Skocz do zawartości
Gość Dżizas

[Archiwum] Wojsko, Armia i stosunek do tego...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dżizas

Jako ze narobilismy offtopu w innym offtopie to zrobilem nowy offtop :D bo mam sporo do powiedzenia :)

Dragmen jasne... mam 2 braci w wojsku zawodowym jeden na misji w afganistanie a drugi byl iraku, wujka oficera w warszawie na zwirki i wigorory. Rodzinna tradycja mozna powiedziec 3 (slownie trzech) dziadkow moich bylo w 2 wojnie swiatowej jeden zaginąl drugi zginąl a trzeci do niewoli sie dostal... ojciec oczywiscie tez w wojsku byl choc tylko z poboru ja mam za soba jedynie 4 przysiegi.....wiem na temat wojska wiele...

Wiem np ze chcialbym byc w wojsku jesli chodzi o kondycje i cwiczenia, taka szkola przetrwania ale to napewno niebylo by polskie wojsko......to raz

Wiem np ze Wy rozpatrujecie wojsko pod wzgledem widze finansowym... i niebierzecie pod uwage tego ze mozecie znalezc sie w sytuacji w ktorej bedziesz musial byc albo ofiara albo morderca....

moja rada nienawidzisz swojego zycia... masz negatywny stosunek do przeszlosci i przyjaciol idz do woja....to CI pomoze....

ale jesli masz cos co moze CIe powstrzymac od tego to qrwa przykuj sie do tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizas ..

po 1 to zginol pisze się poprawnie : zginął .. ale to nie tyczy tematu...

po 2 to po to są tacy ludzi jak ja np. i dragmen (czy coś takiego) , skrzywdzenie przez los przez ludzi .. chcący odreagować się w pewien sposób np. w wojsku.

Byłem nie raz na obozach wojskowych i wiem co to dyscyplina i szacunek dla większej rangi.. więc naprawdę polecam niektórym osobą, ponieważ wojsko czasami zmienia na lepsze... w moim przypadku było to pozytywnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

nijak sie to ma do bycia ofiara lub morderca i samej nauki zabijania....

szacunek do czlowieka powinien byc wrodzony a nie wymuszony dyscyplina.....

pamietaj tyle samo miej szacunku dla innych ile maja oni dla Ciebie...

bedac szeregowym nie masz co liczyc na szacunek p[rzelozonych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty...

Po pierwsze, nie poprawiaj innych, bo to nie Twoje zadanie. Sam robisz masę błędów i jakoś nikt Ci ich w postach nie wypomina.

Po drugie, Dragmen, a nie coś takiego.

Dżizas nie przeklinaj, dostajesz ostrzeżenie zgodnie z nowym regulaminem.

A teraz co do tematu.

Ja osobiście nie migałem się od wojska w żaden sposób. Poszedłem na komisję dostałem A. Przyszłoby wezwanie poszedłbym do jednostki i odbębniłbym te 9 miechów czy ile to tam było. Nie byłem w wojsku, bo się uczę.

Mój stosunek do wojska jest następujący. Dobra szkoła życia jeśli chodziło o zwykłe pobory. W zawodowej armii dochodzi jeszcze aspekt finansowy.

Zgadzam się również z Dżizasem, w kwestii wszelkich misji niby to pokojowych gdzie człowiek staje się tak naprawdę oprawcą lub ofiarą. Wg. mnie armia powinna istnieć tylko po to aby bronić granic własnego państwa, a nie być okupantem w innych krajach. Dziś to wszystko ma swoje ładne nazwy, wspomniana wcześniej misja pokojowa. To samo tyczy się dzisiejszych terrorystów. Kiedyś to byli partyzanci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

Bycie zolnierzem od razu robi z Ciebie morderce lub ofiare (zastanawia mnie to ze idac do wojska trzeba sie z tym liczyc z koniecznoscia zabicia kogos i jaki do tego macie stosunek) a misje pokojowe czynia nas tak jakby 3 strona medalu skoro jest wojna i dwie strony to misja pokojowa ma takie szanse powodzenia jak moneta rzucona upasc na rant bo albo oni polacza sily abo misja zjednoczy sie z jedna zejdna ze stron a to juz jest przejmowanie kontroli....

