niż Reptilianów

@Stracony czekamy czekamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że terrarystą jestem od kilku lat chciałbym wtrącić swoje 3 grosze.

A wiec, mam wentylacje, jest na zdjeciach nie widoczna, aczkolwiek mam. Scianka juz po pierwszym dniu zostala usunieta, gdyz sie nie nadawala ;D Stare to zdjecia, moze wrzuce potem nowe. Ale dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...