Skocz do zawartości
Stracony

Propozycje i sugestie 2#

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji że niedawno wróciłem w skromne progi H-E witam serdecznie osoby, które mnie nie znają.

Zbierałem się na ten temat już trochę czasu. Najważniejszą rzeczą jest to, że dziennie przez serwer PB przelatuje bardzo dużo nowych graczy. Zwracałem na to uwagę od kiedy wróciłem, praktycznie co mapę wchodzi nowy gracz (sądzę po nicku), lecz nie zostaję na długo bo zaledwie do następnej mapy. Nie ma rzeczy, które tego gracza by przyciągnęły. Może są tu osoby, które zwracają uwagę na statystyki serwerów. W godzinach wieczornych serwery 1# 3# 4# są w 2/3|2,5/3 zapełnione gdzie na 2# liczba graczy rzadko przekracza liczbę 10. Tutaj zwrócę się do @Sevral, który zrobił znakomita reklamę, a co mnie najbardziej cieszy jest tam nasze PB. Reklamę warto udostępniać dalej bo to główny czynnik przyciągania nowych graczy. Tylko że trzeba ich jeszcze tu czymś przytrzymać.

"Wiele osób może myśleć inaczej, to są tylko moje obserwację i wnioski"

Mam kilka propozycji, które można dodać na 2# (często będę nawiązywał do FFA)

• 1 - Reklamy konkursów. Powstały na forum różne konkursy, myślę że można dodać notkę na wszystkich serwerach że takowe konkursy powstały. To akurat propozycja bardziej pasująca do ściągania nowych osób na forum.
  • 2 - VIP na mapę. Na FFA jest więc czemu nie ma na PB ? Szybkie wyjaśnienie - co 3 runda jest losowana osoba która na daną mapę dostaje VIPa (min. 10 osób na serwerze - Jeżeli mnie pamięć nie myli). Pomysł bardzo fajny, wyobraźcie sobie. Wchodzisz na serwer i jest akurat z miana mapy. Latasz sobie z nożem, ciśniesz jak umiesz no i koniec rozgrzewki. Za chwile patrzysz a tu BACH ! Masz VIPa na jedną mapę, mega się cieszysz i co rundę sprawdzasz co to, jak to działa. Nie wpadł byś TU kolejny raz ? 
  • 3 - PAKA !. Znów uchylam temat FFA, zamiast zwykłej paki mamy CHOINKĘ. Święta coraz bliżej, prócz padającego śniegu nic związanego z zimą/świętami nie widzę (Nie wiem jak rs'y bo ich nie słucham). Ja się pytam czemu na PB nie ma chociażby choinki ? @Princessa *.* Poświęciła trochę cennego czasu i poszukała zimowych pluginów. @Honor Jeżeli cokolwiek się przyjmie spakuję paczkę dla Ciebie do sprawdzenia. (Jest jeden plugin, który losowo wybiera choinkę, bałwanka lub prezent)
  • 4 - Zimowe mapy. Na FFA jest informacja o dostępnych trzech nowych zimowych mapach. Jak to działa w praktyce, nie wiem. Aczkolwiek na 2# może by się wgrało coś nowego - zimowego ? Jeżeli z jakichś powodów nie mogły by to być mapy z 1#, znajdę trochę czasu i znajdę inne. 
  • 5 - Skiny. Eh to będzie ciężki temat :P Hosty, Jest pewien plugin który je zmienia na Bałwanki, może ciekawie wyglądać jeżeli by zadziałał. No i Santa Hat - Czapka mikołaja dla każdego gracza. Temat dotyczący skinów jest niewiarygodnie ciężki, więc mam nadzieję że z tym coś wypali. :)

Myślę że to by było na tyle. Zachęcam do przeczytania całego postu, aby zrozumieć co staram się przekazać. Osoby wypowiadające się - proszę tylko o porządne argumentowanie swojego za lub przeciw. 

PB trzeba wskrzesić. Chcę mieć co robić jako admin :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze primo, reklama Sevrala fajna, ale nie jest ona siłą napędową przybywania nowych graczy. Do tej pory wyświetło ją 96 osób, z czego pewnie większość osób z naszego forum. Siłą napędową jest nasza instalka cs'a, przez która przewija się ~400 osób dziennie, do tego od tego miesiąca mamy współpracę z cssetti na nasze 3 serwery + banner. Wczoraj została zakupiona dodatkowa reklama dla czwartego serwera, który nie zmieścił się w ramach współpracy i została na platformie cssetti.pl wykupiona reklama. Będzie to skutkowało napływem nowych graczy, także powinno być coraz lepiej.

