Skocz do zawartości
Cziika

Filmy, które warto obejrzeć!!

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancki temacik przyda się na pewno wiele razy szukałem filmu przed snem i czasem trwało to wiele czasu :D a na koniec włączałem byle co ;). dlatego ja polecam film akcji (DZIEŃ PATRIOTÓW) film jest na faktach i bardzo ciekawy warty obejrzenia. a tu dodałem jeszcze jeden film na który warto zwrócić uwagę (KOT BOB I JA) który opowiada o Niezwykła, poruszająca historia uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka Jamesa Bowena, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia pomógł... kot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat plusik leci :D 

To ja zapodam 2 amerykańskie thrillery 

  • W sieci kłamstw - Film o Agencie CIA, który tropi niebezpiecznego terrorystę ( w roli głównej boski Leonardo DiCaprio:5870c5c7c2ac5_D: )
  • Labirynt - Film opowiadający o uprowadzeniu 6 letniej dziewczynki i jej koleżanki. Zirytowany bezradnością policji ojciec bierze sprawy w swoje ręce. ( Obsada niczego sobie Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, także jak ktoś lubi grę aktorską tych panów to polecam ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cziika duży plusik ode mnie za pomysł ;) Co do Twojej propozycji, oglądałem ostatnio i również polecam

Przełęcz Ocalonych (genialne tłumaczenie.... Hacksaw Ridge), przyznaję, jest niewiarygodnie dobry. Wprawdzie sceny naturalistyczne są, mój żołądek lekko się buntował, ale to tylko dodaje realizmu. O dziwo przejął mnie, co dawno się nie zdarzyło ;) Polecam również, tak jak koleżanka o dobrym guście hahah :D (szkoda, że nie dostał tego Oscara, zasługiwał dużo bardziej niż jakiś film o murzyniątku, co ma problem z dorastaniem....) 

Ode mnie propozycje, nie zaskoczę was, bo już nie raz o pierwszej propozycji wspominałem :5870c5c7c2ac5_D:

Królestwo Niebieskie (Kingdom of Heaven, 2005), ale UWAGA koniecznie wersja reżyserska. Film zebrał dość średnie recenzje, gdyż na skutek kontrowersyjnych przekazów (chyba o to chodziło) usunięto masę scen. Wersja reżyserska wydłuża film niemalże o połowę, ale dzięki tymże scenom można tyleż mądrości usłyszeć. Przede wszystkim, nieważne, czy ktoś jest wierzący, czy nie, w filmie jest dużo wartej uwagi mowy o wierze, zarówno w słowach bohaterów, jak i w ich czynach. Oczywiście znajdą się tacy, którzy obrócą to przeciwko chrześcijanom, ale niemniej daje do myślenia  ;) Są ponadto też inne wartościowe sceny, jak chociażby monolog Baldwina IV na temat odpowiedzialności za nasze czyny. Do tego wszystkiego genialne sceny batalistyczne i emocjonujące walki niewiernymi. Z ciekawszych aktorów: Orlando Bloom, Eva Green ( <3 ), Jeremy Irons, Edward Norton, Liam Neeson i niemalże idealna rola Szpitalnika - David Thewils, moja ulubiona postać, to jego słowa są najbardziej chyba wartościowe. Daję spokojnie 9/10

 

Mr. Nobody Film nie będę ukrywał mega ciężki. Nie będę zdradzał, o co w nim chodzi, bo ja to ogarnąłem z kumplami dopiero 10 min po obejrzeniu :D Niemniej, również daje do myślenia, każdy nasz wybór ma wpływ na życie. Wzruszający, muzyka przepiękna, a po zwiastunie dalej mam ciary :D 8,5/10 daję, bo mało który film nie akcji mnie tak wciąga. Jared Leto był g e n i a l n y w tym filmie, Must watch :D 

 

Pewnie coś jeszcze wrzucę, bo za dobrych czasów, jak mój fest kumpel mieszkał w Lbn, to oglądało się dziesiątki, jak nie setki filmów, z których wiele jest godnych polecenia :D Tylko na razie te dwa mi przyszły na myśl :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więzień nienawiści - film który niesie ze sobą duże przesłanie i każdy coś z niego wyniesie. Film jest bezpośredni i chyba to najprostszy sposób żeby coś przekazać. 

Grobowiec świetlikow - jest to animacja japońska na faktach. Film pokazuje rodzeństwo młodych dzieci w Japonii zaraz po zrzuceniu bomby atomowej i ich walkę o przetrwanie tego rodzeństwa. Na końcu łzy leciały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że jestem fanem Sci Fi zaproponuje dwa tytułu które zapadły mi w pamieć , pierwszy to (Czas wymierania) nie jest to typowy film o zombi nie ma tam typowej sieczki strzelaniny itp jest to film bardziej psychologiczny do zrozumienia. drugi film to (Nowy początek) jest po prostu mistrzostwo nie ma tu co o nim pisać po prostu trzeba to obejrzeć Gorąco Polecam. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam!!  Komediodramat o bardzo nietypowej rodzinie. Tytułowy fantastyczny kapitan to ojciec samotnie opiekujący się wielodzietną rodziną. Mieszkają w lesie, z dala od cywilizacji i zgnilizny kultury konsumpcyjnej. Nie świętują Bożego Narodzenia, nie jedzą w restauracjach, nie chodzą do szkół, ani supermarketów. W zamian obchodzą urodziny Noama Chomsky’ego, polują na dziką zwierzynę i w wieku dziesięciu lat zgłębiają tajniki fizyki kwantowej. Ojciec wychowuje dzieci po swojemu, w duchu krytycznej ideologii lewicowej. Ich sposób życia zostaje poddany sprawdzianowi, gdy wyruszają na pogrzeb matki. Film Rossa przypomina filozoficzną rozprawkę utrzymaną w duchu heglowskiej dialektyki, do której dodano sporo wyobraźni, nietypowego humoru i niebanalnych wzruszeń.

