Skocz do zawartości
Pełnoprawny Obywatel

Fnatic najlepsze na finałach DREAMHACK Winter 2015

Rekomendowane odpowiedzi

17-40140565a3b9844790.jpg

 

Fnatic w wielkim finale FACEIT League 2015 Stage 3 zmierzyło się z Luminosity Gaming. Brazylijska formacja, która po porażce 0:16 w fazie grupowej skazywana była na porażkę, bardzo dzielnie walczyła na rozgrywanych w Jönköping. W ostatnim meczu całego turnieju Luminosity przegrało jednak z Fnatic 1:2 i to Szwedzi stanęli na najwyższym stopniu podium.

Pojedynek rozpoczął się na mapie train, którą wybrali KRiMZ i jego koledzy. Jak się później okazało nie był to najlepszy wybór. O ile pierwsza połówka była wyrównana i Luminosity prowadziło po niej zaledwie 8:7 to w drugiej oblicze meczu całkowicie się zmieniło. Fnatic w ofensywie było wprost bezradne. Brazylijczycy rozbrajali prawie każdy atak swoich rywali. Luminosity zdominowało drugą połówkę i ostatecznie wygrało 16:9.

Drugie starcie w finałowej serii odbyło się na cobblestone. Paradoksalnie na swojej lokacji Luminosity musiało uznać wyższość rywali. Brazylijczycy mieli problemy z bronieniem obu bombsite’ów. Popełniali sporo błędów, które nie powinny mieć miejsca w tak ważnym spotkaniu. Na półmetku Fnatic prowadziło 9:6. Zespół wywodzący się z Ameryki Południowej starał się jeszcze nadrobić wynik, ale na nic się to zdało. Po zmianie stron także lepiej grali Szwedzi. Wygrywając 16:11 doprowadzili do remisu.

O tym, kto stanie na najwyższym stopniu podium miała zadecydować batalia na inferno. Fnatic grając po stronie terrorystów było niezwykle skuteczne. Brazylijczycy ponownie nie radzili sobie z bronieniem obu bombsite’ów. Po pierwszej połówce Szwedzi prowadzili 9:6. Fnatic znakomicie zagrało także w roli antyterrorystów. Oddało rywalom tylko jedną rundę, by ostatecznie zwyciężyć 16:7, a w całym finale 2:1.

 

1. Fnatic – 100 000$
2. Luminosity Gaming – 50 000$
3 – 4. Virtus.pro, TSM – 25 000$
5 – 6. Team Liquid, NiP – 15 000$
7 – 8. Team EnVyUs, Legacy – 10 000$

 

źródło http://cybersport.pl/

 

Dodam kilka zdań od siebie. Dla mnie to LG są mistrzami, pomimo że przegrali z najlepszą drużyną CSGO, dlaczego? Jestem w szoku ich grą. 2-3 dni przed turniejem zmienili 2 zawodników, nie było czasu nawet na wspólne treningi, jedynie taktyki które trwały około 6 godzin. Mogli wygrać z Fnatic, lecz doświadczenie a przede wszystkim wiedzieli jak LG gra na mapie inferno z TSM, to mogło ich zgubić właśnie. Myślę że LG pokazali jak się gra na LAN-ach i jestem przekonany iż któregoś dnia staną na najwyższym podium, zasługują na to. Jeśli chodzi o VP to brak mi słów, granie w kratkę, pistoletówek brak, gra taktyczna coraz bardziej mi się podoba, zrobili duży postępy ale jeszcze jest to aczkolwiek nadal pozostaje latanie z noże, nie sprawdzanie miejscówek i zamiast błaznować to trening, trening i jeszcze raz trening. Oby to się zmieniło na 1-2 miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG chyba wszystkich zaskoczyło. Szkoda trochę vp z fnatic, jakby ugrali więcej rund po stronie tt na inferno to mogłoby być różnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

Ja wiedziałem od początku, że LG potrafi dobrze grać na takich turniejach, po pierwszym ich zakwalifikowaniu na ESL Katowice 2015, grając jako Keyd Stars, pokazali, że jako nowa drużyna na tak ważnych turniejach potrafi pokazać klasę i jak dobrze grać ;p. Z każdym turniejem zaczynającym od ESL Katowcie 2015 zaczęło im lepiej iść dostawali się coraz wyżej, aż w końcu się dostali pierwszy raz do finału, która rozegrali z fnatic, niestety musieli uznać ich za lepszych w tym spotkaniu, ale kto wie, może na kolejnym turnieju typu ESL Katowice 2016, czy Majorze Columbus Ohio pokażą oni, że są tym razem bardziej przygotowani i nie będzie zaskoczeń i błędów co popełniali i wygrają pierwszy swój ważny finał na scenie CS GO ;D.  Jako drużyna świetnie pokazali swoją klasę i zgranie, niecodzienne taktyki i zmyłki doprowadziły ich do finału, dużym zaskoczeniem było wymiany 2 zawodników tuż przed turniejem, ale jak najbardziej wyszło im to na + mimo pierwszego meczu i przegranej 16:0. Oby tak dalej i FalleN doprowadzi swoją drużynę do samych finałów i będzie cięzko komu ich pokonać :D. VP standardowo się nie popisali, moim zdaniem powinny być wielkie zmiany w tej drużynie, jeżeli chcą coś wygrywać i dojśc wysoko ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...