Skocz do zawartości
Kapibar

Age of Empires III

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, to znowu ja ! :5870c5c7c2ac5_D: 

W związku z tym, że ogłoszone zostało Age of Empires IV postanowiłem zrobić comeback do poprzedniej części: 

Age of Empires III

Moje pytanie: Czy jest tu ktoś, kto grywa sobie w tej produkcji w multiplayer? 

Fajnie byłoby z kimś połączyć siły, rozegrać jakieś partyjki :5870c5c7c2ac5_D:

Natomiast dla osób, które nie miały do czynienia z tą produkcją, a lubią lub chciałaby spróbować jednej z lepszych gier strategicznych, to poniżej krótki mój opis z naciskiem na multi, ciekawych zapraszam do lektury, inni niech się odezwą, to chętnie zagram parę partyjek :5870c5c733b2c_)):

Zdecydowanie najgorsza ze wszystkich 3 części :jupi: Ale przy tym jest i tak lepsza!!! od większości gier strategicznych i zasługuje bez dwóch zdań na uwagę. Fabuła w przeciwieństwie do poprzednich części opiera się w dużo mniejszym stopniu o wydarzenia historyczne. Jak dla mnie jest miałka.. Rozegrałem single playera w wersji podstawowej i tyle mi wystarczyło, abym się mógł nauczyć mechaniki gry. To, co mnie przyciągnęło, to Multiplayer! :5870c5c733b2c_)): Można rozegrać partyjki w liczbie 2-8 graczy z dowolnymi podziałami na drużyny (najczęstszy, to 3v3 i 4v4). Poziom gracza jest opisywany rangami (rekrut, szeregowy, sierżant, starszy sierżant sztabowy, pułkownik, ale te najwyższe, to podobno są u graczy, którzy specjalnie dla punktów biją najsłabszych XD). Taki moim zdaniem normalny poziom rozgrywek, to starszy szeregowy - sierżant (poziomy od 8-16, tu wiemy, że gracze są na poziomie średnio zaawansowanym). Gra, to RTS, więc stawiamy budynki, gromadzimy surowce, tworzymy wojsko i (z czego AoE jest znane) przechodzimy do następnych epok (są 4). Dodatkowo za niszczenie wrogów zdobywamy punkty doświadczenia (także za tworzenie jednostek, upływ czasu i stawianie budynków). Punkty te pozwalają na zdobywanie punktów, za które z kolei możemy wysyłać z metropolii transporty. I teraz krótko o metropolii: Poza rozgrywką sobie ją tworzymy, dla każdej cywilizacji jest inna, wybieramy talię kart (czyli tych wysyłajek), na którą składa się ich max 25, to są jednostki, budynki (z wozu tworzony jest budynek), ulepszenia i najemnicy. Możemy tworzyć parę różnych talii, ale na początku partyjki wybieramy jedną konkretną. Większość wysyłajek jest darmowa, wystarczy, że mamy punkty za doświadczenie. Warto rozegrać single playera, aby to ogarnąćRozgrywki trwają (poza raszem, gdzie można skończyć grę w 5-10 min ;) ) średnio od 30-50 minut. Są wymagające, gdyż każda jednostka pełni inną rolę (harcownicy niszczą ciężką piechotę, kawaleria harcowników, itp.), ale przez ten czas można się naprawdę dobrze bawić :5870c5c7c2ac5_D: Szczególnie dobra zabawa jest w przypadku rozgrywek 3v3 lub 4v4, gdy każdy gracz odpowiada za inne jednostki. Np. jeden produkuje kawalerię i wybiera talię z ulepszeniami dla niej, drugi gracz tworzy artylerię, trzeci piechotę, itp, itp. Generalnie strategia warta uwagi! Po spędzeniu MASY godzin w multi mogę spokojnie je ocenić (bo single player mnie nie obchodzi xd ) na 8,5/10. 

Przykładowa rozgrywka 4v4 znaleziona w necie :P
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał gotowe linki do pobrania to zbieramy ekipe i gramy. Swego czasu w Twierdze Krzyżowiec graliśmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@batonik tutaj jest link na tpb https://thepiratebay.org/torrent/7867922/Age_of_Empires_III_-_Complete_Collection_(ENG_RUS)_[Repack]_R.G. Szybko idzie, właśnie pobrałem ;) Przy czym ja mam oryginałkę (a tego wyżej potrzebuję, bo jedną płytę mam uszkodzoną :P ), więc nie wiem, czy da radę uruchomić multi na jakimś cracku, bo sam nigdy nie próbowałem. Może przez hamachi czy coś się połączyć i ekipą grać? Nie znam się, ale mam nadzieję, że da radę z wami poexpic ;)

W każdym razie spojrzałem z ciekawości na ceny gry i oczy przecierałem, ja płaciłem 50, czy 65 zł jakieś 6-8 lat temu (nie pamiętam) za złotą edycję, a dzisiaj ceny nie tylko nie niższe, ale i do 125 zł ;O Ale gra, mimo że ceny spore, to jest świetna. Nie patrzcie absolutnie na komentarze (w necie znalazłem), że serwery umarły, bo to bzdura. Tłumów nigdy nie było, ale wieczorami na serwerach ESO do 1200 osób naraz, bez problemu zawsze znajdowałem rozgrywkę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została zapowiedziana IV część :D I wersja zremasterowana 1 :D Mogę zagrać, kiedyś siedziałem nocami nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byście mnie szukali w grze, to mój nick, to inq0gnit0 :p (tam są dwa zera, nie literka o) przy czym ta czcionka w AoE jak się wpisuje jest poryta i wygląda, jakby to był inqognito, ale to nie to samo! :5870c5c7c2ac5_D: Dzisiaj już dwie partyjki rozegrałem, rezultat taki, że z sierżanta spadłem na kaprala ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnalem i chyba mozna przez hamachi albo gamerangera, bo jest lan tryb sieciowy. Takze pobierac i gramy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może w cossacks 3 ?:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejże, nie spać! :P To jak, ile osób chętnych na partyjki? Najlepiej, gdyby się jakoś ustawić 2v2 przynajmniej, to już ma ręce i nogi ;) Póki co @batonik i @Pulsarowy^^ chętni, ze mną to 3, @Bienio Ty byś zagierzył z nami? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze troche pograć :P  bo nie grałem nigdy :P

Grałem w twierdze ale chyba to  trochę inna mechanika  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...