i jesli ktokolwiek uwaza ze wojny np w Iraku i Afganistanie to nie jest wojna o pieniadze niech przesledzi rosyjskie proby przejecia kontroli nad Afganistanem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kazankiem. Każdy siebie uzupełnia... jak iż wspominał powyżej wojskowi są potrzebni jak np. piekarze itp. I co najlepsze co jest to każdy siebie uzupełnia.. ty się np. nie martwisz np. o swoją rodzinę bo są tacy ludzie którzy czuwają nad tobą kiedy ty np śpisz (np. policja milicja :P ochrona wojsko).. nie martwisz sie o to czy będzie woda bo i to robią ludzie którzy ciężko pracują.. za to i ty dajesz coś od siebie do tego środowiska....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty a teraz są jeszcze pobory do wojska? Bo ostatnio co słyszałem to nadmiar i coś że niby nie ma tak chce wiedzieć żeby nie mieć zdziwka potem.

PS. Przecież wiadomo że USA się wszędzie wpierniczają gdzie nie trzeba, skoro ich nie chcą (a zarazem nas jako ich sojuszników) to na ch*ja oni wciąż tam są, przez to dany kraj wygląda jakby to był rząd marionetkowy zdominowany przez USA i nas, i przez to wyglądamy jak okupanci (dziwne słowo nie ;d) co powoduje wrogości ludu.

A co do tężyzny mogę iść na siłownie będę miał taki sam trening ;d.

//Edit: Przed 2 wojną Stany Zjednoczone były krajem który się nigdzie nie wtrącał rzucił się na Niemcy i Japonię to potem zaczęło wszędzie się wtrącać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole przyszlo takie pismo ze pobor na komisije czy cos takiego rocznika 1990 to chyba sa jescze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem też pismo ale poszedłem do urzędu i powiedziała że już rocznika 1990 nie dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh wy ! :D pobory są i będą realizowane dalej. Na każdym będą prowadzone badania lekarskie i przydzielą wam kategorię, lecz w książeczce wojskowej będzie widniał napis "przeniesiony do rezerwy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoLo

Ja mam rocznik 90 i dostałem w zeszłym roku wezwanie do urzędu ,a w tym na komisję lekarską. Ja nie myśle o wojsku jako zabijaniu. Może będę jako łącznik co wiąże się z moim zawodem, a może jako normalny żołnierz. To że wysyłają Naszych chłopców na obce wojny to po to żeby mieć sojuszników. Wiadomo że Stany zjednoczony chcą tam kasy i jak nawet słyszałem zamach na Word Trade Center był zaplanowany przez amerykańców. Może kiedyś to się zmieni ale wątpie. Człowiek zawsze będzie zabijał. Jestem przeciwnikiem tych wojen. Nie powinniśmy się wtrącać w cudze sprawy. nie chcą demokracji ich sprawa. Zabijają Naszego? Nalot i po sprawie. Wojsko zawodowe w polsce? Za co chcą Nas szkolić?? Zresztą to nie tylko na wojne ale równierz coś podobnego jak AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz .. pierwszy raz jest tak że tak długo już nie wybuchła wojna...a tak po za tym zawsze tak było .. Polacy na wojnach światowych stacjonowali wszędzie.. a i tak zawsze GÓW*O z tego mieliśmy.. zawsze potrafili nas wykożystać.. ale co jak co POLACY to mściwy naród... i bardzo waleczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie kryzys spowoduje jakąś wojne dużą czy małą. A co z polską gdyby teraz Rosja by nas zaatakowała to by nam amerykańce nie pomogli bo nie mają z tego zysku co najwyżej że to bylby pretekst do wojny atomowej ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam w każdym aspekcie z Dżizasem. Jestem pacyfistą.

Trochę mam też podejście do wojny, jak Ray w Generation Kill ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoLo
Zobaczycie kryzys spowoduje jakąś wojne dużą czy małą. A co z polską gdyby teraz Rosja by nas zaatakowała to by nam amerykańce nie pomogli bo nie mają z tego zysku co najwyżej że to bylby pretekst do wojny atomowej ;d

Kryzys jest tylko w Naszych kieszeniach, tu zwolnią tam zwolnią podwyżki i jakoś idzie. Rosja atakując Nas atakuje całe nato więc nie ma co się martwić i myśleć czemu tu wojny nie ma.

