Skocz do zawartości
boleK

[KSIĄZKI] Co czytasz :)?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja po przerwie i ostatniej książce przeczytanej przed maturą zabrałem się za: Cialdini - Wywieranie wpływu na ludzi, ciekawa książka oparta na przykładach z życia wziętych pokazuje jak to człowiek ma zautomatyzowane myślenie, jak na nas zarabiają itd, itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! I z fantastyki polecam Magdalenę Kozak. Uwielbiam jej trylogię Nocarza. Tak mnie wciągnęła że połknęłam wszystko za jednym zamachem ;)  Teraz trzeci raz zabieram się do Fioletu, bo co zaczynałam, to zawsze pojawiało się coś ważniejszego do roboty :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Ja Kinga sporo pozycji przeczytałem, i takie jak Miasteczko Salem, Pod kopułą czy Komórka śmiało mogę polecić. Szarpnąłem się na całą Mroczną Wieżę, i wciągnęła mnie do tego stopnia że zarywałem nocki aby dokończyć ;))

 

Gdzieś słyszałem o podobnej trylogii rosysjkiego autora bodajże, z fantastyki ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu a miałem chęć coś przelecieć bo teraz trochę czasu mam : )

I jak polecasz Miasteczko Salem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, mi się podobało, nie czułem się znużony czytając. Jest to jedna z takich książek którą można przeczytać na raz aby nie tracić wątku :) Jeśli np miałbym porównywać do metro 2033, to różnica jest spora.

 

Ja planuje dalej czytać Stalkera - uniwersum Gołkowskiego. Na razie przeczytałem Ołowiany Świt, i czekam aż znajdę w blibliotece albo pdfa resztę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ożywimy ten temat :D

Aktualnie czytam Harry Potter and the Cursed Child xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Znalezione Niekradzione" S. King :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy czytałem "Lśnienie" Stephen Kinga :D dobra książka aczkolwiek muszę przyznać, że film też niczego sobie był. Jeśli ktoś lubi literaturę grozy to polecam książki Stevena.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnimi czasy czytałem "Lśnienie" Stephen Kinga :D dobra książka aczkolwiek muszę przyznać, że film też niczego sobie był. Jeśli ktoś lubi literaturę grozy to polecam książki Stevena.

 

 

Ja się właśnie w niego wkręciłam od przeczytania jego zbioru opowieści "Bazar złych snów". 

 

Bardzo się przyjemnie czyta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie w niego wkręciłam od przeczytania jego zbioru opowieści "Bazar złych snów". 

 

Bardzo się przyjemnie czyta :D

 

 

Paula, jeśli lubisz podobną tematykę którą przedstawia Steven w swoich dziełach to myślę, że również ci się spodobają książki Grahama Mastertona i oczywiście 1 z jego ważniejszych dzieł jakim jest "Manitou"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualnie kończę,, Zaginione plemię Sithów " i w weekend biorę się za lekturę ,, Zbrodnia i kara" (chociaż nikt nie potrafi mi odpowiedzieć co ten Ikar takiego złego zrobił). A tak serio co do,, Zbrodni " wiem że jest to mega książka właściwie to wcześniej miałem ją przeczytać ale jakoś inne pozycje mi w ręce wpadaly a teraz mam pretekst żeby przeczytać w końcu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi fantastykę, to bardzo polecam Janusza Zajdla "Paradyzja", "Limes inferior", "Cylinder van Troffa". Innych jego dzieł nie czytałem, ale jeśli są tak dobre jak pozostałe, to na prawdę warto. Pisarz mało znany, aż dziw dlaczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przepadam za książkami ta wciągnęła mnie strasznie "Epic" Conor Kostick Polecam książka od ludziach, którzy rozwiązują wszystkie spory w grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ambitnie i z uporem brnę przez klasykę XX wieku. Taki cel sobie postawiłem :P Niektóre książki czyta się ciężko, ale są też naprawdę wciągające i tzw. must read :P Nie pamiętam, czy już kiedyś pisałem, ale jedną z nich, moim nr 1, jest "Łuk Triumfalny" Ericha M. Remarque'a, mogę spokojnie polecić, ciężka lektura, ale warta uwagi, historia uchodźcy z III Rzeszy, Ravica, który nielegalnie pracuje w szpitalu w Paryżu, pewnego dnia poznaję kobietę, również uchodźcę, wiadomo, sex, love, rock & roll, no, może bez tego ostatniego, ale klimat życia w strachu z dnia na dzień tuż przed napadem Rzeszy na Francję.. (W podobnym klimacie jest "Noc w Lizbonie" tego samego autora, mój nr 2, też polecam). Dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń - Na zachodzie bez zmian, Remarque opisał I wojnę światową, bez cenzury, dużo naturalizmu... Generalnie nie przepadał on za wojną, Hitlerem i Rzeszą, więc jego książki po prostu palono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to uciekam w fantastykę absurd i komedie zarazem. Z największą ochota i można powiedzieć podjaraniem sięgam po Pratchetta, mistrz sam w sobie. Niby prosty przekaz, który jest tylko pozorem, zanurzając się głębiej, a w zasadzie czytając między wierszami mamy gnialny, satyryczny obraz naszego, współczesnego świata. 

