Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z was adminów i graczy miało wątpliwości co używania np. wallhacka przez jakiegoś gracza gdyż mógł go używać w przemyślany sposób co finalnie kończy się  brakiem bana ze względu na brak wystarczających dowodów. Wybiegając na przeciw takim cwaniakom mam pewną propozycję, mianowicie na serwerze jest podejrzany więc nagrywam (np. taki zwykły szary obywatel jak ja) demko ale jak wiadomo demko to demko - nie widzimy w 100% tego co jest na monitorze gracza, więc w tym momencie zgłaszam takiego gracza na SB by któryś z adminów wszedł na jakimś nicku istotne by nie swoim znanym wszystkim, obserwując podejrzanego zrobił screeny w kluczowych momentach ale z tego co mi wiadomo to obecnie robione jest chyba z 5 screenów i co gorsza czas NIEOKREŚLONY. na wstawienie ich na forum by dostać unbana...

Moja propozycja jest taka by tych screenów zrobić minimum 15-20, po zrobieniu poinformować gracza i dać określony czas graczowi na ich wstawienie np. 5 minut? 10?, czemu i w jakim celu? Wszystkim znany Photoshop jak wiemy czyni cuda :) Takiej ilości screenów w krótkim czasie raczej nie obrobi :P

Cóż za problem obrobić screeny przez gracza i "oczyszczone" wrzucić na forum, admin sprawdza, że nic tam nie ma i unban - bo wiadomo, że raczej nikt się nie wpatruje w screen czy znać jakieś ingerencje albo pewnie też nie każdemu nawet przyszłoby do głowy, że ktoś może je zmanipulować. Ja sądzę, że ludzie bez problemu będą gotowi posunąć się do takiego kroku gdyż taka praca w programie graficznym nie wymaka wielkiej wiedzy i wysiłku oraz czasu....

Dodatkowo w tym samym czasie admin robiący screeny również powinien zrobić kopie na swoim kompie by potem je porównać i porównać czas ich wykonania.

PS. Do najwyższego zarządu: Nie myśleliście nad stworzeniem podgrupy użytkowników forum którzy będą mogli zakładać tematy do wglądu wyłącznie przez administrację oraz członków owej grupy?

Myślę, że są lub będą tematy o któryś nie powinni wiedzieć wszyscy odwiedzający forum. Na pewno są tematy które mogą ułatwić działanie wszelkiego rodzaju cziterom, taka wiedza może ich też instruować na swój sposób w zależności od inteligencji gracza ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, WieszCoSieKruszy napisał:

Robienie screenów dla mnie jest gorszą opcją od demka. Mianowicie nagrywając demko widzisz wszystko jak na tacy, jak patrzy przez ściany jak wyskakuje do osobnika,którego np. nie było nawet słychać, screeny tego nie pokażą. 

Jasne, demko jako podstawa nie podlega wątpliwości ale nie każdy gracz zawsze skanuje ściany, są też myślący cziterzy :D screeny byłyby dodatkową pomocą  ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Odpalony Jurek ;> napisał:

Jasne, demko jako podstawa nie podlega wątpliwości ale nie każdy gracz zawsze skanuje ściany, są też myślący cziterzy :D screeny byłyby dodatkową pomocą  ;p

Admin ma taką fajną opcję ze widzi fragi przez ściany ,takie kwadraty zielone. Więc ss'y są słabe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas podstawa jest demko temat był już kilka krotnie poruszany i admin ma nagrywać demko a nie robić ssy. Bo na demka wszystko ładnie pięknie widać. Tak więc po temacie. Temat do zamknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde koleś, jakiś czas temu twierdziłeś jakdobrze pamiętam, że posiadałeś 2 serwerownie i ty nie wiesz ze admin ma ESP?  

Demka podstawą bana. Koniec tematu, ssy robimy naprawdę w ostateczności, np mi na prawie pół roku służby trafiło raz zrobić ssy.

Co do oddzielnej grupy. Niebędę się wypowiadać bo nie wiem czy mi dane, ale zapewniam Cię ze to nie potrzebne. :)

Edit:sprawdziłem, pisałeś o serwerach innej gry, wiec sorry 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Stracony napisał:

Kurde koleś, jakiś czas temu twierdziłeś jakdobrze pamiętam, że posiadałeś 2 serwerownie i ty nie wiesz ze admin ma ESP? 

Pisałem też, że chodziło o MTA i GTA SA, a tak czegoś takiego nie było :P

Temat można zamknąć :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja dodam swoje 3 grosze jeżeli chodzi o ssy to prawda taka jest ze mało kto potrafi je w dobrym czasie zrobic, juz kilka razy były kiedyś robione i okazały sie czyste bo poprostu admin nie trafił na akcje, co do esp mamy pomoc, tak jak ci na górze napisali i to wystarcza w 100 procentach. Co do specialnego działu dla wybranych userów zeby zgłaszali dema i itd dla mnie słaby pomysł i raczej nie do wykonania, bo forum tak działa, że majac admina masz jakieś przywileje, a żeby go dostać musisz się starać wykazywać być częścią tej społeczności, masz jako user zgłoś gracza, zawsze możesz dać link do dema adminowi na pw by sprawdził wtedy nikt nie bedzie widział, zgłaszaj dema, bądz aktywny , i napisz podanie na admina na PB wtedy bedzisz sam mogł banować ja ci kibicuje bo widać ze ogarniety jestes. pozd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna sprawa jest taka że u nas podstawą jest demo.
Druga sprawa jeżeli chodzi o ssy wiekszość osób twierdzi że są one nieprzydatne bo można je łatwo przerobić otóż właśnie NIE.Mamy coś takiego jak data utworzenia jak i data modyfikacji.
różnica pomiędzy 1 ssy a ostatnim  powinna wynosić mniej więcej 1-5s dla 5 ssy dwa razy tyle dla ssów 10

1-Screen
http://scr.hu/1kjq/cqfy6

10-Screen
http://scr.hu/1kjq/101qx

Jak widzimy różnica między pierwszym a ostatnim  wynosi 8s czyli tak jak wyżej napisałem mniej więcej 10s .Poniżej widzimy datę modyfikacji jeżeli ona się nie zgadza z datą utworzenia czyli np będzie pisało zamiast 18.01.2017 np:19.01.2017 a nawet 18.01.2017 ale o 2h pózniej to już wiadomo że ktoś próbował przy nich majstrować i zazwyczaj leci perm.

Jeżeli chodzi o tematy do wglądu tylko i wyłącznie dla administracji to są już takie działy w których owe tematy są uwzględniane jeżeli masz jakiś problem odnośnie gracza nie wiesz czy jest odpalony masz pewne wątpliwości ale boisz się że ta osoba może być na forum i nie chcesz takiego tematu zakładać możesz napisać na pw do Global Adminów którzy taki temat utworzą w odpowiednim dziale przeznaczonych jak wyżej wspomniałem dla odpowiednich osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
2 minuty temu, Zoom napisał:

Jedna sprawa jest taka że u nas podstawą jest demo.
Druga sprawa jeżeli chodzi o ssy wiekszość osób twierdzi że są one nieprzydatne bo można je łatwo przerobić otóż właśnie NIE.Mamy coś takiego jak data utworzenia jak i data modyfikacji.
różnica pomiędzy 1 ssy a ostatnim  powinna wynosić mniej więcej 1-5s dla 5 ssy dwa razy tyle dla ssów 10

1-Screen
http://scr.hu/1kjq/cqfy6

10-Screen
http://scr.hu/1kjq/101qx

Jak widzimy różnica między pierwszym a ostatnim  wynosi 8s czyli tak jak wyżej napisałem mniej więcej 10s .Poniżej widzimy datę modyfikacji jeżeli ona się nie zgadza z datą utworzenia czyli np będzie pisało zamiast 18.01.2017 np:19.01.2017 a nawet 18.01.2017 ale o 2h pózniej to już wiadomo że ktoś próbował przy nich majstrować i zazwyczaj leci perm.

Jeżeli chodzi o tematy do wglądu tylko i wyłącznie dla administracji to są już takie działy w których owe tematy są uwzględniane jeżeli masz jakiś problem odnośnie gracza nie wiesz czy jest odpalony masz pewne wątpliwości ale boisz się że ta osoba może być na forum i nie chcesz takiego tematu zakładać możesz napisać na pw do Global Adminów którzy taki temat utworzą w odpowiednim dziale przeznaczonych jak wyżej wspomniałem dla odpowiednich osób.

Piszesz takie głupoty jakbyś miał 10 lat. SSy są porażką w tych czasach bo: większość programów do czitów ma coś takiego jak antySS czyli  automatycznie wyłącza czity gdy robione są ssy. Druga sprawa ssy można dowolnie modyfikować i przerabiać w programach graficznych, data modyfikacji nie jest ŻADNYM problemem gdyż można ją później zmienić np w takim archaiku jak total commander.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Góral napisał:

Piszesz takie głupoty jakbyś miał 10 lat. SSy są porażką w tych czasach bo: większość programów do czitów ma coś takiego jak antySS czyli  automatycznie wyłącza czity gdy robione są ssy. Druga sprawa ssy można dowolnie modyfikować i przerabiać w programach graficznych, data modyfikacji nie jest ŻADNYM problemem gdyż można ją później zmienić np w takim archaiku jak total commander.

