Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moi drodzy parafianie mam swojego lapka już kilka dobrych lat  chyba około 8-7 i planuje coś zmienic lecz nie moge sie zdecydowac co wiec prosze o pomoc  lapek do około 3000PLN +/-100-200 Wymagania Intel core i5 i7 liczba rdzeni 4 ^ RAM 6 GB^ (lepiej 8 nawet by było) i Win pewnie bedzie juz 10 karta graficzna 4GB^  ma latac i śmigac jakies uwagi pomocne prosze i jeśli już bedziecie pisac prosze odrazu o link z lapkiem. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/lenovo-y700-15-i5-6300hq-1000gb-8gb-hd-530-gtx-960-i6935992025.html tylko nie wiem właśnie jakoś mnie inne marki niż samsung nie przekonuje wszystko co mam z elektroniki praktycznie zawsze była to firma samsung i boje sie szczerze pchac w cos innego ale no czekam na propozycje.  Dla przykładu pokaże co ja mam (ocencie  i lepiej go zrobic jeszcze czy kupic 2?)

Samsung RF511

https://zapodaj.net/a137363771bbc.jpg.html

Lapek.JPG

PS sorki za błedy klawisze padniete  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanderko ;) Powiem Ci, że osobiście nie przepadam za samsungiem, bo ja z kolei miałem same złe doświadczenia z produktami tej marki :P Ale to tam mniejsza.

Ten laptop, który znalazłeś na allegro jest bardzo dobry moim zdaniem, grafika zamiata, lepsza od tej w laptopie, którego ja wykopałem :D Lenovo, żółtki, które kupiły IBM, bardzo dobra firma, spokojnie możesz go brać. Jeżeli byś jednak chciał mieć jakieś opcje dodatkowe, to znalazłem tu coś: 

  • https://saturn.pl/komputery-i-tablety/laptop-lenovo-ideapad-700-15isk-czarny-80ru002tpb-80ru00h4pb Lenovo, też dobra karta graficzna, jedynie troszkę gorsza od tej w znalezionym przez Ciebie. Wg benchmkarka ta w Twoim dawałaby na ultra w Bf 4 46 fps, ta w znalezionym przeze mnie 37 fps, także lekki spadek, ale daje radę (konsolowcy dro mordy, że ludzkie oko widzi tylko 30 fps, także pozdro :D ). Nadrabia za to prockiem, ma i7, a moja osobista opinia jest taka, że niedługo i5 pójdzie w odstawkę, a Ty chyba chcesz lapka na parę dłuższych lat :P Poza tym, to znaleziony przez Ciebie lapek jest mega ładny, a ten, co ja wstawiam... no.. coś za coś :D 

W podanej przez Ciebie cenie będzie trzeba lekko pójść na kompromisy, nie duże, ale jednak, jak widzisz w tym drugim lenovo gorszy wygląd, lekko słabsza karta, ale mocniejszy procek :P Gdybyś nie miał co robić z pieniędzmi, to za 4 koła już można maszynę kupić wszechstronną, ale to tam nieistotne, te dwa lenovo moim zdaniem są wystarczające. 

Tutaj ciekawostka, laptop MSI w dobrej moim zdaniem cenie,

  • https://www.x-kom.pl/p/295694-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-6700hq-8gb-1tb-gf940mx-fhd.html ALE jak zwykle kompromis. Grafika ma tylko 2 gb, z drugiej strony to jakiś nowy moduł, który w tamtym roku bez echa wprowadziła Nvidia, że niby wzmacnia wydajność, itp. Ile w tym prawdy, to nie wiem, benchmarka znaleźć nie mogłem, ale na forach coś tam było, że 950m lepsza o niebo (więc ta w pierwszym lenovo 960m chyba tym bardziej :P ). Zawsze możesz w sklepie się podpytać, w x komie w Lublinie są dość ogarnięci, ewentualnie poprosić, by zademonstrowali :D 

A skoro już mowa o X-Komie, jest trzecia jeszcze opcja, żeby Ci tam złożyli lapka. Nie pamiętam dokładnie, jak to działa, ale mój ziomek tak kupił u nich, wyszło go faktycznie trochę taniej, tam coś za coś dawał np. W każdym razie możesz się zawsze przejść, kiedyś był w Olimpie, teraz chyba w Felicity. Zobaczyłbyś, co Ci zaproponują, a ostatnim razem, jak z nimi miałem do czynienia, to się znali :P Ewentualnie, jakbyś chciał rady, to w Plazie w komputroniku chyba się znają (ceny nie są specjalne, ale..), jeden koleś wygląda tam na nerda, ma pojęcie, może coś ciekawego powie :D Ewentualnie zrób jak mój znajomy kiedyś, wejdź do Komputronika, Dziń dybry, chcę laptopa do gier. Płać potem. :5870c5c7c2ac5_D:

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując ten z allegro delikatnie lepszy? A czy ten mój opłaca sie go poczyścic i zrobic i polata jeszcze czy już to przeżytek? :Dgreen:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, lepszy ten z Allegro pod względem grafiki lekko, a gorszy pod względem procka. Ten drugi lenovo na odwrót :p Ja bym brał jak już z lepszym prockiem :p tylko No ten wygląd, niby tylko kosmetyka, ale jednak... :P Ale jak nawet weźmiesz tego z Allegro, to i5 może nie jest tak dobre jak i7, ale powinno wystarczyć. Z drugiej strony ten drugi lenovo ma 0,5 GHz więcej na procku :p 

W przypadku tego drugiego lenovo nie widzę informacji, do ilu można rozbudować RAM, w pierwszym lapku możesz sobie kiedyś dokupić i będzie śmigał, szczególnie, że powoli już 8gb staje się takim minimum :p Jeżeli i w pierwszym by była opcja rozbudowy, to mi się on bardziej podoba mimo kosmetyki  

A co do starego.. hmmm, ja bym wymienił na nowy, bo sprzęt się starzeje. Pamięć masz dobrą w miarę, procek ujdzie, ale nie ma opcji turbo (jak jest zapotrzebowanie, to zamiast np. 2,5 masz 3,5 GHz maks jak w tym drugim lenovo), grafika z tego co widziałem w necie, to średnia, ale dokładnie znaleźć nie mogłem. Skoro już masz budżet, to czemu nie zmienić ;) 

EDIT: Jak Ci @Zankor pisałem, żeby mieć coś bez kompromisów trzeba dołożyć :p https://saturn.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-omen-15-ax070nw gdybyś chciał oszczędzić, to myślę, że np ten też jest godny polecenia. 

Zwróć uwagę na procesor, grafikę, ram, głośniki, usb. HP to dobra firma, moja siostra cioteczna używa od paru lat, nie narzeka, jak sobie nowy ogarnęła, to dała dzieciom, sam rozumiesz, przez co on przechodzi i działa bez problemu haha :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety aż tyle nie ogarne 100-200 dołożyłem i tak do 3k  czyli lepiej mówisz poszukac coś z lepszym prockiem i7 a grafike gorsza  bo widac nie da sie wszystkiego miec. Co chodzi do wygladu aż tak nie zwarcałem uwagi dopiero teraz fajnie by było miec cos takiego jak już kupic cos. Tak rozumiem może byc ciezko jak dorwie sie stadko do icy tower. Jak znajde cos bede edytował i skocze na LKR zobaczyc co tam jest ciekawego a w piatek LBN odwiedze bo i tak bede :D I pytanie to Turbo w sensie do czego? Ten niżej chyba padnie bo DDR3L a tamte DDR4

a to jak sie ma do tych co sa ^ ^ http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1tb-gtx860m-w10-i6940599187.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zankor No noo, widzę, że na allegro jednak dużo bardziej opłaca się szukać niż w tych sieciówkach :D Ten ostatni z wstawionych przez Ciebie Lenovo jest najciekawszy. Grafika lekko słabsza od tej grafiki z pierwszego z allegro, ale w Bf 4 na maksymalnych osiąga ~ 40 fps, czyli git ;P W Crysis 3 na wysokich 35, więc daje radę, nie będzie chyba muliło ;) Ja bym go brał, bo i procek dobry, ma wszystko, co potrzebne, 2 porty usb 3.0, hdmi, spory dysk, itp. Procek spoko, ten turbo boost, to wystarczy, że wpiszesz w google turbo boost co to (ja tak zrobiłem, brawo ja XD ) I masz info automatyczne: 
Intel Turbo Boost - technologia firmy Intel, która automatycznie zwiększa taktowanie procesora, gdy komputerowi potrzebna jest wyższa szybkość obliczeniowa. Została ona zastosowana w serii Intel Core w modelach i5 oraz i7

Możesz go spokojnie brać :P Sam bym go kupił cholera, bo nie wiem, kiedy ja w końcu w Wiedźmina 3 zagram, mam kompa stacjonarnego za 5 koła, ale poszło kosztem grafiki, 1200 mb około :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie wyłapię bana  :D Ale jeśli chodzi o laptopy to najlepiej napisać tutaj - link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zankor ten który podałeś nie jest nowy "Gwarancja: 12 miesięcy"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę tylko parę słów od siebie.

Poczytałem sobie specyfikację tych lapków i są nawet spoko, ważne że 4 rdzenie, więc nie ma lipy, nawet nowsze tytuły będą latać.

Ja jednak zauważyłem pewną śmieszną zależność. Blisko 3 lata temu kupiłem sobie stacjonarkę, samą jednostkę za blisko 3 klocki.
Tytuły takie jak GTA V, Wiesiek 3 chodzą mi w wysokich detalach a sama jednostka jak dotąd działa bez zarzutu, w kontraście do tego ok rok temu mój dobry ziomek włożył ponad 4 klocki w lapka do gier. 2 rzeczy które nas obu zdumiały to to że u mnie gry chodzą płynniej w wyższych detalach i ponadto po mimo że chłopak ma podkładkę chłodzącą po ok 3,4 h grania w Wiesia biedny musi zaprzestawać grania bo na lapku można jajecznice smażyć, herbatę gotować i nawet naleśniki się ładnie ugrzeją.

Jeśli jesteś bardzo mobilny i potrzebujesz lapka bardziej do pracy bądź programów to rozumiem i szanuje decyzję, natomiast w wypadku gdy jest to urządzenie stacjonarne, no to bym rozważył władowanie takiego budżetu w jednostkę + dokupienie monitora a klawirę bym brał najbardziej "szrotową" z możliwych:D (z czasem wymienił co wkurza).

Reasumując, lapki przez swoje "skondensowane" gabaryty nie służą nazbyt dobrze do gier, można się z tym spierać, niemniej jednak za ponad 3 tysia to można kupić prawdziwą bestię i ewentualnie za 2, 3 lata wymienić w niej grafikę, dorzucić ramu i dalej mieć "skur*ensyna" :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobrze kupić laptopa, pisz na PW do mnie

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lamie bedzie słuzyl do gier i programow przegladania itp do wszystkiego tylko do gier  to czasami gdyz coraz mniej czasu bedzie do tego i jedyne co teraz gram to jest SF i cs wiec da rade :D  stacjonarke tez mam ale to stara robi jako stolik pod  drukarke :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...