Co do poboru to jesteśmy ostatnim rocznikiem który idzie na Komisję Lekarską i dostaje kategorie ale do wojska już nie idziemy. W przyszłym roku ma zostac samo wojsko zawodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolo ale historia wiele razy ukazała że nie ma co polegać na sojuszników przed 2 wojną Anglia i Francja wspierały nas że pomogą a ty lipa Niemcy atakują. Francja i Anglia bombarduję Niemcy ulotkami propagandowymi. Tak jest teraz niby unia niby wszystko cacy a jednak każdy wywala obcego z narodu bo mu zabiera miejsce pracy (strajki anglików że Polacy mają pracę a oni nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoLo

No Anglia wywołała wojne Nazistom ale działań wojennych nie było. ale NATO to już inna sprawa, przymus jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne.. po co oni się tam pchają.. dla ropy niby tak.. to jest woja i jak jest wojną to zawsze jest więcej kasy.. zawsze jest lepiej w PEWNYM SĘSIE... bezrobocie spadam bo ktoś musi te peipsz*one czołgi robić... dlatego Ameryka walczy..

A tak po za tym jak by ktoś nie wiedział: nie taka armia najeżdżała irak.. Irak NIGDY NIE ZOSTAŁ PODBITY W ŻADNEJ HISTORII ! i to zapamiętajcie sobie...

i nigdy nie zostanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Irak to wszystko dla pieniedzy - bo tam jest ropa i gaz, nam sie nic nie dostalo jedynie z tego co wiem to 2 polskie firmy maja udzial w ropie. Ja na temat wojny w Iraku i udzial w tym wszystkim Polski uwazam, ze to bez sensu pakowac sie w nie nasze sprawy. Jestesmy przydupasami USA co wciagnelo nas w ta wojne... czyt. kazanek

A jesli chodzi o sprawy wojska, to dostalem kat. A ale do wojska nie poszedlem, gdyz zmienily sie wladze... do wojska nie pojde no chyba ze mnie wezma :D znajomi mowili, ze chetnie by tam zostali i przezyli sporo ciekawych przygod, ale sadze, ze to nie dla mnie bo niechcialbym "marnowac" roku zycia, bo nie wyobrazam sobie oderwania od tej rzeczywistosci, z ktora mam do czynienia...

co do kryzysu... na uczelni pewien wykladowca powiedzial, ze "kryzys" jest haslem marketingowym. Polska jako jeden z nielicznych krajow na swiecie (2 w europie) ma dodatni przyrost PKB 1%, a sprzedaz nowych samochodow nie spadla... a co ciekawsze wzrosla o (nie pamietam ile) procent (przy innych krajach to raczej dobrze bo: niemcy -8% pkb, czechy -3% pkb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta wojna nie jest tylko dla ropy i gazu.. gdyby nie wojna (już to powtarzałem) to bezrobocie diametralnie wzrosłoby ... to jest tak samo jak wojna gruzińsko rosyjska... gruzja chciała zrobić własny gazociąg.. dla rozji było to zagrożenie ponieważ cały gaz idzie od nich.. więc to też dotyczy pracy i kryzysu którego nie ma i tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

skoro wssyscy wiedza ze te wojny sa dla kasy i nikt nie potrafi wymienic chocby jednej ktora wybuchla z innych pobudek. Do tego wojna sama w sobie nie jest tylko przekonywaniem sie nawzajem o swoich racjach ale stwarza warunki gdxzie prowadzenie jej staje sie oplacalne, chaos i panika ktora zatrze wszystkie slady...

kazanek nazywajac ich terrorystami nazywasz terrorystami polskich partyzantow....

pozatym nie widzialem by rozrywali sie na ulicach naszych miast.... do tego po naszym wkroczeniu do iraku wiesz czego balismy sie na woodstocku? ze wlasnie wezma odwet na najwiekszej polskiej imprezie.....

irak juz zostal pobity przy pomocy polski.... a jesli ktos uwaza inaczej to powiem ze skoro amerykanie pozbawili wladzy owczesny rzad znaczy ze podbili ten kraj...

