Skocz do zawartości

po ilu mapach gramy tą samą  

15 użytkowników zagłosowało

1. 1. po ilu mapach znów możemy/chcemy grać tą samą mapę?

• 8
      11
    • 10
      3
    • 12 (zostaje po staremu)
      1

Rekomendowane odpowiedzi

już od jakiegoś czasu poruszałem ten temat głównie pośród innych adminów w trakcie pobytu na serwie, ale z racji obowiązków jak i generalnie wszechogarniającego lenistwa nie chciało mi się tego podjąć. 
Dzisiaj jednak po dzisiejszej wymianie zdań zmotywowany nadzieją na zdjęcie cycków @Katarzynka;) 

tumblr_mztn839LEg1t2x8oro1_500.gif

podjąłem się tego jakże upierdliwego tematu^^ (trochę offtop ale no.. musiałem)

Przechodząc do sedna sprawy, jakiś czas temu została wprowadzona zmiana ilości nominowanych map.
Tj. wcześniej można było po 8u przegranych mapach grać znów tą samą, obecnie jest ich aż 12 co osobiście uważam za swojego rodzaju przesadę, zauważyłem też że nie jestem osamotniony w tych spostrzeżeniach

Niejednokrotnie widziałem iż gracze są ograniczeni po wyborze kilku ulubionych map do grania tych zdecydowanie mniej popularnych co przekłada się na mniejszą liczbę graczy na samym serwerze.

Wiem że podniesie się zaraz larum ze strony tych którzy są zirytowani graniem tych samych dustów, infernów itp, itd, ale jednak popularne mapy czynią ten serwer pełnym.

Sam doskonale wiem że fajnie wpleść coś rzadziej spotykanego ale jednak zmuszanie ludzi do czegokolwiek, a w szczególności już polaków zazwyczaj przynosi odwrotny efekt.

Z tego względu pozwoliłem sobie skonstruować tą ową ankietę i ludzie walcie vote, pojedyncze proszę.

Ponadto jest jeszcze jedna kwestia, tyczy się ona zmiany broni na rozgrzewce gdyż po kilku miesiącach wszyscy już 

RjeOl29.gif

Scoutem..
Proszę byście więc w odpowiedzi na post podali z jaką bronią chcielibyście biegać w pierwszych 40u sekundach mapy, a ta która najczęściej się będzie powtarzać niech zwycięży(sam się wstrzymam od głosu).

Dzisiaj mamy 11ego IV, więc myślę że tydzień na to wszystko to aż za wiele ale tyle właśnie uważam za słuszne.

@Sevral Tyś tu szefem i władcą ale myślę że pozwolisz by cały ten proces odbył się na takich właśnie zasadach.

Peace & ❤️ 
Lamie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde @Lamie pisałem z tym scoutem do sevrala ale no ma i racje iż ludziom nie dogodzisz ze zmiana broni na rozgrzewke a prawda jest taka ze scout zrobil sie juz nudy.Co do map to nie mam z tym problemu.Przynajmiej nie ma dusta co chwila ;p.

2 minuty temu, HarryFireBlade napisał:

Pompka będzie dobra na pierwsze 40 sekund no i myśle że fajnie byłoby powrócić do tych 8 map 

Wlasnie pisalem o Pompie tez zeby nie bylo za latwo 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram zdanie Lamie i też sam nie raz pisałem czy można zmienić broń na rozgrzewce ( Kosy też bo mamy dalej teksturę świąteczną ...).

8 map tak jak było kiedyś jest najlepszą opcją jak dla mnie.

Na rozgrzewkę można zmieniać te bronie bo SCOUT już serio jest nudny. Co dwa tygodnie np. można zmienić tą broń żeby było raźniej bo sami gracze się już nawet o to pytają.

@Sevral nie na losową broń bo to serio bez sensu jak ty dostaniesz wiertarkę, a ktoś awp. Można te bronie zmieniać tzn, że wszyscy dostaną jedną ale co jakiś czas inna. Pompy, Krowy, Five Seven. Te bronie idą w zapomnienie 😉

By Sevral,

Krowa była to był płacz że za wolna rozgrywka, był deagle to nie bo nudny, może znajdę jakieś działko laserowe i system sterowania rakietami ziemia powietrze to wszyscy będą zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mogę wam dać losową broń mi tam rybka, tylko zaraz podniesie się lament że jeden ma kose inny m4 o czym już pisałem 
jeżeli chodzi o ilość map które trzeba odczekać ta ilość powinna zostać, jak sam to napisałeś

8 minut temu, Lamie napisał:

Wiem że podniesie się zaraz larum ze strony tych którzy są zirytowani graniem tych samych dustów, infernów itp, itd,

ja osobiście rzygam już mapami nuke inferno mirage train a w szczególności dust2 zresztą nie tylko ja, jeżeli ustawimy blokadę map z 12 na 8 zmienią się tylko osoby wychodzące z serwera,

może zaproponujcie @batonik zrobienie kolejnego serwera CS GO MOD tylko z podstawowymi mapami bez dodatkowego skoku z rangami  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lamie 11.VI 😂

Też bym był za powrotem do 8 a jak nie do 8 to może 10?:P

Broń może shotgun?