Jako kobieta czytam również romansidla, a jakże... Nie, nie Harlequiny. Teraz modny jest gatunek News Adult i Young Adult. Znanym przykładem może być choćby 50cio licy Miliarder z problemami. Jednak ja osobiście doszukalam się w tym nurcie znacznie bardziej sensownych "dzieł". Z reguły lekkie, nie wymagające myślenia. Jednak zdarzają się perełki jak np C.Hoover i jej czytadło "Hopeless", naprawdę warte polecenia. 

Aktualnie przymierzam się do pani K.Bondy i jej twórczości. Recenzje zbiera znakomite czy i mnie oczaruje? Zobaczymy. 

W planach również odświeżenie Wiedzmina, bo mnóstwo szczegółów pozapominalam ?

A na codzien udoskonalam czytanie bajek i wierszyków. Nieskromnie nadmienie, że jestem świetna w czytaniu literatury dziecięcej. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam żadnej, mógłby ktoś polecić jakąś książkę o militariach, wojennych? Jak coś to na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pełnoprawny Obywatel  Polecam Ci  książek  pod tytułem "Snajper"   Chris Kyle

 

Edytowane przez Super Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecan serie książek Johna Flanagana "Zwiadowcy"

Ksiązki opowiadające o przygodach młodego bohatera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Upalony napisał:

Polecan serie książek Johna Flanagana "Zwiadowcy"

Ksiązki opowiadające o przygodach młodego bohatera ;)

Mam ba półce wszystkie części chociaż to bardziej seria dla młodszych osób :) sam jeden tom w jeden dzień czytałem :) chociaż,, królowie clonmelu" "halt w niebezpieczeństwie"troszke mroczniejsze :) no ale czyta się szybko i przyjemnie :) 

Ja w tym tyg planuje zacząć czytać,, The old republic :Revan" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Te-Tris napisał:

Mam ba półce wszystkie części chociaż to bardziej seria dla młodszych osób :) sam jeden tom w jeden dzień czytałem :) chociaż,, królowie clonmelu" "halt w niebezpieczeństwie"troszke mroczniejsze :) no ale czyta się szybko i przyjemnie :) 

Ja w tym tyg planuje zacząć czytać,, The old republic :Revan" :) 

Jak najbardziej seria dla młodszych jak i starszych aczkolwiek mi najbardziej przypadła część Cesarz Nihon Ja odkrywanie nowych kultur i podróżowanie bardzo zacne i świetnie się to czytało.  :) Jak znajdziesz coś ciekawego podobnej tematyce daj znać ja teraz sie biorę za The Gostfaces tego samego autora :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Upalony,, Drużyna "Flanagana pojawiają się tam też bohaterowie ze zwiadowcow. Nie czytałem ale ponoć podobne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Te-Tris niektóre kwestie wątki fabularne nakładają się na siebie ale powiem Ci że posiada swój urok jak Zwiadowcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem jedną książkę bardzo grubą. Bohaterów było mnóstwo, fabuła niezbyt ciekawa.
TYTUŁ: " książka telefoniczna " xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czytam "Wodospad" autorstwa Macieje Kuczyńskiego. Książka opowiada o polskiej antropolog, która podejmuje szamańską podróż do świata duchowego w celu uleczenia śmiertelnie chorego męża. Leczenie odnosi skutek, jednak w wyniku intrygi zostaje uwięziona w tamtym świecie przez indiańskiego czarownika. Uleczony mąż podąża jej na ratunek. Wędruje w innym wymiarze i toczy walkę z siłami zła. Gorąco polecam, Piotr Fronczewski. :D

56bb437d1327f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz kończę książkę pt "EPIC" Conora Kosticka. Książka jest gatunkiem fantasy, opowiada ona o przygodach grupki przyjaciół, którzy mieszkają w świecie gdzie wszystkie problemy, spory i wyroki rozwiązuje się w grze zwanej EPIC. Każdy od pewnego roku życia może założyć tam konto jest to gra interaktywna. Wymieniona grupka przyjaciół pnie się wysoko i dąży do przejścia gry co nie jest takie proste. Polecam tę książkę nie jestem zwolennikiem czytania ale jak zacząłem czytać to nie chciałem kończyć :P


Znalezione obrazy dla zapytania Epic książka conor kostick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...