CI co nazekaja ze polacy pracuja a oni nie sa niczym wiecej jak leniami ktorym sie roboty poszukac nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoLo
Nie byłem na Woodstocku, więc nie wiem nic na ten temat.

Wtedy bardzo dużo ludzi jest na jednym miejscu, więc samobójca i bombka i wiadomo. Chyba o tym Dzizas mówi. Sami też kiedyś byliśmy okupantami i teraz też w pewien sposób jesteśmy. Ale jeżeli dane państwo nie daje sobie rady my im pomagamy, nie prowadzimy jakichś szczególnych działań wojennych tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

kazanek i tu sie mylisz bo sam Osama odgrazal sie juz na temat Polski. Bolo kiedy bylismy okupantami? bo ja niepamietam a interesuje sie ostro historia przede wszystkim wojen (historia uczy jakich bledow mamy nie popelniac w przyszlosci)nie mowie o 19 wieku i wiekach poprzednich gdzie rok bez wojny byl rokiem straconym...za to teraz jestesmy okupantami 2 krajow gdzie zadne z nich nie chcialo wrecz wzbranialo sie przed nasza pomoca.... wietnam korea kambodza no tak nasz sojusznik w H im pomogl to sie wziol za kraje ktorym moze pomagac bezproblemowo...

NIe mogl se poradzic ze swoim sasiadem kuba a do europy sie wbil a my mu tylko przyklaskujemy.... Niewatpie ze wiele nam pomogli w okresie 1 i 2 wojny swiatowej.... do tej pory im za to placimy choc jestesmy 100 lat za bialymi....

Przypominam ze jestesmy w Uni Europejskiej wiec gdzie tu obrona granic? skupmy sie na tym by nigdzie nie bylo granic i podzialow zamist bronic swojej sowerennosci niepodleglosci przy okazji okupujac krasie ktore nawet nie sa naszymi sasiadami.... czyli mamy takie szanse pomoc naszym wojska jak popadna w tarapaty jak swinia ujrzec niebo.

Bolo ktore z tych panstw nie dawalo sobie rady?i dlaczego wlasnie my powinnismy im pomoc gdzie tyle panstw juz dawno wycowalo swoje wojska a nas niedopuszono nawet do exploatacji zloz ropy i innych sorowcow?

kazanek widze przytoczyles niemieckie powody wybuchu 2 wojny, a tak naprawde chodzilo tylko i wylacznie o kase... niewazne co kto mowil.... przymusowi pracownicy, zloto diamenty dziela sztuki rabowane "tonami" z podbitych krajow" podrabianie pieniedzy innych krajow i rozprowadzanie ich oczywiscie zloza ropy (rosyjkie ktorych niemcy nie zdolali przejac bo zostali zatrzymani pod stalingradem. Zapasy uranu przejete w belgii ktore potem trafily w rece amerykanow. takich rzeczy mozna bylo by wyliczac i wyliczac.

Sae sposoby prowadzenia wojen uciekajace sie do najgorszych najbardziej chamskich metod torturowania zmuszania do posluszenstwa lub zeznan. Nikt nie mial oporow by ozenic sie po to by moc szpiegowac....

konkluzja: Polska jest tak nieznaczacym panstwem ktory ma tak niewielka sile przebicia gdzie nawet sprzet wojskowy mamy z odzysku a to co naszej produkcji gdzie by nie pojechalo nie sprawdza sie w warunkach bojowych ze pchanie sie gdziekolwiek (dla pieniedzy czy nie rozkaz trzeba wykonac i to w taki sposob ze jesli nie to czeka Cie sad wojskowy czesto w warunkach bojowych karany smiercia) jest nam naprawde nie na reke. Szczerze to sie boje ze zostane wplatany w jakas wojne ktora bedzie nie napascia ale odwetem na nas.

