Skocz do zawartości
Dominika :)

zależność pomiędzy rodzajem muzyki a osobowością

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałam że jest coś takiego jak zależność pomiędzy rodzajem muzyki a osobowością 

np:

rap/ hip-hop: wysoka samoocena, towarzyski, nie bardzo przyjazny środowisku (zupełnie nie zgadzam się z tym ostatnim... ;/) 


heavy metal: łagodny, niska samoocena, powściągliwy, dobrze czuje się we własnej skórze;


Indie Rock: niska samoocena, kreatywność, leniwy, uparty;


muzyka elektroniczna/taneczna: towarzyski, uparty, otwarty, kreatywny;


muzyka klasyczna: wysoka samoocena, introwertyczność, wysokie zarobki, przyjazny środowisku;


pop: wysoka samoocena, pracowity, towarzyski, niska kreatywność, nerwowość.

 

Komuś pasuje? ;D Mi tak mniej więcej ;) możliwe że dlatego bo mam bardzo zróżnicowany gust muzyczny xd  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak średnio to działa. Raczej osobowość się nabywa w środowisku  w jakim się obracasz i to bardzo oddziałuje. Ja byłem w towarzystwie w którym głównie rap leciał (sam słucham a nie mam wysokiej samooceny i nieprzyjazny też nie jestem ) i mamy tak rozbieżne osobowości że na nas to nie podziałalo chyba :D. 

Jeśli muzyka działa ma osobowość to myślę że bardziej będzie kształtować tych którzy mają sporą tendencję do chloniecia tego co,, idol'' przekazuję :). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli ja słucham prawie wszystkiego...

Ale, jeśli by na to popatrzeć, że danej muzyki słucham będąc w określonym nastroju, to 70% się zgadza :D wszystko zależy od nastroju, który determinuje to, na jaką muzykę ma się ochotę. Jak mam dobry humor, to słucham popu, jak zły, to heavy metalu/rapsów, więc to nie muzyka określa osobę i jej cechy, a nastrój i cechy tej osoby w danym nastroju określają, jakiej muzyki słucha :D Proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani trochę a słucham i hip hopu i metalu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszam wszystko, więc jakby wybrać po jednej cesze danego gatunku coś by się uskładało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam co wpadnie w ucho tego sucham :) nie jestem szczególnie wybredny na jakieś rodzaje muzyki , a co do wybierania muzyki która świadczy o czyjeś osobowości... Hmm jakoś mnie to nie przekonuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...