Jeszcze z takim czymś się nie spotkałem.Zazwyczaj gdy robione były ssy to było widać że zmodyfikowane lub po prostu typ odpalony.Po drugie nie musisz mnie obrażać góralku może rzeczywiście są takie programy jak Ty twierdzisz o których nie wiedziałem więc mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Absolutnie Cie nie obrażam także wybacz jeśli tak się poczułeś. To co napisałem o ssach to już dosyć oczywista sprawa w tych czasach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Zoom napisał:

Jeszcze z takim czymś się nie spotkałem.Zazwyczaj gdy robione były ssy to było widać że zmodyfikowane lub po prostu typ odpalony.Po drugie nie musisz mnie obrażać góralku może rzeczywiście są takie programy jak Ty twierdzisz o których nie wiedziałem więc mój błąd.

Jeśli chodzi o twój post Zoom z datą i godziną to wystarczy nawet, że date i godzinę w systemie zmienisz i taką też będziesz miał w edytowanym pliku :P nie do końca zrozumiałeś pełną ideę mojego pomysłu :P

44 minuty temu, JaNcZo_wiN napisał:

ja dodam swoje 3 grosze jeżeli chodzi o ssy to prawda taka jest ze mało kto potrafi je w dobrym czasie zrobic, juz kilka razy były kiedyś robione i okazały sie czyste bo poprostu admin nie trafił na akcje, co do esp mamy pomoc, tak jak ci na górze napisali i to wystarcza w 100 procentach. Co do specialnego działu dla wybranych userów zeby zgłaszali dema i itd dla mnie słaby pomysł i raczej nie do wykonania, bo forum tak działa, że majac admina masz jakieś przywileje, a żeby go dostać musisz się starać wykazywać być częścią tej społeczności, masz jako user zgłoś gracza, zawsze możesz dać link do dema adminowi na pw by sprawdził wtedy nikt nie bedzie widział, zgłaszaj dema, bądz aktywny , i napisz podanie na admina na PB wtedy bedzisz sam mogł banować ja ci kibicuje bo widać ze ogarniety jestes. pozd

generalnie temat do zamknięcie gdyż nie wiedziałem jak ta weryfikacja wygląda ze strony admina. Nie chodzi o to, że ja się prezentuję by dostać admina bo wcale tak nie jest.

Nie ubiegam się o adma i nie planuję, chodziło mi jedynie o to, że zdarzają się sytuacje, że adminów nie ma nawet na forum bo wiadomo praca, szkoła i inne obowiązki :P

Często gram na PB i chciałbym aby był tam porządek i dobry klimat w końcu to rozrywka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do nagrywania przez nawet zwykłego użytkownika również moje oglądać później demka z ESP. Są odpowiednie programy to tego. Programy legalne - działają jedynie na spec lub poza grą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, gramnawhtylkoniebanujcie napisał:

W ss-ach właśnie najgorsze jest anty-ss. Dlatego nie wiem, czy zauważyliście większość cziterów prosi wręcz o zrobienie ich. Screeny nie sprawdza się po dacie modyfikacji bo łatow ją zmienić no chyba, że zostało coś przy nich szperane. A jak było przy nich szperanto to trzeba patrzeć na ilość miejsca w bitach spakowanych 5 plikach  np. win-warem, muszą posiadać taką samą wagę. Tam jest taka rubryka już zapomniałem się jak to się nazywa - czerwona ramka. I kod crc32 musi być inny dla każdego screena. Ps no i oczywiście nie w formacie bmp :) No ale my korzystamy z demek więc nikt nie ucieknie :)

i78nlw.png

A widzisz :p Gdybym wiedział, że istnieje coś jak antyss to nie napisałbym tematu :D Mija się z celem. można zamknąć :P

Jeśli chodzi o samą obróbkę zdjęć to uwierz mi, że w PS można tak wszystko ładnie zrobić,  że po screenach nic nie wykryjesz :P bez problemu można zmanipulować obraz, datę z godziną, a CRC zawsze będzie inny :p  Można jedynie porównać pliki jeśli zrobiłeś screena na swój komputer bo suma kontrolna (CRC) będzie inna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.