kazanek co do partyzantow/terrorystoiw w kazdym kraju nazywaja ich inaczej wkazdym razie polscy partyzanci nie roznia sie "Niczym" od Czeczenow Palestynczykow Irakijczykow czy Afganczykow i tak balem sie jak cholera (jak bylem trzezwy) ze cos w nas na tym woodstocku rabnie jak nie bomba samobojca to jakis samolot czy inny kataklizm nas spotka i to byl strach realny choc juz wtedy wiedziale ze wtc (nie tyle wiedzialem co pewne zlodla mnie przekonaly) to byla prowokacja stanow zjednoczonych

gratuluje wytrwalosci i dziekuje ze nie zostalo to zlane jest wiele rzeczy ktore stawiam ponad wojskiem i wojnami, rodzina przyjaciele zabawa "Zycie" gdyby wszyscy patrzyli na to w ten sposob to czy te woojny bylyby nam potrzebne? wojny o rope ktora i tak sie kiedys skonczy ale nawet kosztem tysiecy moze nawet milionow istnien bedziemy udawac ze nie skonczy sie ze zawsze skads ja mozna podebrac zagrabic.

thx ;D

PEACE

//McLovin: Osama piszesz z wielkiej litery, a Polska z małej, wstydziłbyś się Dżizas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KakaDemona

Ja się nie zgodzę do tego aby Polska była słaba.

Czy Polska jest słaba gospodarczo? No nie wiem. Nie należymy może jeszcze do krajów wysoko rozwiniętych. Jeszcze nam do nich brakuje. Ale rozwijamy się bardzo szybko i szybko też dobijamy do zachodu (mówiąc o samej gospodarce nie kulturowo). Sc_ream już pisał o tym że mamy dodatni PKB. To bardzo dobrze świadczy o naszej gospodarce.

Przed kryzysem złotówka była też bardzo moccną walutą. Teraz uległo to zmianie. Ale na dłuższą metę nie ma się co martwić bo czekamy na Euro.

Wierzę w to że gdyby rozwój naszej gospodarki z przed "kryzysu" utrzymał się jeszcze ze 20 lat. To moje dzieci nie miałyby zacofanego dzieciństwa.

Teraz raczej nie ma co snuć przewidywań bo kryzys wszystko psuje. Poczekamy co będzie się działo jak wprowadzą Euro a krysys ucichnie.

Militarnie.

Wbrew powszechnej opini nasza armia nie należy do najsłabszych. Jesteśmy mocnym i ważnym graczem na arenie Euroejskiej, a może nawet światowej. Gdyby Rosja zaatakowała Polskę to wojna trwałaby długo i byłayby krwawa. Jesteśmy w stanie sami (bez udziału sojuszników) stawiać skuteczny opór rosji przez dłuższy czas.

Chociaż historia dała nam w kość to mamy silne sojusze, które nie są bez znaczenia.

Z Polską trzeba też się liczyć bo w razie walk zachodnia Europa + USA przeciw Rosji - Polska znajduje się w zbyt ważnym miejscu.

Bez udziału Wojska Polskiego, USA prawdopodobnie nie byłoby w stanie utrzymać takiej stabilności w Iraku i Afganistanie.

Wszyscy mówią źle o tym że bierzemy udział w akcjach zbrojnych. Może troszkę jak ciule daliśmy się amerykańcom wykolegować z ropą, przetargami na inwestycje itd... Ale jest ale.

Te misje są dla nas ważne z czysto strategiczego punktu widzenia. Dzięki nim nasza armia staje się nowoczesna, opracowywane są nowe taktyki a nasi żołnierze nie znają działań zbrojnych tylko z filmów.

To jest bardzo istotne dla obronności kraju - chociaż gospodarczo udział w misjach to porażka.

Wracając do historii... Era wojen ideologicznych minęła, ale polecam przeczytanie słynnej "Mein Kampf". Wiele to wyjaśnia. To Hitler chciał wojny - nie Niemcy. Nie można zwalić wszystkiego na gospodarkę i pieniądz (choć w głównej mierze dzięki temu Hitler osiągnął SWÓJ cel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska na arenie międzynarodowej to takie przydupasy nie potrafimy się przeciwstawić załatwić coś żeby było nam na rękę nie mówię tu o wojakach tylko o politykach a to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...