Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem że napisze szybki poradnik w którym przedstawię program Advenced System Care 9.

 

Producent IOBIT zapewnia że można uzyskać poprawę wydajności nawet o 300 % w zależności od konfiguracji komputera. 

Na moim sprzęcie uzyskalem o 200 % lepsze osiągi w porównaniu PC Mark 7, wydaje mi się że to jest dużo 

Ten program jako jedyny oferuje nam wiele opcji typu defragmentacja dysków, czyszczenie rejestru, optymalizacja usług systemowych itp,itd. Wszystko za jednym kliknięciem

 

Więc zaczynamy :)

 

Program możemy pobrać stąd ->  http://www.iobit.com/en/advancedsystemcarefree.php

 

Jeżeli chcemy wersje Pro tego programu to sprawa jest jeszcze prostrza. Instalujemy program, wyłączamy internet, klikamy na dole po prawej stronie na przycisk "wpisz kod", kopiujemy serial podany poniżej a następnie wklejamy go do programu, klikamy aktywuj i cieszymy się pełną wersją programu.

 

Serial : 17701-E12BB-EB6E1-99484

 

 

Żeby wszystko grało jak należy musimy włączyć bądz wyłączyć niektóre opcje programu. 

 

1. Wyłączenie usługi Advenced system care.

 

Jest to czynność bardzo ważna ponieważ usługa advenced system care chodzi cały czas automatycznie i przy okazji zjada nam cenne MB pamięci ram, jeżeli nie korzystamy z ochrony stron internetowych w czasie rzeczywistym to można śmiało wyłączyć tą usługę. A więc jedziemy po kolei 

 

 

Klikamy na start - > Panel Sterowania - > Narzędzia administracyjne - > Usługi

 

Gdy otworzy nam się okno usług wyszukujemy w niej usługę "Advenced SystemCare 9 Services" oraz "LiveUpdate" w dwóch przypadkach robimy tak samo, prawy przycisk na usługę -> Właściwości-> Klikamy na typ uruchomienia i wybieramy "Wyłączone" -> Zastosuj i zrobione 

 

 

2. Wyłączenie mierzenia czasu uruchamiania systemu.

 

Jest to jedna z funkcji która spowalnia nasz start systemu, jeżeli zależy nam na szybkości uruchamiania się komputera można śmiało wyłączyć tą funkcję 

 

Otwieramy program Advenced System Care - > Przechodzimy do zakładki "Narzędzia" -> W kolumnie "Optymalizacja systemu" klikamy na "Menadżer startu" Otworzy nam się nowe okno, przeskanuje komputer, można od razu zoptymalizować programy które uruchamiają się przy starcie według waszego uznania, nas interesuje przycisk po prawej górnej stronie, przed przyciskiem minimalizacji . Rozwijamy ten przycisk i wybieramy ustawienia, odznaczamy dwie pozycje w których są fajki, klikamy okej i zrobione :)

 

 

3. Włączanie funkcji wersji Pro.

 

Otwieramy Program Advenced System Care 9-> klikamy przycisk opcje po lewej górnej stronie i wybieramy "Ustawienia..."

 

- W karcie ustawień podstawowych odznaczamy : Minimalizuj program do zasobnika systemowego oraz Uruchamiaj program przy starcie systemu. Lecimy dalej 

 

- Karta "Ochrona w czasie rzeczywistym" Sprawdzamy czy jest odznaczone, jeżeli tak to dobrze, jeżeli nie to odznaczamy i idziemy dalej 

 

- W karcie " Usuwanie programów szpiegujących" Zaznaczamy opcje Pro "Włącz pełne wykrywanie"

 

- Następne to "Czyszczenie rejestru" w której też włączamy opcje Pro 

 

- Przechodzimy do karty "Optymalizacja systemu" : Rozwijamy Optymalizacje komputera i wybieramy "Maksymalną wydajność" oraz pod spodem wybieramy swoje połączenie, ja używam wifi do łączenia się z siecią więc wybrałem "Łącze bezprzewodowe", lecimy dalej :)

 

- Defragmentacja dysku, Jeżeli używamy dysku SSD Klikamy na "Włącz optymalizacje dysku SSD". Nie zapomnijmy kliknąć też na opcje Pro 

 

Na koniec klikamy na przycisk zastosuj 

 

4 . Przyspieszanie systemu. 

 

Przechodzimy do zakładki Przyspieszanie systemu w Programie Advenced System Care 9.

 

Widzimy 4 tabelki,

 

Pierwszą możemy włączyć w przypadku bardziej wymagających gier, zwolni nam pamięć ram i wyłączy niektóre usługi.

 

Druga tabelka to menadżer startu. 

 

Trzecia to dokładna optymalizacja, Zmienia nam parametry liczbowe w rejestrach i przygotowywuje system pod kontem lepszej wydajności. Wszędzie klikamy optymalizacje 

 

5. Ochrona. 

 

Program oferuje nam także to samo co większość antywirusów, w zakładce Ochrona możemy śmiało wyłączyć te opcje jeżeli mamy dobrego Antywirusa 

 

6. Czyszczenie i ochrona.

 

 

Na sam koniec przechodzimy do pierwszej zakładki która zrobi z naszych komputerów bestie wydajności 

 

Zaznaczamy wszystkie opcje i klikamy start. Czekamy aż program przeskanuje a następnie naprawiamy wszystko 

 

Teraz możemy się cieszyć full detalami w GTA V na konfiguracji intel pentium 4 1,6 GHz oraz Nvidia Geforce  4  MMX xD

 

 

 

Jeżeli pomogłem komuś Prosze o rep + :P W przypadku pytań można śmiało pisać. Pomogę na pewno :)

 

PS. Zapomniałem o najważniejszej rzeczy :) Żeby utrzymać komputer w jak najlepszej wydajności musimy pamiętać o przechodzeniu 6 punktu w zależności jak często i jak długo korzystamy z komputera. najlepiej codziennie przed wyłączeniem komputera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawde działa ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawde działa ????

 

Dla mnie tak, działa, i robi dobrą robotę :) Zaznaczam że to jest moje zdanie potwierdzone testem PC Mark 7 i na średniej klasy komputerze :) Osobiście polecam, można śmiało sprawdzić, program posiada opcje przywracania, także jeżeli się nie sprawdzi można spokojnie wrócić do poprzednich ustawien i usunąć program :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że ty Bizona kupujesz albo Classa Dominatora a to do komputera coś piszesz eeto nie czytam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...