Skocz do zawartości
Zołza

Problem z mikrofonem

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj Baton mnie uświadomił, że kiepsko mnie słychać przez mikro. Okazało się, że zamiast przez zewnętrzny mikrofon, cały czas przesyła dźwięk przez mikrofon wbudowany w lapku. I tu pojawia się problem.

 

Mam słuchawki Plantronics z wbudowanym mikrofonem. Przez cały czas myślałam, że mikro działa, ale jednak nie. Windows w ogóle nie wykrywa, że mam podłączony sprzęt, w ustawieniach audio są wyłącznie głośniki wbudowane do laptopa i mikrofon wewnętrzny. Nie mam nawet możliwości ustawienia mikrofonu ze słuchawek, chociaż po podłączeniu, mimo że słuchawek windows nie widzi, one działają. W menedżerze urządzeń też nie mam dodanego mikrofonu ze słuchawek, w ogóle go nie widzi, a mikro dziala. Testowałam na innym kompie.

 

HELP! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dokładnie jakie masz słuchawki? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plantronics gamecom 388. Zastanawia mnie, czy to też nie jest problem tego, że u mnie w lapku jest tylko jedna "dziura" do słuchawek z mikrofonem, a Plantronicsy mają dwa kabelki - jeden do mikro, jeden do słuchawek. Używam przejściówki. Tyle, że słuchawki działają, a ich też nie wykrywa. Mikro nie wykrywa i nie działa... cały czas jest przez wbudowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Miałem ten sam problem i pomogła zmiana przejściówki, bo kupiłem tez z myślą o tym, ale nie działała tak jak powinna i kupiłem inną i trybi. A masz pchełki jakieś z jednym wejściem? Jeżeli tak to podpinaj i też spoko się gra na takich i od razu mikrofon masz, beż żadnych przejściówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.neo24.pl/?p=gembird_cca_415wTo jest takie cuś, prawda? :)

 

 

Z tego co czytam, nie jest to to. A mam podobne. Więc cały czas miałam przejściówkę do dwóch urządzeń odbiorczych, a nie z mikro :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hama-adapter-jack-3-5mm-4pin-wt-2x-jack-3-5mm-gn-i5068099396.html

Ja mam to, w Auchan za 19,90 kupiłem, ale coś się kable powoli wyrabiają, bo znowu czasami nie łapie jedna słuchawka i musze poruszać, ale tak to git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zołza, jeśli gniazdo, które masz w laptopie jest tylko output, a nie input/output to nie kupuj żadnej przejściówki 2xminijack to minijack, bo i tak nie będzie działać. Jedynym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kupno takiej zewnętrznej karty dźwiękowej jak w załączniku.

post-18819-0-96572000-1455028230_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo w laptopie jest oznaczone jako słuchawki z mikrofonem, czyli zakładam, że nie jest tylko output. Musze po prostu kupić jednak nową przejściówkę. Tamta byla output/output. 

 

 

Kupiłam drugą przejściówkę input/output, ale się okazało, że dalej nie działa - nie wykrywało mikro. Zastosowałam się do pomysłu z zewnętrzną kartą dźwiękową... wszystko cacy :)

 

Problem rozwiązany.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...