Skocz do zawartości
Gość

Thor Ragnarok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jestem świeżo po obejrzeniu (dorrenty hehe nie zawodzą mnie w pewnych kwestiach xD).
No ale do rzeczy.
Ten film z całego serca odradzam oglądać. No ale jakże to się stało że zabrałem się za ten film. Więc historia jest prosta. Kolega chciał żebym mu pobrał to pobrałem. Wchodzę na filmweb ocena 8,1/10 to myślę ,,oooo dobry film trza obejrzeć".
Włączam i ledwo film się zaczął a tu już lecą suchary na prawo i lewo w ,,poważnej scenie". No ale mówię dam szansę obejrzę. No i w tym momencie usłyszycie jak straciłem 2 godziny i 10 minut z swojego życia oglądając ten shit.

Może zacznę od fabuły. No ogólnie to pierworodna córka Odyna który ją wygnał wraca i chce przejąć tron a Thor trafia na planetę gdzie musi walczyć na arenie. Ot cała fabuła. Ale to nie jest najlepsze w tym wszystkim.
Najlepsze jest to że Thor ma tylko jedną walkę na tej arenie (trwa ona z 3 minuty i jest przepełniona sucharami oczywiście więc bitki na arenie jest z jakieś 20 ciosów może nawet nie).
Ale oczywiście mamy też wątek z córką Odyna którego w filmie nie ma. Sceny fabularne jest ich z 15 minut albo i mniej i nic ciekawego nie wnoszą. Totalnie nic. Mamy zarys fabuły a reszta to durne suchary i tyle. Czyli 90% sucharów i 10% fabuły i bitki.
Właśnie co do bitki to jest ona zrobiona na zasadzie ,,a teraz niech bez żadnej choreografii biją się będzie zabawnie". I tak jest. Walki nie mają żadnej choreografii jest to nawalanie się na oślep prawdę mówiąc więc jest to nudne i bez polotu. Ot bitka jak kiboli albo coś w ten deseń. Nie będę się produkował na temat tego filmu bo nie ma za bardzo o czym gadać.
Postacie są nudne a film sam w sobie jest tak niesamowicie przewidywalny że nudzi po prostu.
Ale jedna rzecz mi się podobała mianowicie soundtrack. Moim zdaniem nie pasował do filmu ale jako oddzielny produkt jest świetny i jak będzie dostępny w empiku to go na bank kupie bo bardzo mi się podobał.

Więc reasumując film 4/10. Strata czasu i nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@JaNcZo_wiN uwierz klan jest ciekawszy niż ten gniot ze stajni marviela :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też był ten film mierny i nie można go porównać z 1 lub 2 częścią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem najpierw po premierze w kinie, tylko że na dubbingu, żenada, myślałem że sobie w łeb strzele..

Dzisiaj ponownie obejrzałem Ragnarok (obejrzałem wszystkie z MCU) i generalnie jestem zachwycony..:))
 

Ten film ma to do siebie że częściowo jest wzorowany na latach 80ych w USA (Chociażby GRAND MASTER który tutaj jest władcą planety a w USA w latach 80ych ludzie tak nazywani byli pionierami na scenie Hip Hopu w Bronxie, w filmie GRAND MASTER w pewnej scenie stoi za "didżiejką" i kroi grube bity, więc to tu tak naprawdę puszczają oko do widowni, i nie tylko;)) , zwróćcie uwagę na  ogólne dobranie kolorów a nawet strojów które jest po prostu przejaskrawione,  mi się to generalnie podobało, ponadto główna antagonistka, Hella wlewała swoją osobą wystarczająco mroku by udanie kontrastowało to z resztą filmu.

Oglądalem film bez napisów (większość filmów daję radę, tutaj parę dialogów niestety nie trafiło), mimo wszystko bawiłem się przednio (dubbing naprawdę jest żałosny, tylko Polak Polakowi może zgotować taki los;)).

Postacie w filmie nie są jednowymiarowe, każdy ma jakieś wątpliwości i trudności, co więcej zmieniają się i przez to też dla mnie są  bardziej realni, każdy musi się dostosować by przetrwać. Nie jest tak że przez cały film nieustraszony bohater, czy tam drużyna rozwala wszystkich w pył dorzucając czasem jakiś dowcip. Muszą sobie zasłużyć na to by fabuła się rozwinęła. Gra aktorska jak i obsada mnie cieszyła (nie widziałem Jeffa Goldbluma od Independence Day[Dnia Niepodległości] a tu był świetny jak zawsze;)).  

Dla mnie film okraszono idealną ilością scen walki, pewnie mogli dać więcej choć nie widziałem potrzeby a ich wykonanie naprawdę przypadło mi do gustu gdyż było na tyle przejrzyste że

a) ciągle wiedziałem co się dzieje(nie było tej zwariowanie trzęsącej się kamery czy wielu szybkich ujęć)

b) mimo że można było w niektórych walkach dostrzec sporo humoru, to były też momenty w których przemoc przelewana na ekranie nie była już podszyta śmiechem, a sam rozmach niektórych potyczek dawał mi ciary^^ (nie mogę podać przykładów bo znowu spoiler..) 

Mi przez cały film naprawdę nie schodził uśmiech z twarzy, choć to mogło być też zasługą długiej bletki i jej zawartości;))

W którejś recenzji którą kiedyś oglądałem koleżka zauważył że wszystkie wcześniejsze typowe i wręcz niezbędne atrybuty Thora albo przepadają albo zostają wypaczone (znów nie chcę spoilerować), przez co trzeba się przygotować na zaskakującą przejażdżkę inną od poprzednich części i tu się zgadzam. Wydaje mi się że jeśli podchodzisz do filmu z dystansem, otwartym umysłem i nastawieniem że chcę się bawić tym co zastanę na ekranie, uda Ci się i jeszcze będziesz się przy tym świetnie bawił, ale nie zdziw się że jest mniej patetycznie, wzniośle niż w poprzednich częściach (choć tutaj też można by się spierać).

Na koniec muzyka, dla mnie była świetna, idealnie dobrana do akcji, a klasyki z przed przeszło 30u lat celnie dopełniały mi to co się wyprawiało w danych chwilach na ekranie (fajny zabieg twórców gdy ma się  wrażenie że rytmika z danego kawałka idealnie komponuje się z tym co masz na ekranie).

dla mnie 8/10

Spodziewałem się trochę innego zakończenia, jeszcze większego finału ale mimo wszystko nie mogę powiedzieć żebym był rozczarowany, pewnie za tydzień, może 2 znów odświeżę sobie Ragnarok

No to się popisałem..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...