Skocz do zawartości
KeyMon

Czułość w counte-strike :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę was o mała pomoc tym razem z doborem czułości.

Aktualna moja czułość to 7.1 na 740 dpi (chyba tyle, wiem ze było cos około 700-750 )

Czułość sobie dopasowalem do serwera Paintball. Dobrze mi się na niej tam grało bo chodziło mi o szybkość reakcji... mały ruch myszka i juz celownik był przed przeciwnikiem a kulki leciały ideadnie w niego ;)

Jednak gdy gram nieraz na normalne bronie ( ffa,odd2 ) to ta czułość sprawia mi problem przy awp. Z ak,m4 i innych broni dobrze się strzela ( i tak celownik za szybko lata ale się ogarnie ) .

Ok a teraz do rzeczy... niedługo przerzucam się na CS:GO :O ;) i chce juz wczesniej ogarnąć się z czułością.

Wiem ze aby dobrze dopasować czułość to bardzo pomaga podkładka ( od środka podkładki do jej końca powinien być obrót 180° )

Czy zważać na cos jeszcze? :D

Na jakich czulosciach wy gracie ?

Jakie najlepiej dpi?

P.S

Mam zakupiona nowa myszkę także dlatego bawię się z czułością ( tak czy siak musialbym przyzwyczaić się do większego dpi itp. )

Jak zły dział to proszę o przeniesienie

Dzięki!

Za pomoc oczywiście +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

W zależności od Ciebie tylko i wyłącznie, zazwyczaj osoby grają na 1,5-3 czułości i muszą nakręcić się myszką, żeby dobrze pograć :D. Ja osobiście gram na 6 czułości szybka reakcja, to podstawa, choć czasami mi piszą, że mam za dużo ;p. Sam sprawdź najlepiej na jakiej Ci się grać będzie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak grałam na 1.6 (a nie wiem, czy jest jakaś specjalna różnica  z GO) na czułości 14-18,,, czułość myszki 800<?> dpi. W końcu kupiłam normalną myszkę, nie taką od typowo lapków i wycigąga 4000 dpi - z początku wydawało mi się wszystko za szybkie, obniżyłam czułość  na 4 i jest ok : ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że te pytania to musisz sam odpowiedzieć, dlaczego? Każdy gra na własnych ustawieniach bo innym odpowiada tak drugim jeszcze inaczej. Myślę żebyś poćwiczył na jakieś mapce z botami i przekonałbyś się sam na jakiej dpi, sensivity należy grać. Nie patrz na innych że kolega gra tak to Ty też musisz na takiej ustawieniach grać. Musisz dopasować sobie ustawienia tak abyś czuł w trakcie strzelania czy ruszania myszką że to właśnie jest to, takie mam zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS 1.6: 0.8 sensivity

CS:GO: 1.3 sensivity

 

Przy 1620 CPI, akceleracja wyłaczona, deceleracja włączona, 6/11 czułość w windowsie.

 

Te ustawienia sprawiają, że gra się naprawde konfortowo we wszystkie FPS'y. Deceleracja sprawia, że czym szybszy ruch myszą, tym większą odległość pokonuje wskaźnik. Przy większych czułościach gra się bardzo chaotycznie(np. 4000cpi i 4 sens - kiedyś tak grałem, nie polecam), a jeśli masz akcelerację włączoną to gra się wręcz fatanie. Deceleracja to już kwestia tylko i wyłącznie od osoby jak woli.

 

Edit.

 

Jeśli chodzi o mysz to SteelSeries Sensei RAW z czujnikiem laserowym 5700 max CPI, podkładka SteelSeries QCK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie za pomoc :D

Może i drobna pomoc ale zawsze coś :

;)

obecna moja czułość to 3.8 na 750 dpi według mnie nie za szybko i nie za wolno :D w sam raz

Pełnoprawny nie patrzyłem na kolegów oni to już wgl grają na czułości 1.2-2.5

Do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...