Skocz do zawartości
boleK

[KSIĄZKI] Co czytasz :)?

Rekomendowane odpowiedzi

no prosze... jeśli chodzi o więzienie i LAGRY .. to ja poprosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytalem 2 dosc powazne ksiazki w zyciu , jedna to " Za progiem mroku " , oraz ostatnio skonczylem czytac " Mechaniczna Pomarancze " :)) .. polecam obydwie , szczegolnie ta druga poniewaz jest ciekawa i ubarwiona w niespotykany dotad język :) .. no i reasumujac zaliczylem jeszcze w sumie Heniego Portiera (1 czesc) i Hobbita :P ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytalem "Ćpuna" polecam.

Teraz tak samo jak WannaJoint czytam "Mechaniczna pomarancze" :D jestem na rozdziale jak poszedl na "leczenie" wczesniej ogladalem film wiec wiem ze zrobia mu brainwash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o filmie "mechaniczne pomarańcze" podobno nie źle po...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

mechaniczna pomarancza? moge go porownac jedynie do "ptaska" ale ptaska polecam a mechanicznej pomaranczy wcale....

Dimek ja tez mialem podobnie z poterem :P przeczytalem,audiobooki w robocie sluchalem i obejzalem wsio, moze i dla dzieci ale znam nauczycieli tym zachwycajacych sie.... pozatym nie mozna mowic ze cos jest chlamem skoro stalo sie to ksiazka wszechczasow..... zadna ksiazka w historii nie sprzedala sie w takich nakladach jak kazda czesc hp a jedynie King ma chyba wiecej sprzedanych ksiazek od Rowling

w kazdym razie pottera polecam :D czyta sie tak banalnie prosto ze nic dziwnego ze nie da sie od niej oderwac.... i co chwile cos sie dzieje duzo dialogow a to wlasnie sie nam w ksiazkach podoba..... bo jakos niewidze by ktos powiedzial ze podobala mu sie zbrodnia i kara....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobała mi się Zbrodnia i Kara, a postać Raskolnikova po prostu miażdżyła realizmem i opisami przeżyć wewnętrznych bohatera. A ukazana w książce filozofia Nietzsche'go, moralność nadludzi zależna od oceny dokonywanej przez człowieka i związana z ludzkim charakterem, wpisała sie na trwałe w historie literatury. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nukleusik... :D Ferdydurke Gombrowicza przyzwoita... tekst na końcu mnie rozwalił "koniec i bomba, a kto przeczytał ten trąba".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, Ferdydurke ta..

Pupa, pupa, pupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale sie wtedy lekko nawaliłem :D i mi sie taka "naukowa" mowa wlaczyla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dżuma" jako jedyna z lektur była fajna :D a "Zbrodnię i karę" przemilczmy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też teraz dżumę czytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sie podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra jakaś.. ja wolę tematykę obozową... " NUMERY MÓWIĄ" polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KakaDemona

Jedne z moich ulubionych pozycji

"Najdłuższy Dzień" - Cornelius Ryan

"O Jeden Most Za Daleko" - Cornelius Ryan

"Eragon", "Najstarszy", "Brisnigr" - Paolini

Trylogia Tolkiena

A najbardziej lubię "Dotknięcie Pustki" Joe Simpsona na podstawie której nakręcono "Czekając Na Joe" (org. "Touching The Void"). Film i książkę bardzo gorąco polecam.

Gość opisuje swoją samotną walkę o życie po wypadku na Siula Grande w Andach Peruwiańskich. W filmie zero amerykańskiej fikcji jaka jest w "granicach wytrzymałości". Akcja fabularna przeplata się z "dokumentalnymi wstawkami" w których występują Joe i Simon opowiadając co czuli i myśleli.

Sam się wspinam i powiem szczerze że nigdy nigdy wcześniej nie widziałem czegoś co by mnie tak poruszyło i jednocześnie przeraziło. NIe chciałbym czegoś takiego przeżyć.

Reklamówka filmu:

Dla znających dobrze angielski na youtube jest cały film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ojciec chrzestny" - M.Puzo

"Buszujacy w zbożu" - J.D.Salinger

"Weronika postanawia umrzeć" - P.Coelho

Tak szybko o nich sobie przypomnialem, bardzo je lubie, chociaz duzo nie czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanislaw Grzesiuk:

-" Na marginesie zycia "

-" Piec lat kacetu "

-" Czerwony pajak "

Ksiazki opowiadaja o pewnych rozdzialach z zycia Grzesiuka. Najbardziej utkwila mi w pamieci - " Piec lat kacetu ",

opowiada ona o jego przezyciach w obozach koncentracyjnych..... Jako ciekawostke powiem wam, ze Grzesiuk jest autorem takich kawalkow jak:

-" U cioci na imieninach "

, czy tez "... komu dzwonia , temu dzwonia mnie nie dzwoni zaden dzwon....." wykonawca Muniek Staszczyk, wokalista T.LOVE i Szwagierkolaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszymi ksiażkami ktore czytalem byly:

"Buszujacy w zbozu"

"Robinson Cruzoe"

"Dywizjon 303"

"W pustyni i w puszczy"

te ksiazki najbardziej mi sie podobaly gdyz byly pelne akcjii i ciekawe przygodowo a dywizjon 303 mial nawiazanie do wojny o Anglie co tez mi sie podobalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczalem czytac anialy i demony. nastepna moja ksiazka bedzie kod leonarda da vinci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fanom thrillerow polecam wszystko 'made by' Harlan Coben

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja teraz czytam o Proteo-System za pol roku wam powiem czy warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytam głównie fantastyke np. eragon i sensacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam "Miecz prawdy" tom1, strasznie to długie ale czyta się dobrze, z lektur podobało mi się Przygody Tomka Sawyera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie czytac ksiazki o cpunach ... jest ich wiele ale najbardziej spodobala mi sie ,,Dzieci z dworca zoo" Christine Felscherinow mysle ze kazdy ten tytul zna polecam do przeczytania ja uporałam sie z nia w 5 dni : d teraz jestem w trakcie czytania ksiazki pt. "Stokrotka" opowiada o 13 latce ktora sie puszczala zeby miec na cpanie.... ; < ale polecam polecam : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z książek to lubię o II wojnie... Tak to za bardzo nie czytam bo czas na to nie pozwala, tak tak cs...

Aktualną pozycją której szukam i cieszyłbym się gdyby ktoś znalazł... to: "Piknik na skraju drogi" Strugackich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Dziewięć milimetrów do nieba"

książka nie jest zbyt 'gruba' ma raptem 166 str

mnie np zawsze interesowały takie materiały jak:

alfabet mafii, kryminalne gry, prawdziwe psy' itd..

jeśli kogoś ciekawi działalność i hierarchia kryminalna jak i antyterrorystyczna to polecam cool

servus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...