Skocz do zawartości
Gość

Drive (2011)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Film wyreżyserował Noclas Winding Refn. Opowiada on o bezimiennym kierowcy który pomaga sąsiadce oraz jej mężowi. Brzmi prosto prawda? Ano prawda. Czy film ma prostą fabułę? Ano ma. I po przeczytaniu opisu tego filmu zastanawiałem się czy warto go obejrzeć bo skoro fabuła jest tak banalna to wiadomo że będzie to film który włączę i zapomnę. Jakże bardzo się myliłem. A co w nim jest wyjątkowego? Wszystko.

O fabule nie będę pisał bo w sumie nie ma o czym pisać. Opis jest wystarczający. Ale technicznie film to jest arcydzieło.

W filmie sceny pościgu są świetne. Są bardzo realistyczne i emocjonujące (nie ma latających samochodów za to jest takie coś jak fizyka). W pościgach jest bardzo dużo ujęć z samochodu które odgrywają bardzo ważną rolę m.in są to ujęcia na kierowcę, w tylnie lusterko, na radio etc. Daje nam to wrażenie że sami bierzemy w tym udział i  dzięki czemu czujemy dreszczyk emocji. Mimo że pościgów nie ma za wiele to jednak jak są to robią mega robotę. I taki efekt WOW miałem gdy jest pościg a z radia leci podsłuch dzięki czemu wiemy co robi policja ale także leci transmisja meczu. To było świetne zagranie i w połączeniu z pościgiem świetnie zagrało. Montaż pościgów też jest świetny i oddaje nam to co czuje główny bohater oraz możemy czuć się jak pasażer.

Soundtrack jest nieziemski (pasuje idealnie do jazdy wieczorem). Pan Cliff Martinez tak świetną muzykę dobrał do filmu że to bajka. No bo czy to https://www.youtube.com/watch?v=MV_3Dpw-BRY albo to https://www.youtube.com/watch?v=-DSVDcw6iW8 nie jest idealną muzyką do jazdy wieczorem? Muzyka która jest świetnie dobrana sprawia że oglądając film zapadamy się w poduszkę z emocji i jest nam po prostu wygodnie i chcę się więcej tego filmu i więcej.
   Okej zostali bohaterowie bo wypadałoby coś o nich wspomnieć ale ja skupię się na głównym bohaterze. Zagrał go Ryan Gosling i zrobił to świetnie. Przez dłuższy czas widzimy głównego bohatera jako człowieka wrażliwego, przepełnionego empatią i cichego. Jednak potem widzimy jego drugą stronę. Jest bezwzględny. I widząc drugą twarz tej postaci czułem się dziwnie. Odbiegała ona od tej przedstawianej przez większość filmu i po prostu ta druga twarz nie pasowała to tego bohatera ale jednocześnie jest się z nim zżytym i się rozumie czemu postępuje tak a nie inaczej. I czytałem też że cała historia odnosi się też do bajki o żabie i skorpionie. Więc jeśli obejrzycie film a potem tę bajkę przeczytacie (albo dowiecie się chociaż o co chodzi) to da to dodatkowy smaczek.
  Każda postać w filmie jest dobrze zagrana i czuć emocje i napięcia związane z nimi. Ale jednak główny bohater jest świetnie napisaną postacią.
  
Film polecam bo jest cudny, magiczny, wciągający,klimatyczny, pełen pięknych ujęć i kadrów. Posiada świetny montaż a historia jest pełna emocji i ja sam uroniłem łezkę i dość długo siedział mi w pamięci ten film. Film jest małym arcydziełem. Tyle ode mnie (nie zabijcie mnie za błędy interpunkcyjne i składniowe :D).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie nie porwalo, ale co ja tam wiem xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...