Skocz do zawartości
Gość

Skoki dysku i procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam problem bo procesor skacze od 10- 70 % w normalnym uzytkowaniu czyli cos slucham na przegladarce etc. Z dyskiem to samo tylko ze sa skoki do 100% zuzycia. Wylaczylem wszystkie programy uruchamiane przy wlaczaniu, komp przeskanowany i czysty. Mam win 10. Ktos cos? (tutaj wiem ze ogarniacie @Micek85 @oldschool xD) Bo mnie szlag trafia

Ponad 10 mb/s zjada mi hot uslugi:system lokalny (2) a po rozwinieciu znajduja sie w w nim 2 procesy:

-windows update

-update orchestrator service

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Cię zasmucę, na moim dysku, jak jeszcze działał, miałem non stop 100% użycia, nic nie pomagało, a bawiłem się w regedit, szukałem po forach, po prostu taka jest przypadłość Windowsa, szczególnie 10. Rozwiązania są dwa: kupić Maca, który nie ma tych problemów, bo jest do używania, a nie do marnowania czasu użytkowników, lub wymienić dysk na ssd, przyspiesza znacznie (problem będzie dalej, bo to wina windowsa zrobionego na odpier..l, ale nie będziesz go prawie w ogóle odczuwał). 

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problem rozwiązałem moimi magicznymi rączkami co one potrafią to moje. Po prostu windows ciągle próbował zaktualizować mi system ale coś nie chciał. Wbiłem w windows update i tam było że jakaś aktualizacja źle się pobrała to pobrałem ponownie i teraz dysk jest 5%.

Edit: czy podczas grania normalne jest ze dysk zuzywa 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko. Tak to prawda z tym systemem i z tym, że ma mnóstwo wad, luk i dziur i czasami cięzko ogarnąć bo problem może być błachy a nawet o tym nie wiemy xD Te-Tris ja tobie polecam dysk SSD jak napisał już kolega inqOgnitO... Ja osobiście używam dysku SATA 3 Kingston Hyper X :-) Dyski bardzo drogie ale na dzisiejsze czasy to podstawa komputera mieć SSD :P Cieszy mnie to, że rozwiązałeś już problem :-) Polecam się na przyszłość :D Piona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Micek85 wszystko fajnie i wiem ze sdd to mniamniusie rzeczy sa ale ja mam laptoka wiec nie jest kolorowo xD Mam ddr4 z tego co pisze na tej naklejce :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR4 to pamięć operacyjna RAM i to nie ma nic wspólnego z dyskiem :-) Dysk twardy to osobna sprawa... Jeśli masz lapka to masz w nim wejście SATA i jeśli masz najnowszego to masz również wejście na najnowszy dysk M2 (maleństwo) :-) Dysk talerzowy to przeszłość więc jak będziesz miał jakiś hajs to nie przepij tylko zainwestuj w dysk SSD xDD Wymiana samemu takiego dysku to chwila moment :-) Ja mam najnowszego lapka gamingowego i mi zajęło to ok. 10min :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Micek85o jak sprawdzić jaki dysk mam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie lapka masz tabliczkę znamoionową i tam masz napisany dokładny serial lapka... wbij w neta i sprawdź wejście ale w 100% masz dysk sata :-) Będzie pasował np. ten http://allegro.pl/ssd-samsung-850-evo-250gb-2-5-sata3-540-520-mb-7mm-i6961165906.html  Wejdź na stronę producenta i upewnij się jakie masz wejście :-) Pod lapkiem masz wszystko napisane :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...