Co do pomysłów:

1. Oczywiście, dodamy na wszystkie serwery informację.
  2. Myślę, że nie będzie z tym problemu @Honor działał na 1# z tym pluginem, więc czemu nie na 2#?
  3. Będzie, może dzisiaj wrzucę
  4. Tutaj bardziej bym się skupił na ograniczeniu map, do najbardziej grywalnych, a dodaniu zimowych wersji w małej ilości.
  5. Bardziej chodzi w tym przypadku o dodatkowe modele, czy też ich podmianki. Podziałamy coś z tym dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No @batonik poprawę widać. Rzeczywiście graczy przybyło za co wielki plus, niestety jeszcze nic wgrane nie zostało a świąteczny czas tuż tuż. 

Co do map, ogólnie przydała by się selekcja. Ludzie się skarżą że ratsów nie ma. Admini mogą zmieniać i tak dość często się zdarza. Teraz brakuje im innych ratsów, ale tym już głowy sobie nie zawracam. 

Mi na ten czas najbardziej zależy na pace i VIPie. @batonik a z modelami da rade cos zrobić ? @Honor co do hostów, można dać im nieśmiertelność lub więcej HP ? Na cs_max w TT nie idzie grać :D Żeby nie trafić hosta gdy CT z nimi biegnie to ciężko ubić gracza. A tak to wywala z serwa. Nie che żebyście myśleli że się czepiam, po prostu grając na 2# widzę co graczom przeszkadza..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Stracony spokojnie gadalem wczoraj z @Honorem na #2 jak i na steam pozniej wgrywal te pluingi ale zaden nie dziala . A co do hostow to temat byl juz przerabiany i byly szukane pluingi zeby one byly niesmiertelne ale lipa :) Znowu do losowego VIP-a trzeba flagi pozmieniac zeby bylo wszystko git :) Co do map mozemy zrobic temat ktore sa grywane a ktore nie i wtedy sie cos moze z tym zrobi pogadam jeszcze dzisiaj na steam z @Honorem jak bede mial czas i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy szary gracz również może się tu wypowiadać ale jako były właściciel 2 serwerów w innej grze (jeden największy i najpopularniejszy w PL w latach świetności mtavc) i wieloletni admin kilku innych, uważam że aby zapobiec zniechęcaniu się graczy do PB, trzeba przede wszystkim opanować się z banami...... Rozumiem haxy ale ban za kampienie? Nawet okresowy :] Przecież od tego jest boardkamp czy jakoś tak :P

Wiem, że takie sytuacje miały miejsce ponieważ sam kilka razy byłem świadkiem i nie będę operował konkretnymi nickami adminów bo to nie w tym rzecz, chodzi o to że ludzie będą się zniechęcać przez takie podejście, a tu trzeba robić wszystko aby ich jeszcze bardziej przyciągnąć.

Zasada "Ja jestem admin i ja twój pan i władca" jest na krótką metę, tym bardziej przy dzisiejszym deficycie graczy :P

Z tym losowym vipem fajny pomysł ale jakieś info powinno być na serwerze na ten temat - nie każdy siedzi na forum:P Chyba, że jest a ja nie doczytałem :]

aaaa i jeszcze co do kampienia...... to jest gra dynamiczna, strzelanka więc nie powinno być takiej sytuacji. że admin "karci" za kampa ponieważ stanie przez 5 sekund za jakimś obiektem zinterpretował jako kampa... :]

Ten przykład to akurat moje osobiste przeżycie z przed kilku dni :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasada "Ja jestem admin i ja twój pan i władca" jest na krótką metę, tym bardziej przy dzisiejszym deficycie graczy :P

Na #2 nie ma czegoś takiego. Sam byłem adminem. Wiem jak się oni zachowują. 

To zajście musiało być wyrwane z kontekstu. Na zasadzie, że koleś stale kampił i dostawał ostrzeżenia wcześniej. Jeśli nie spełniał tego to dostawał kary. Sam tak robiłem. I jest to logiczne.

1 - Git

2 - Ja pamiętam jak kiedyś o tym mówiliśmy, że może to zamulić serwa ktoś tak mówił. Ale jeśli nie to jestem za :D

3 - Git

4 - Git

5 - Też git :D

5 razy tak @Stracony przechodzisz dalej ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi