Skocz do zawartości
Alkohonez

Nowa karta graficzna ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Siema 

 

Mam do was prośbę żebyście mi doradzili jaką mam kupić  nową kartę graficzną ;) ma ona być pod cs go żebym wyciągnął te 100 fps cena do jakiej ma być to te 400 zł.

 

Moje osiągi kompa to:

Windows 7 Ultimate 64-bit SP3

AMD Athlon Dual Core Procesor 4850e , 2,5 GB RAM DDr2 , Nividia GeForce 9400GT 

 

I czy to coś da jak wymienię kartę graficzną będę miał te 100 fps ? Proszę mi doradzić jaką kartę graficzną kupić ;) 

 

Z góry dzięki za pomoc xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby procesor, mało RAM-u a jaki masz dysk?  Wolałbym kupić nowy komputer w całości niż dokładać trochę tego i tamtego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 150 GB 

Teraz mam jakieś 40-50 fps ale ping mi skacze i trochę zacina :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zbieraj kase poki co i jak uzbierzesz konkretna sumke zmienisz całego złomka na coś lepszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie mam odpowiedzi czy to coś by dało i co muszę wymienić żeby mieć te 100 i po wyżej a jak nie to proszę mi doradzić jakiś komputer do 2/3 tyś żeby dało się wyciągnąć te 100 i po wyżej fps w cs go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core I5 4690 3.5ghz
Płyta: Gigabyte ga-z97mx-gaming-5

RAM: G-skill DDR3 4x4gb 1600mhz cl9 ripjawsz
Obudowa: Cooler master n200 czarna
Zasilacz: Enermax naxn advanced 450w 80 bronze
SSD: Samsung Evo-mz-7te250bw 2,5" 250gb sata600

 

To jest sprzęt, za który niedawno zapłaciłem dokładnie 3001 zł. Brakuje w nim właśnie karty graficznej. Obecnie korzystam ze swojej starej karty Palit GeForce GTS250 1GB. Wszystko hula jak ta lala. W CS:GO fps wahają się między 60 a 100, ale opcje grafiki w grze mam podkręcone na maksa, więc chyba spoko? Moim zdaniem, jeśli już planujesz koksić kompa i masz do dyspozycji 2-3 tysiące, to zainwestuj we wszystko, poza grafiką, bo Twoja będzie wg mnie wystarczająca, a w przyszłości ją sobie unowocześnisz. Swoją drogą procesor ma zintegrowaną grafikę (Intel HD Graphics 4600), ale się na nią nie przełączałem, więc nawet nie wiem jak by CS:GO hulało na niej. Konieczna konieczność to szybki dysk SSD, na którym będziesz miał zainstalowany system i resztę oprogramowania, bo nic Ci nie da kozacka grafika, jak dysk będzie wolno mielił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc masz juz odpowiedz w temacie;).więc póki co procek na 1 miejscu do wymiany i dysk twardy oraz w opcjach gry pozmieniaj ustawienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makarov wymiana samego procesora wiąże się z wymianą płyty głównej oraz RAMu, żeby komputer pracował wydajnie. Czyli generalnie trzeba wymienić wszystko, a jedyną rzecz, którą można jeszcze wykorzystać jest ta nieszczęsna grafika, którą autor tematu chce wymieniać. Oczywiście mogę nie mieć racji i ktoś kto zna się na sprzęcie lepiej ode mnie, mógłby nas wszystkich wyprowadzić z błędu, jeśli piszę nieprawdę. Jednak według mnie, jeśli nie masz więcej pieniędzy, to wymieniaj wszystko poza grafiką. 

 

Przy okazji, w konfiguracji, którą podałem, jest dysk SSD 250GB. Nie wiem czy tak duży będzie Ci potrzebny, bo może będzie Ci wystarczyło 120GB, a to zawsze około 150 zł mniejsze koszta. Zaoszczędzone pieniążki można dołożyć do wzmocnienia innych podzespołów lub na nową grafikę w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca ci się inwestować w ten sprzęt procesor nie należny do najlepszych a po za tym jak wymienisz grafikę to i tak nic nie zmienić nawet nie wiadomo czy jak wymienisz na grafikę o wartości 450 czy tam 400zl to płyta wykorzysta 100% 2 rzecz jest zasilacz podaj parametry , ale i tak nie sadze ze można inwestować w twój sprzęt.Procesor jest na takim stocku ze niema praktycznie czego wymieniać.Wiec lepiej złóż kasę i kup nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama karta nie wystarczy

Nawet nowy komp może sie nie przydać gdy będziesz miał słaby internet. Nawet gdybys miał dobry (ja mam średnio 93 MBps DOWN i 91 UP) na światłowodzie i gram przez WiFi i gdy w tym samym czasie ktoś z domowników ściąga z torrena coś plus skype to tez mi zarywa a Ping potrafi skoczyć nawet na 150-170 chwilowo.

Dobry procek więcej ramu to podstawa gdy komputer masz zamulony rożnymi programami.

Ja sprzedaje swojego Maca MacBook PRO i7 16GB DDR3 1600 MHz : http://link.marktplaats.nl/900835052 na polskie za 4k zł możesz odkupić ;) heh

Ten ci problemów stwarzał nie będzie :)eed15f65d03a0614b83d2c726a160844.jpgb4236a1107e0815aeec2bb0cf3877f4a.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...