@Sevral nie masz z nami chwili spokoju 😂😂

Edit: @Sevral powinieneś się cieszyć że Twój serwer żyje, i nie daje Ci sie nudzić:P

By Sevral,

mogę mieć :) ale wtedy batonika będziecie męczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm to może niech każdy na rozgrzewce kupi co chce? Na początek rozgrzewki by się dostawało 16K $ i jak się hajs skończy to będziemy podnosić z ziemi. W sumie tak jak w CS GO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im większa różnorodność map tym mniej graczy, zawsze tak było i będzie. Rozumiem, że parę osób wyjdzie jak będzie kolejny raz dust2, ale w zamian za tą jedną osobę przyjdzie 5, bo lubią grać dust2 i jest najpopularniejszą mapą czy inna która jest mapą lubianą. Różnorodność map na pewno wpływa na ilość graczy w ciągu dnia, ja bym był za 8, zobaczycie jak podskoczy liczba graczy na wykresach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tenor.gif

A teraz przechodząc do sedna.

css_Inferno, de_dust2, de_aztec, css_nuke, de_eldorado, de_westwood, de_cbble , css_port, css_tuscan, de_dust3, de_dust, css_kabul

<--- 12 map (przy ostatnich musiałem już ostro myśleć, więc poleciałem po łatwości żeby końcówkę wprowadzić;)
tyle mogę dać z głowy, tyle też pomysłów może serwer obecnie odrzucić i trochę mnie to irytuje jednak.. (wiem że jest listmaps i tak dalej ale ćwiczmy umysł;)) 

Obecnie wyliczenie jest proste, 20minut (tyle chyba to trwa) na mapę x 12= 4h, mamy tu cykl po którym obecnie znów możemy zagrać tą samą mapę.. wcześniej były to 2h i 40m.

Ja nigdy praktycznie nie gram na 4ce gdyż mimo różnych wariacji dd2 jednak męczę się, niemniej jednak gdy owa mapa wypada ponownie po blisko 3h mogę ją praktycznie zawsze swobodnie zagrać (swoją drogą kiedy to ja 3h ciągiem poleciałem..)

Generalnie jest jeszcze inny szczegół który ostatnio zauważyłem. Ze zmianą aury na cieplejszą więcej ludzi (ja również) woli spędzać czas na dworze bądź gdzieś indziej niż przed monitorem (szczególnie ja gdy 8h spędzę przed nim w pracy) co też przekłada się na ilość graczy, więc częstsza frekwencja popularniejszych map również powinna się przekładać na wincyj ludzi chcących zagrać swoje ulubione. 
Zapomniałem w sumie o tym że są teraz wakacje, ale z 2iej strony często średnia wieku na serwie to 20+:)) (szczególnie wieczorami)

Więc proszę zobaczmy jak to będzie, jeśli po np. miesiącu albo chociaż kilku tygodniach frekwencja na serwie widocznie nie podskoczy będzie można wrócić do starego rozwiązania, w innym wypadku jednak pozostałbym przy tych 8u.

Peace & < 3 

Lamie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po wiem tak ja się nie zgadzam z powtarzalnością co 8 map ;] dlatego też zmieniłem z 12 na 10, zobaczymy jak będzie teraz, będę obserwował na bieżąco . . . a wiec cmoknijta mnie w  mój kosmaty . . . łeb 
😛

EDIT.
Co do broni zdecydujcie jaką chcecie minimum 15 propozycji największa ilość wygrywa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czemu by nie dać losowej broni? Tylko nie losowej dla każdego a tak ze wszyscy mają taką samą broń a w następnej mapie jest losowana inna broń. 

A ustawienie cyklu broni jest możliwe? 

By Sevral,

nie da się tak, na tym pluginie

By Sevral,

tak jak pisałem, można ustawić albo konkretną broń dla wszystkich albo losową dla każdego gracza, chyba że batonik wie coś czego ja nie wiem :P a nie wykluczam tego :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sevral

tumblr_mhff2o6VYo1rj15vwo1_500.gif

Daj nam pompę..

h80EF00C9

Pewnie się pokaleczymy, pewno nam się po jakimś czasie znudzi ale na pewno będzie śmieszniej niż z glockiem 

Zrób to w imię kompromisu, myśmy nie płakali gdy wybrałeś 10 map zamiast 8u :beaten:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi