Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu na moim laptopie w grach (nawet tych niewymagajacych) wystepuja chwilowe scinki..jak by to powiedziec,kilka sekund jest okolo 200fpsow i nagle taki chwilowy spadek do 5fps i zpowrotem 200. Temperatury po 15minutach grania- karta graficzna-ok.70,procesor-ok.90stopni

Nie wiem skad takie wysokie temperatury?laptop byl czyszczony,pasta zmieniana kilka miesiecy temu,format tez robiony.Ogolnie kiedys bylo o wiele wiecej tych fpsow w grach...

Podzespoly:

Karta graficzna-nvidia 920m 2gb oraz intel hd graphics 5500 2gb

Procesor-intel core i5-5200U 2.20ghz

Ram-8gb

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skoro masz karte nvidi, sprawdz podczas pracy danej gry/programu w programie Nvidia Gforce Experience czy jest ona właśnie w trakcie pracy. Możliwe, że odpala Ci się zintegrowana karta graficzna która nie daje rady :P, staraj sie grać na zasilaczu bez baterii z opcją wysokiej wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro masz karte nvidi, sprawdz podczas pracy danej gry/programu w programie Nvidia Gforce Experience czy jest ona właśnie w trakcie pracy. Możliwe, że odpala Ci się zintegrowana karta graficzna która nie daje rady :P, staraj sie grać na zasilaczu bez baterii z opcją wysokiej wydajności ;)
tez myslalam ze to to na poczatku ale to nvidia dziala podczas gry a nie zintegrowana karta. W ustawieniach nvidii wszystko zmienione pod wydajnosc komputera,zasilanie baterii takze jest zmienione na "wysoka wydajnosc"

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaaktualizuj sterowniki, daj znać czy masz jakiegoś antywirusa - niektóre z nich mają swój harmonogram pracy i podczas jej rozpoczęcia strasznie potrafią zmulić komputer. Powodem może być też dysk (zdefragmentuj) :P sprawdź go w hirenie albo jakimś programem mhdd/victoria. odpal jakiś programik monitorujący temperatury (widzę, że były wymieniane pasty ale mógł to robić jakiś @Te-Tris albo po prostu słaba jakość produktu :D) i zrób screena podczas spadku fps (hwmonitor) zmierzy on także napięcia na zasilaczu, które podczas jego pracy gwałtownie potrafią spaść gdy nie wytrzymuje przy obciążeniu za tym idzie utrata wydajnośći podzespołów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaaktualizuj sterowniki, daj znać czy masz jakiegoś antywirusa - niektóre z nich mają swój harmonogram pracy i podczas jej rozpoczęcia strasznie potrafią zmulić komputer. Powodem może być też dysk (zdefragmentuj) sprawdź go w hirenie albo jakimś programem mhdd/victoria. odpal jakiś programik monitorujący temperatury (widzę, że były wymieniane pasty ale mógł to robić jakiś [mention=29624]Te-Tris[/mention] albo po prostu słaba jakość produktu :D) i zrób screena podczas spadku fps (hwmonitor) zmierzy on także napięcia na zasilaczu, które podczas jego pracy gwałtownie potrafią spaść gdy nie wytrzymuje przy obciążeniu za tym idzie utrata wydajnośći podzespołów ;)
Takie są temperatury podczas gry w cs goc0c2bc61792fc41af4e03ed19b553641.jpg8bd3abebdac44c13b5d3dd73bcd2fea6.jpg

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@oldschool kolego ja zawsze wykonuje dobra robote 0c17b6eea9be4cce4f6847d04a7887e4.jpg

@klaudis686 więc najpierw przeskanuj sobie komputer antywirusem i tym programem https://adwcleaner.pl/adwcleaner/pobierz-program/ (ja pobralem malware to mi cielo wieska na minimalnych ogarnalem tym programem to na wysokich w 40 fpsach ciagnal xD). Ahhh i przeczysc rejestry ccleanerem bo mozesz miec po prostu  kupe smieci na kompie ktore spowalniaja.

Jesli to nie pomoze to tak jak ten prosiak wspominal zdefragmentuj dysk.

 Warto przeczyscic jeszcze raz dyski bo cos jest nie tak bo mozesz pomoc .

A moze wejdz w procesy (alt+ctrl+delete) i ustaw priorytet csa na niski (kazdy zobacz moze pomoze) i zaktualizuj wszystkie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=29161]oldschool[/mention] kolego ja zawsze wykonuje dobra robote 0c17b6eea9be4cce4f6847d04a7887e4.jpg
[mention=30581]klaudis686[/mention] więc najpierw przeskanuj sobie komputer antywirusem i tym programem https://adwcleaner.pl/adwcleaner/pobierz-program/ (ja pobralem malware to mi cielo wieska na minimalnych ogarnalem tym programem to na wysokich w 40 fpsach ciagnal xD). Ahhh i przeczysc rejestry ccleanerem bo mozesz miec po prostu  kupe smieci na kompie ktore spowalniaja.
Jesli to nie pomoze to tak jak ten prosiak wspominal zdefragmentuj dysk.
 Warto przeczyscic jeszcze raz dyski bo cos jest nie tak bo mozesz pomoc .
A moze wejdz w procesy (alt+ctrl+delete) i ustaw priorytet csa na niski (kazdy zobacz moze pomoze) i zaktualizuj wszystkie sterowniki.
Na priorytecie niskim w csie fpsy sie nie zmienily ,temperatury troche juz sie zmniejszyly o 10stopni ale dalej wystepuja scinki (juz mniej) Bynajmniej juz mi laptop tak nie buczy :v :D jeszcze myslalam nad jakas podstawkaa chlodzaca tylko nie jakas droga,moze cos doradzicie?
Z gory dzieki za odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@klaudis686 a ile cali ma laptop? Przy podstawce ma to znaczenie (ja mam spory i podstawka nie chlodzi jakbym chcial). Ale skoro masz kompa na ktorym cs powinien chodzic spokojnie i takie klatki to moze masz łącze internetowe słabe i ping skacze? Zrob test neta na speedtest i ile Ci wyjdzie wstaw ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Troszku za wysoka ta temperatura na THRM wydaję mi się, że to czipset ale nie jestem pewien :P Te napięcia mi się coś nie podobają @Micek85 co o tym sądzisz? sprawdz sobie jeszcze dysk którymś z programów które poleciłem :P Co do podkładki chłodzącej w laptopach strasznie odradzam chyba, że zrobisz tak jak ja tzn kupisz i tylko ją podstawiasz pod laptopa wyłączoną. Chłodzenie z podstawki często zakłóca te podstawowe z laptopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@oldschool a ja podkladke polecam. Moze nie chlodzi tak jakbym chcial ale bez podkladki chlodzacej grzal sie i mialem spadki fps czasem a z podkladka smiga jak luxtorpeda takze ten xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszku za wysoka ta temperatura na THRM wydaję mi się, że to czipset ale nie jestem pewien Te napięcia mi się coś nie podobają [mention=30501]Micek85[/mention] co o tym sądzisz? sprawdz sobie jeszcze dysk którymś z programów które poleciłem Co do podkładki chłodzącej w laptopach strasznie odradzam chyba, że zrobisz tak jak ja tzn kupisz i tylko ją podstawiasz pod laptopa wyłączoną. Chłodzenie z podstawki często zakłóca te podstawowe z laptopa ;)
Niby z dyskiem wszystko wporzadku jak sprawdzalam

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :-) @klaudis686 jeżeli sprawdzałaś to wszystko co koledzy wyżej opisali i nadal jest to samo to ciężko stwierdzić nie mając tego lapka w rękach. Jeżeli ktoś kto zmieniał ci pastę i założył spowrotem wszystko tak jak należy to wszystko powinno śmigać. Temperatura 90st. to już masakra dla procka nie wspominając o karcie graficznej. Podzespoły takie jak dysk nie mają nic do temperatury roboczej... Ja również odradzam tobie podstawki pod lapka bo czy droga czy tania z biedry to zakłócają pracę coolerów jak wspomniał kolega @oldschool. Większość laptopów ma obecnie wylot z tyłu a nie z dołu więc podstawka i tak niczego nie zmieni jeśli chodzi o temperatury :-) Tak jak mówiłem... nie mam w rękach tego lapka ale jeśli masz pewność, że wszystko zostało wyczyszczone i dobrze zamontowane a po wrzuceniu na nowo systemu nadal procek ma 90 st. to jest to coś poważnego.Najczęstszą przyczyną takich temperatur jest zabrudzony na maxa cooler lub po prostu nie działający-w twoim przypadku to wykluczam ?? :-) Patrząc na twoje parametry to powiem ci tak... napięcia są ok. ale cały procesor(na wszystkich rdzeniach) i karta graficzna są obciążone do granic wytrzymałości.Ciężko tak przez forum napisać cokolwiek ale ja podejrzewam jakieś zwarcie na którymś chipsecie i może być nawet tak, że na płycie głównej... może być coś z procesorem lub kartą graficzną ale masz GeForc-a a one siadają bardzo rzadko. Najlepszym sposobem będzie zanieść lapka do serwisu i niech sprawdzą go na przyrządach i napięcia w BIOS-ie. Najlepiej jak zrobisz to jak najszybciej dlatego, że przy takim obciążeniu i takich temperaturach może się po prostu spalić a wtedy koszty będa bardzo duże. Nie wiem jakiego masz dokładnie laptopa i ile jest wart ale daj go do serwisu to ci powiedzą dokładnie co jest i jakie będą koszty naprawy.W laptopach gdzie jest wszystko zintegrowane nie opłaca się wymieniać ani grafiki ani procka bo jest to wlutowane na stałe.Przykład... miesiąc temu miałem laptopa kolegi, w którym poszła karta graficzna AMD Radeon i mostek północny i wszystko zintegrowane :-) lapek się zjarał a wymiana tych elementów nie wchodzi w grę.Są firmy co bawią się w tzw. "wygrzewanie" ale to działa max 2 m-ce a koszt to kosmos.Daj potem znać co ci powiedzieli w serwisie :-) Aaaaa i jak coś napisz dokładny model twojego lapka ;-) Pozdrowionka  

By CZK,

Jaka chcesz kogoś z userów oznaczyć to nie pisz przed ich nickiem "@" tylko musisz napisać "[member=NickTejOsoby]" w ten sposób oznaczysz danego usera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...