Skocz do zawartości
Kapibar

Gry z dzieciństwa

Rekomendowane odpowiedzi

(Tradycyjnie, jeśli był taki temat, to przepraszam, nie mogłem znaleźć bądź, co bądź ;))

Coraz częściej siedząc z kumplami łapię się na tym, że dochodzimy do wspomnień, między innymi o tym, w co graliśmy za dzieciaka :archaeologist: Nie mówię tu o jakichś Modern Warfare, czy Battlefield 2, ale o tych NAPRAWDĘ starych grach z naszego dzieciństwa :D Pomyślałem, że w sumie sporo osób na forum jest plus minus mniej więcej mojego wieku, końcówka lat 80', początek lat 90', więc może gry, które nam się kojarzą z dzieciństwem okazałyby się wspólnymi wspominkami :genius: A jeśli nawet nie, to fajnie byłoby powymieniać się wrażeniami z dzieciństwa, gdy pikseloza nie miała znaczenia, a gry miały zupełnie inny klimat :5870c5c733b2c_)):

Jeśli zbiera się wam już na wspomnienia, jak i mi, to piszcie :D 

Ja zacznę od mojej PIERWSZEJ gry (takiej, którą miałem na własność)! Wprawdzie kupiłem ją z ojcem od jakichś czeczenów, czy kogo tam na targu pod zamkiem w Lbn, ale była MOJA :D I to w dodatku strategia :P Mało kto o niej słyszał, a szkoda, polecam nawet dzisiaj! 

250px-Tzarburdenofthecrownbox.jpg

Fanowski trailer! :D 
 

(oczywiście gierek dużo więcej pamiętam, ale nie będę od razu walił postu na dwie strony X))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją taką pierwszą pierwszą grą był Podkarpacki OTS ;D heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry z dzieciństwa to PS1 m.in. Crash seria, Quake, Medievil, Resident Evil seria i wiele innych...
Początki pc to: TIBIA, Metin2 a tak single player to Diablo2, Sacred, Heroes III, Krzyżowiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hue hue hue moje gry z dzieciństwa, niekoniecznie na PC ;p 

 Dangerous Dave

Znalezione obrazy dla zapytania mario pegasus  Mario

Znalezione obrazy dla zapytania duck hunter pegasus

Znalezione obrazy dla zapytania gry na pegasus Circus

Znalezione obrazy dla zapytania prince of persia 1 PoP1

Znalezione obrazy dla zapytania tank pegasus Tank 

Taaa jestem stara jednak :D Najmilej wspominam TANK z trybem gry architekta, tak sie zastawiałam, ze nie bylo mocnych :)) Takie czitowanie na poziomie kilkulatki. Natomiast w Mario grywałam z Tatą, jak czegoś nie dawałam rady, robił to on :)) PoPa nigdy nie przeszłam, bo pałac okazywał się zbyt trudny, jednak w cyrku biłam rekordy, w każdej z dostępnych konkurencji. Co do polowania na kaczki to z kuzynem o 5 lat starszym wygrywałam z zamkniętymi oczami ;) Co do DD to niedawno nawet grałam :D Wspomnień czar :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MisiePatysie napisał:

hue hue hue moje gry z dzieciństwa, niekoniecznie na PC ;p 

 Dangerous Dave

Znalezione obrazy dla zapytania mario pegasus  Mario

Znalezione obrazy dla zapytania duck hunter pegasus

Znalezione obrazy dla zapytania gry na pegasus Circus

Znalezione obrazy dla zapytania prince of persia 1 PoP1

Znalezione obrazy dla zapytania tank pegasus Tank 

Taaa jestem stara jednak :D Najmilej wspominam TANK z trybem gry architekta, tak sie zastawiałam, ze nie bylo mocnych :)) Takie czitowanie na poziomie kilkulatki. Natomiast w Mario grywałam z Tatą, jak czegoś nie dawałam rady, robił to on :)) PoPa nigdy nie przeszłam, bo pałac okazywał się zbyt trudny, jednak w cyrku biłam rekordy, w każdej z dostępnych konkurencji. Co do polowania na kaczki to z kuzynem o 5 lat starszym wygrywałam z zamkniętymi oczami ;) Co do DD to niedawno nawet grałam :D Wspomnień czar :))

Ahhhh pamiętam... pegazus był świetny <3 mam nawet gdzieś jeszcze u mnie leżakuję ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie licząc gier z pegazusa to:

1. Throne of darkness (gra z 2001)- taka gra wzorowana na Diablo tylko że w świecie samurajow. Fajnie się ekwipunek tworzyło no ja się bawiłem wybornie. 

2. Neverwinter Nights(gra z 2002)- nastepczyni Baldurs Gate. Typowy RPG z fajną fabuła ale strasznie wciąga więc jeśli go zainstaluje nie zobaczycie mnie ani na serwie ani na forum ;) 

3. Little Fighter 2- bijatyka pamiętam na informatyce się w to naparzalo mocno 4 typa na jednej klawiaturze :D

4. Max Payne - klasyk, przeszedłem z 5 razy

5. Medal of Honor allied assalut- pierwszy fps wojenny w jakiego grałem i ta misja dzień tygrysa :) 

6. Need for speed 2- cóż to były za wyścigi z moimi braćmi takich emocji nie ma nawet na torze F1 ;) 

7. Deluxe Ski Jumping 2.1- Gra magiczna.. Z braćmi się godzinami grało i zylowalo rekordy :) do dziś dzień gram :) 

Pomijam te gry z pysia etc :) 

No i TETRIS oczywiśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje początki to pegazus i takie tytuły jak mario czy contra, i oczywiscie moja ukochana gra TANK!!  :P i jeszcze, pamietacie takie console z wyswietlaczem??, na baterie ,co sie np Tetrisa grało lub w wyscigi , w to tez pykałem :P 

Znalezione obrazy dla zapytania konsola na baterie  o tym mówie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JaNcZo_wiN napisał:

Moje początki to pegazus i takie tytuły jak mario czy contra, i oczywiscie moja ukochana gra TANK!!  :P i jeszcze, pamietacie takie console z wyswietlaczem??, na baterie ,co sie np Tetrisa grało , w to tez pykałem :P 

Też grałem w TANK dobra gierka xd a tak to mario, metin2, gothic 1,2,3, Empire earth 1,2 i wiele wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars :D jeszcze mam wersje demo na takiej kultowej zielonej płycie :D  

Heroes_2_cover.jpg

image-05-700x437.jpg

Diablo - jestem wielkim fanem Diablo grałem od 1 do 3 i  z tych 3 to  najdłużej grałem w 2. 

Diablo.gif

z gier na pegazusa to najwięcej czasu spędziłem przy:

Contra

maxresdefault.jpg

Contra_powerup.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MisiePatysie napisał:

hue hue hue moje gry z dzieciństwa, niekoniecznie na PC ;p 

 Dangerous Dave

 

Znalezione obrazy dla zapytania duck hunter pegasus

@MisiePatysie Nie taka znowu stara :D Pamiętam, jak do rodziny jeździłem, tam bracia mieli Pegasusa, czy na czym to chodziło, o masakra, jak ja uwielbiałem tym pistoletem strzelać po ekranie :D

 

2 godziny temu, JaNcZo_wiN napisał:

Moje początki to pegazus i takie tytuły jak mario czy contra, i oczywiscie moja ukochana gra TANK!!  :P i jeszcze, pamietacie takie console z wyswietlaczem??, na baterie ,co sie np Tetrisa grało lub w wyscigi , w to tez pykałem :P 

Znalezione obrazy dla zapytania konsola na baterie  o tym mówie :P

A to z kolei pamiętam, jak się grało, czasopożeracz :))

1 godzinę temu, Wyindywidualizowany napisał:

A kto zna tego ludka? :>    Bez pomocy internetów mi się nie udało przejść 

Znalezione obrazy dla zapytania Neverhood

W neverhooda raz dosłownie grałem na DOSie u brata ciotecznego. Do dzisiaj nie wiem, o co w nim chodziło :P 

Ach, wspomnienia :) 

Curse_of_Monkey_Island_screenshot.png

Ktoś to kojarzy? :5870c5c7c2ac5_D: Ani ja, ani tato, nie gadaliśmy po angielsku, ale się grało :D Na chybił trafił i szło, a niedawno już ze znajomością angielskiego odświeżyłem grę i wspomnienia :) 

A tymczasem pamiętam jeszcze, że była jedna gra, którą, jako berbeć, katowałem (też bez sukcesów :P). Chodziło się takim olinkiem okrąglinkiem, postaci z zaokrąglonymi łbami, deszcz padał, widok izometryczny przez większość gry i, jak się poszło bodajże w prawo, w jakimś jednym z dwóch dostępnych kierunków, to matka tam coś od nas chciała, pewnie questa, i stała przy smoku. Tyle pamiętam :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominę gry konsolowe (czyt. nes i podróbki ;) ) i przypomnę te, w które pierwszy raz grałem na PC.

1. Wolfenstein 3D.

c7185590cf634773b4d56490e26aec1e.jpg

2. Diablo.

maxresdefault.jpg

3. Doom.

maxresdefault.jpg

4. Heretic.

Screenshot_Heretic_20130824_1705.png

5. Hexen.

 maxresdefault.jpg

6. Civilization. 

hqdefault.jpg

Do tego dochodzą gry z Amigi, Atari, Nes. Commodore64, których nie będę już wymieniał. Pierwszej gry nie pamiętam. Wiem, że była grana na Amidze, kasety i te sprawy :) Pamiętam tylko, że to było coś w stylu Aladyna,, z większą ilością pikseli, coś około 1994 roku :) Może ciut wcześniej, bo w 1995 miałem swojego pierwszego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje gierki :

1. Na początku Lomax- zrecznosciowka, pamietam jak zawsze wolalem ojca zeby przestal ogladac teleexpress i pomogl mi przejsc jakis level xD

2. Heroes 1-3 - gry chyba nie trzeba przedstawiac jedna z lepszych gier w jakie gralem i nadal grywam okazjonalnie. Raz nawet na lanie bylem ktory wujek organizowal w Przemyslu i nawet niezle mi poszlo z tego co pamietam :D

3.Fifa 1998- mooja pierwsza fifka na ktorej mozna bylo pograc mecz 45 minutowy, a na najtrudniejszym poziomie trudnosci strzelic 50+ bramek :D

4. Ten sam sprzet co Janczo :D z tego co pamietam zakupiony w Krynicy jako prezent urodzinowy, do dzis pamietam jak sie cieszylem jak  go dostalem

5. Need for Speed Most Wanted (jedynka jedyna prawdziwa) - Mia=pierwsza milosc, BMW M3 GTR <333

6. GTA SA - chodzilo sie ( w podstawowce) do kupla i wpisywalo wszelki dostepne kody calymi dniami :P

7. CS 1.6 - nie pamietam czy to wtedy byla 1.6 czy starsza wersja, szlo sie do tego samego kupla i wbijalo sie na diablo mody, moja ulubiona mapa snow, a bron krowa :D

8. Mount&Blade(zwykla) - przegralem mase czasu w ta gierke i zrobilem chyba wszystko co dalo sie zrobic :D

W ogole ta wspominka wywolala u mnie nastolgie takze dziekuje :'D

#edit zapomnialem o Call of Duty 1 i 2 - to co teraz powstaje to nie to samo, kiedys mozna bylo poczuc klimat rodem z Szeregowca Ryana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2017 o 18:53, MisiePatysie napisał:

hue hue hue moje gry z dzieciństwa, niekoniecznie na PC ;p 

 Dangerous Dave

Znalezione obrazy dla zapytania mario pegasus  Mario

Znalezione obrazy dla zapytania duck hunter pegasus

Znalezione obrazy dla zapytania gry na pegasus Circus

Znalezione obrazy dla zapytania prince of persia 1 PoP1

Znalezione obrazy dla zapytania tank pegasus Tank 

 

