Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was czy ze znajomych byli w wojsku? Konkretnie to potrzebuję prawdziwych informacji jak na prawdę tam jest. Czytałem różne fora że to jeden wielki śmietnik, że to nie jest prawdziwe wojsko, korupcja rządzi itp. Może ktoś z Was doświadczył coś podobnego? Proszę o jakieś informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek był wojskowym Ale od x lat. Obecnie emerytowany. Mówił, że kiedyś jak zabierali do woja do bylo wojo. Zeszmacili Cię, poniżali , wjeżdżali na ambicje. A teraz? Teraz to mówił, że tam są chłopcy ma którego się mocniej ryknie to pójdzie po adwokata. Takie pokolenie takie rządy. Mówił, że przepisy się pozmieniały i przez to to nie jest obowiązkową służbom wojskową tylko przyjściem do pracy dla niektórych na zasadzie zrobić i koniec i tak ciągle. Tylko mówię co mój wujek mówił ja nie byłem chociaż za moich było obowiązkowe chyba, że szedłeś się uczyć dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CZK tak to prawda. Zapomniałem tego dodać właśnie że kiedyś to było wojsko. Szedłeś jak panienka a wychodziłeś jako prawdziwy facet. Większość właśnie idzie do wojska by założyć mundur a w dupie ma a chodzi o kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie kasa to są najwyższe wartości dla ludzi w obecnych czasach. Jednak mylą pracę z obroną narodu, obrona narodu to nie praca tylko obowiązek. Przekręty wszędzie i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wojsko to jest jeden wielki przekręt. Zero dyscypliny, samowolka i same leszcze w tym wojsku. Dawniej to stamtąd tak jak mówicie wychodził facet z jajami a teraz jaki poszedł taki wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo się pozmieniało w obecnym czasie w wojsku niż to co było kiedyś, z opowieści ojca i dziadka to bałem się ze będę musiał odbyć służbę, obecnie jak pracowałem na 2 jednostkach wojskowych ( Wędrzyn - czynna) (Wągrowiec - obecnie nie czynne pod względem szkoleń tylko służy jako rezerwowe lotnisko wojska oraz magazyny) To widząc ich codzienne manewry na placach i zachowanie osób które odbywają służbę do Oficerów i innych wyższych było śmieszne.. Mało wiele rygoru. Jakbyś gimbusów szkolił. Nie wiem jak na poligonach.

 

Lecz pomimo tego uważam ze każdy z nas powinien odbyć służbę przynajmniej 3-5 miesięczną, w celu zapoznania się z bronią i przyzwyczajenie się w nieprzyjaznych warunkach ( w razie wojny). Niech każdy jeden z was pójdzie do lasu głęboko od cywilizacji i spróbuje przeżyć z wyposażeniem jaki potraficie unieś. Dacie rade? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania. Poligon z tego co mi wiadomo trochę bardziej rygorystyczny, ale i tak szału nie ma. Ja też zawsze mówiłem, że masakra to wojsko. Ale za naszych czasów to było wojsko. Teraz jak na moje na podstawie tego co mówi wujek mój to jest wycieczka jakbyś sobie pojechał coś typu pod namioty.. Śmieszne to jest ale i przerażające, że nikt nie będzie potrafił obronić naszego kraju.... Ja np trenuje boks siłownia, niegdyś k1 i krav maga. Więc mimo wszystko obeznanie z walką mam. Z walką z bronią jak i ręcznie. W woju obecnym bez obrażania mówiąc obiektywnie nauczysz się niczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wojsko to teraz jak praca. Odbębnisz tydzień i do domu.

