Jump to content
Pełnoprawny Obywatel

IEM Katowice 2017 dla Astralis

Recommended Posts

1488754871.9194.jpeg

 

IEM Katowice dobiegł końca! Najlepszą drużyną turnieju okazało się Astralis, które w wielkim finale pokonało FaZe Clan.

 

Finał rozpoczął się na cache i trzeba przyznać, ze na mapie nie toczył się pojedynek, jakiego wszyscy oczekiwali. Gracze FaZe Clan bowiem potwierdzali słuszność swojego „picku”, od samego początku przejmując inicjatywę (5:1). Astralis praktycznie przez cały czas miało sporą stratę do oponenta i tylko w pewnym momencie Duńczycy złapali wiatr w żagle, zbliżając się do przeciwników (10:8). FaZe w porę jednak poukładało swe szyki, dzięki czemu dość łatwo objęło prowadzenie w spotkaniu.

https://clips.twitch.tv/RelatedPatientKittenPipeHype

Overpass przyniósł już jednak to, co w CS’ie najlepsze. Pierwsza połowa mapy znów nieoczekiwanie przebiegało pod dyktando podopiecznych Roberta „RobbaNa” Dahlströma. Zwycięzcy ELEAGUE Major mieli spore problemy, by udanie przedostać się na bombsite’y, dlatego na stronę broniącą Lukas „gla1ve” Rossander i spółka schodzili ze stratą trzech punktów. W drugiej części drużyny na dobre rozgrzały publiczność, wymieniając się razami w niesamowity sposób. Raz z jednej, a raz z drugiej strony dochodziło do niesamowitych zagrań, które przesądzały o losach rundy. Tak emocjonujący pojedynek trwał do stanu 12:12. Od tego momentu minimalną przewagę zdobyło Astralis, co pozwoliło im na wyrównanie stanu meczu.

https://clips.twitch.tv/FineAffluentArtichokePermaSmug

Kolejna odsłona pojedynku odbyła się na nuke, gdzie od samego początku swoją obecność zaznaczyli zawodnicy z Danii, skutecznie broniąc się przed atakami rywala (1:7). FaZe bardzo długo nie miało nic do powiedzenia, dopiero w końcówce połowy nieco niwelując stratę (5:10). Zważywszy jednak na to, że Finn „karrigan” Andersen, w raz z kolegami, grali jako terroryści, wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą. Na początku reprezentanci amerykańskiej organizacji starali się potwierdzić wyżej postawioną tezę, doprowadzając do wyniku 9:10. Astralis pokazało jednak, że nuklearny plac gry jest ich mocną stroną, dzięki czemu Skandynawowie poszli za ciosem, zgarniając drugą mapę z rzędu.

https://clips.twitch.tv/ExcitedRelatedPotatoOpieOP

Następnie zawodnicy przenieśli się na inferno i tu również pierwsze rundy należały Nicolaia „device’a” Reedtza i spółki, którzy objęli prowadzenie 2:6. Wydawało się, że Duńczycy rozpoczynają tym samym marsz po zwycięstwo w całym turnieju, lecz FaZe w końcu zaczęło grać dużo skuteczniej, co pozwoliło im na zdobycie aż 7 rund z rzędu, zamykając połowę wynikiem 9:6. Po stronie atakującej „mieszanka” europejska nie była już tak skuteczna, z czego skrzętnie korzystali oponenci, ponownie wychodząc na prowadzenie (11:13). FaZe Clan starało się jeszcze odwrócić losy mapy, lecz Astralis nie dało już sobie wyrwać zwycięstwa, zgarniając tym samym drugie trofeum w tym roku.

https://clips.twitch.tv/ResourcefulViscousFerretPanicVis

600x.jpg


1.    Astralis    100 000 $
2.    FaZe Clan    40 000 $
3-4.    Immortals, Heroic    20 000 $
5-6.    North, Natus Vincere    10 000 $
7-8.    Fnatic, Virtus.pro    5 000 $
9-10.    Ninjas in Pyjamas, Cloud9    3 000 $
11-12.    OpTic Gaming, SK Gaming    2 000 $

źródło hltv.org, cybersport.pl
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yhh, niestety nie lubię tego teamu, nie mają szacunku dla przeciwnika i bardzo mi smutno, że faze tego nie ugrało, i jeszcze bardziej, że VP nie wyszło z grupy. Ale gratulacje dla Astralis, bo grali naprawdę ładnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe co się porobiło w NiP, na początku totalna dominacja na scenie Globala, rekord meczy bez porażki, a poprzedni rok to jakaś masakra, chyba nie wygrali zadnego turnieju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że to był turniej FaZe a zwłaszcza NiKo. W pewnych momentach jak i kluczowych brakowało zgrania ze sobą, chyba to było widać. 

8 godzin temu, batonik napisał:

Ciekawe co się porobiło w NiP, na początku totalna dominacja na scenie Globala, rekord meczy bez porażki, a poprzedni rok to jakaś masakra, chyba nie wygrali zadnego turnieju...

Moim zdaniem zanim allu odszedł to już coś się działo, z nim jeszcze coś tam wygrywali ale też nie ma co podziwiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...