Wychowałem się na tym :) Oprócz tego była jeszcze contra :) Stary dobry pegasus :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś może w to oto? :D W podstawówce na informatyce siadało się całą grupą na lanie, aaach to były rozgrywki :D 

IMG_0549.PNG

IMG_0550.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz pierwszy polski fps !!!! chociaż ręki uciąć  nie dam :)

no i oczywiście Franko ze Szczecina  mając 7~8 lat ryło bańkę :)

Jako dziecko zawsze miałem bekę z pegasusów i zajawki na niego (bez urazy :) bo był to tylko 8 bitowy szajs a wspaniała Amiga miła 16 bit :D i dawała możliwości komputerowe typu prehistoryczny paint, kalkulator, notatnik i zamiana tekstu na mowę pradawna IVONA :)))) Dopiero SNES miał podjazd ale w Polsce nikt praktycznie go nie miał jak i orginalnego NESa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setki godzin spędzone na tych grach... i ten uczuć jak się "skułeś" XD
Albo te "kardridże", na których miało być 1000 gier, a były 3 na krzyż po setki razy XD

np. te gry, po reszta wyżej dodana :D

images.jpg

hqdefault.jpg

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh wspomnień czar <3

Oczywiście poza klasykami jak Mario, Contra, Kaczki , Tanki i takie tam, uwielbialam ...

URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/5563c362f12e115b]5563c362f12e115bmed.jpg[/URL]

802ab29d2a7c7f84med.png

 

A , że jestem zwolenniczka gier , które nie ograniczają mnie zanadto i pozwalają na hmmm " wydawanie swoich poleceń " to oczywiście nie mogło sie obyć bez ...

 

d48aa9baa3a59d2bmed.jpg

 

Uwielbiam Larrego ! <3

 

02468f00a94c6b0dmed.jpg

 

Skoro juz tu jestem pozwole sobie polecić posiadaczom PS3 gre , która naprawdę powala nie jeden hit , a nie jest o niej zbyt głośno ...

 

99b75c9d1d9694b6med.jpg

 

A jeśli ktoś grał, chętnie poslucham opinii , bo mnie osobiście urzekla . :-)

Ps: Przeszłam ja 3 razy, by moc skorzystać z wszystkich opcji :-P

 

Omg ! Zapomnialabym o grze mojego ZYCIA ! Zarwalam nie jedna noc przy niej ! Nauczyła mnie posługiwania sie językiem angielskim i chętnie do niej czasem wracam. Niestety nie na długo , bo jest baaaardzo dluuuuuga !

 

17aa80cfefa3c8demed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Amidze :

 

1. Sensible Soccer (różne sezony od 92 do 97)

2. Franco

3. Lotus (w kilka części się grało)

4. Olimpiada zimowo (nie pamiętom nazwy)

 

Na Pegasusie :

1. "Złota piątka" :

- Big Nose The Caveman

- Big Nose Freaks Out

- The Fantastic Adventures of Dizzy

- Micro Machines

- Ultimate Stuntman

2. Mario Bros

3. Tank

4. Contra

5. Street Basket

6. Galaxy

 

Na PC (pierwsze gry) :

1. Fifa 98, Fifa 99

2. Need For Speed III

3. Kingpin

4. Future Cop L.A.P.D

5. Shogo

6. Re Volt

7. Rayman 2

8. GTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem sobie emulator, eDuke 32, do Duke Nukem 3D, mojej jednej z pierwszych gier fps :D 

c4e3a7325cd848918422c990935e1e73.jpg

1454105564-duke-nukem-3d.png

I ten niezapomniany soundtrack Megadethu :D 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...