Zależy jeszcze do jakiej jednostki trafisz, kolega mój jest w Tomaszowie Mazowiecki i nie narzeka. Wiadomo są dni kiedy jest ciężko, ale to już nie jest jak kiedyś. Już nie ma fal i kocenia. Teraz tylko siema siema i do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wszędzie tak jest. Czy to praca szkoła. Ja pamiętam jak w szkole za uszy ciągneli jak ktoś był niegrzeczny a teraz niej tak zrobi to za to dostanie z 15 wykroczeń 10 przestępstw. Chore. Kiedyś moim zdaniem uczyli bo chcieli uczyć. Teraz a tak powiem im jak nie zrozumieją to trudno. Wojsko policja czy straż wszystkim rządzi pieniądz i góra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat wychodziłem do cywila po Z-ce jak zaczęły przychodzić ostatnie obowiązkowe pobory i musze powiedzieć że już wtedy w woju był luz ale to co pod koniec brali to nie można nawet chłopcami nazwać. Same  piczowate wedle, gdzie jak mat kazał biegać do biegł do dowódcy na skarge, porazka. A obecnie jest jeszcze gorzej, kolega cały czas robi tam i mówi że teraz jest wiecej oficerów niz "normalnych" żołnieży i ostrzegał że jeżeli zacząłby się u nas konflikt zbrojny to trzeba się pakować i sp..ć gdzie pieprz rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rację muszę Ci przyznać. Słyszałem właśnie z tymi oficerami jest dużo niż żołnierzy... Ale nie tylko gdyż ci wyżsi siedzą... Za biurkiem i tylko czekają na wypłatę i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie służby wojskowej hmm wprowadzą obowiązkową służbę to jak wstąpią to jak wejdą jako "panienki" to wyjdą jeszcze gorzej niż panienki,Nie ma tego rygoru aczkolwiek lecą tam tylko dlatego bo mają papierek oraz przysługuje im prawo do wcześniejszej emerytury niestety.Więc jeżeli chcesz odbębnić szybko lata pracy i mieć prawo do emerytki ( ciekawe które pokolenie na nią zapracuje skoro obecne czyt mój wiek na moją emerytkę nie ma kto pracować) to tylko dlatego warto iść do woja chyba że zmieniły się czasy i nawet wojskowym nie przysługuje prawo do wcześniej emerytki badź renty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię, wojsko to nie wojsko. Tak samo jak np sok w sklepie. Pewnie połowa z Was nie patrzy na to, ale ja tam się przyglądam temu co jem to idziesz po sok pomarańczowy a widzisz sok o smaku pomarańczy.... Nie pomarańczowy a o smaku. Tak jest z wojskiem. Każdy patrzy mówi wojsko to wojsko. Ale jak się bardziej tam przyjrzeć to nie ma tak na prawdę już nic wspólnego z wojskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co gadałem z kumplem co teraz jest na tej całej służbie przygotowawczej to jest to jeden wielki śmietnik (bród smród i cała reszta) tylko to tez zależy od jednostki bo poligon w tym "wojsku" to jest tak jak było napisane wyżej "wyjazd pod namioty" mówił ze bardziej rygorystyczne poligony były w strzelcu niż w tym "wojsku" :) ja osobiście chodzę do szkoły z przysposobieniem wojskowym jest to takie małe przygotowanie w kierunku wojskowym :) byłem osobiście na 2 poligonach i dały w popalić nie wiem jak jest we wojsku pisze to co opowiadał mi kumpel, znajomy kapral i porucznik :)

 

 

PS: poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... ale co się dziwicie że tak jest? teraz w dobie w której 3/4 facetów chodzi w rureczkach i o odkrytych kostakch jak dziewczyny (nie wiem czy nie potrafią faceci znaleźć spodni na odpowiednią długość czy co) to się nie dziwcie, teraz wszędzie jest problem z dyscypliną itd. Teraz pełno porobiło się za przeproszeniem "pieczusi", a starsze pokolenie już jest tak zdołowane tym co teraz się dzieje, że już nawet nie próbują nic robić bo wiedzą, że to nic nie da. Po drugie teraz idą ochotnicy (nie jest ich za wielu) więc też inne podejście jest. Kiedyś trenowano ludzi bo wojskowi mieli duże znaczenie na polu walki czy coś więc w razie czego musieli być przygotowani, teraz aktualnie już mało komu chce się bawić w szkolenie ludności, bo spójrzmy prawdzie w oczy. Przy takiej zaawansowanej technologii jaka aktualnie jest to Ci ludzie nie mają takiego wielkiego znaczenia. Kilka rakiet i cała armia idzie w.... . Obstawiam, że dyscyplina jest ale raczej jak są profilowani na lotnictwo (piloci) albo, że tak to ujmę "czołgowi". Baranek zgadzam się, że w strzelcu są bardziej rygorystyczne warunki z racji tego, że tam głównie idą fanatycy, a nie ludzie którzy chcą mieć szybką emeryturę i wysokie płace :P takie jest moje zdanie i myślę, że za bardzo nie mijam się z prawdą :P

 

PS: Poprawione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...