Skocz do zawartości
Me_Gusta

Klata Plecy Barki

Rekomendowane odpowiedzi

Spalacze na moje odradzam. Chyba, że masz mocne serce i lubisz siedzieć bez ruchu i się pocić. Casual można wszystko można możesz nie chodzić na silke i wbijać sobie. Ale jaki to będzie miało efekt. Ja mam prawie 10 lat staż na siłowni. Doświadczenie sam stwierdzam, że mam duże. Czemu powiedziałem, że raz? Bo jeśli jest nowicjusz to ma wyczuć swój organizm. Bo swiezak nie ma wyczucia. Tak jak w csie. Nie grałeś nigdy A wejdziesz na turnieje? No nie brak pewnych odruchów i ogarnięcia gry. Tak na siłowni również jest. Pierw trzeba się przyzwyczaić wiedzieć co jak działa. Organizm trzeba przyzwyczaić do ruchu. Ja mam trenera personalnego jestem po wychowaniu fizycznym po studiach. Można robić cardio 3 razy w tygodniu. Ale zrób to tak byś ogarnął zakwasy, żebyś organizmu nie przekwasil i nie spalał mięśni. Jesteś w stanie to zrobić będąc amatorem? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulsarowy pisał wyżej, że ćwiczy już rok, więc nie taki znowu nowicjusz :) ja zaczynałem cardio 3 razy w tygodniu po 20-25 min, o żadnym przekwaszaniu organizmu nie było mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mięśni też nie spalales. Tego z całym szacunkiem Ale mi nie wmówisz. Mogłeś sie nie przekwaszac Ci to wyszło. Ale ogólnie organizmu nie wrzuca sie od razu na głęboką wodę. Wszystko musi być jakąś kolejnością czegoś, żeby prawidłowo funkcjonowało i w pełni działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wziałem w dlonie gryf 6 lat temu, ale pierwsze 3 lata to nie bylo cwiczenie, od 3 lat cwicze bardziej zaawansowanie, mimo to dalej brakuje wiedzy bo kulturystyka to cos naprawde trudnego dlatego pytam sie na kazdym kroku o wszystko. Ostatnie pol roku mialem spory progres, bo dopiero teraz poznalem swoj organizm, wiadomo nie do konca ale wiem mniej wiecej co robic zeby bylo dobrze. Spalacze kiedys bralem, ale to nic nie daje jak dla mnie to gowno, albo cos mocniejszego albo nic i narazie lece na sucho tylko tak jak wczesniej pisalem bcaa( mam z olimpu, to co polecasz CZK) i bialko zeby wymaksowac dzienne zapotrzebowanie bialka. Ja jak zaczynam biegac po przerwie to max 2 razy w tygodniu, bo czuje ze miesnie nie sa z regenerowane do konca, wiec wydaje mi sie ze na start 3 razy w tygodniu to za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i o tym mówię, że teraz poznajesz swój organizm dopiero. I już czujesz, że nie do końca się regenerują więc 2 razy w tygodniu. Bcaa i do tego idź do apteki kup sobie b complex o ile jest to jeszcze. To jest zbiór witamin z grupy b. Białko żeby wymaksować? Okej ale pamiętaj, że odżywki są dodatkami diety, podstawa to micha. Jak ogarniesz michę to wtedy zarzucasz odżywki :) A i nie muszę mówić że musisz się wysypiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, białko tylko na redukcji jak w kaloriach sie nie mieszczę, bo na masie nie mam problemów z białkiem, a z witamin to mam tran, cynk i b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Ryby jakieś jesz? Są równie potrzebne w każdej diecie mają kwasy omega i wiele innych potrzebnych rzeczy ;) owce również jedz. I unikaj jedzenia późna porą. I wiadomo 6 posiłków chyba że inaczej robisz? 6 posiłków jest najlepszą formą redukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daje rady 6 max 5, a i tak mi ciezko, ryby staram sie jesc raz w tygodniu, owoce w sumie co drugi dzien trzaskam blenderem i jem z ryzem. ostatni posilek 3h przed snem jem zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie dajesz rady? 6 łatwiej niż 5 ale więcej czasu na przygotowanie. 6 mniejszych posiłków no ale jak 5 to też może być. Ale z tymi kaloriami nie przesadzaj, nie możesz za bardzo zaniżyć bo będziesz mdleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...