Od siebie dodam,że jest to film,który daje do myślenia w wielu aspektach i,że niekoniecznie wszyscy zrozumieją jego głębszy przekaz.Warto go obejrzeć:)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat ! Napewno skorzystam z polecanych tu filmów ... Jak wspomniał Bartek , czasem poświęca się dużo czasu na szukanie czegoś na wieczór , a potem i tak leci jakaś dupa :-P

Propozycje ode mnie : 

" Prawo zemsty " 2009r.

Nie jest to film o super bohaterze , który pozabijał wszystkich wrogów jednym magazynkiem...

Jest to film o człowieku , który przez lata planował zemstę na oprawcach , którzy brutalnie zamordowali jego żonę i córkę  i wymiarze sprawiedliwości który zawiódł ...

 

 

" Między wierszami " 2012r.

Pisarz u szczytu swojego literackiego sukcesu odkrywa, jak wysoką cenę musi zapłacić za kradzież cudzej pracy .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedzielny wieczór jest idealny na dobry film!!!  Do utraty sił (2015)

 Film,który pokazuję jak w jednej chwili można stracić wszystko i tylko dzięki wielkie determinacji można to odzyskać. 

Enjoy  :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cziika oglądałem zaje**fajny film :D polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub jeśli woli ktoś komedie.

 

 

Ten najlepiej nie oglądać na trzeźwo hah :p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje propozycje będą od moim zdaniem 1 z najlepszych scenarzystów, a mianowicie Quentin Tarantino :D nie będę zapodawał klasyku jaki jest film "Wściekłe psy"  z 1992 dzięki, któremu zadebiutował Quentin, a o Pulp fiction już nie wspomnę :P

    Bękarty wojny 

 

 

 

 

   Django 

 

Nienawistna ósemka 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przypomniały mi się dwa kolejne filmy, oba z Cannes - czyli dość ciężkie i specyficzne.

Pierwszy, La Grande Bellezza Cudowny film, do przemyślenia (piękne Włochy) głęboki.. Polecam obejrzeć na spokojnie ;)

 

Drugi, The Lobster Specyficzny film, świat, w którym bycie samotnym jest chorobą nieakceptowalną społecznie. Kto jest zbyt długo sam zostaje skierowany do specjalnej placówki, w której ma określony czas na znalezienie partnera. Jeśli mu się to nie uda - jest zamieniany w wybrane przez siebie tuż po przybyciu do placówki zwierzę. Mind blown. Ale film serio ciekawy, tylko... ciężki :D BARDZO ciężki, ale ja tam się cieszę, że go obejrzałem :P 

 

A: Więc czy myślał pan nad zwierzęciem, jakim chciałby Pan zostać, gdyby został Pan sam?

B: Tak. Homar.

A: A dlaczego homar?

B: Ponieważ homary żyją ponad sto lat, są błękitno-krwiste jak arystokracja i są płodne przez całe życie. A poza tym lubię morze bardzo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz Filmy z udziałem totalnego wariata :5870c5c7c2ac5_D: normalnie miszczu jest w tych Filmach :trollface: a mowa ooooooo Sacha Baron Cohen.

Ali G

 

 

Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

 

 

 

Brüno

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm stary film, ale myślę, że warty obejrzenia, bo jednak potrafi skłonić do refleksji i spowodować inny sposób patrzenia na niektórych ludzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film na dziś dla wszystkich miłośników sztuk walki.  Wszystkie części Boyka: Undisputed 1,2,3,4 

 

 

 

Miłego oglądania :**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnio mam zbyt mało czasu na filmy ale są pewne filmy,których nie da się zapomnieć.Jednym z nich jest: 

 

Absolutny wojenny klasyk,które każdy powinien obejrzeć.Uwaga!!! Mocno chwyta za serce.

Oraz:

 

Nieco świeższa produkcja ale równie wzruszająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Makarov

John Wick 2 fajny film ale bardziej polecam pierwszą część bo dwójka za długa była trochę. 

 

A ja polecam serial (mam nadzieję że ostrzeżenia nie będzie) 

http://m.filmweb.pl/serial/Daredevil-2015-702252

Serial jest genialny świetne walki, fabuła bardzo dobrze prowadzona, muzyczka też fajna. Polecam gorąco ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POLECAM GORĄCO!!  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jak @Te-Tris Polecam John Wick pierwszą i drugą część moim zdaniem za dużo w drugiej części sytuacji w których on jest tzw " nieśmiertelny " aczkolwiek warto obejrzeć z seriali to oczywiście House Of Cars oraz GrA o Tron.

Filmy które polecam to : Creed Narodziny Legendy , Jackass :D , Wołyń , Kiedy gasną światła , Obecność , Po prostu walcz każdą część oraz klasyki polskiego kina jak: 

Killer !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mordki odświeżciee temat bo już wszystkie propozycje zobaczyłem :p filmy Cziki przypadły mi  do gustu

Znowu chętnie bym zobaczył coś co łapie za serce/wzrusza/motywuje

 

Tymczasem od siebie polecam: 

Za wszelką cenę (2004) Million Dollar Baby - mimo, że tytuł nie jest najlepiej przetłumaczony to produkcja Clinta Eastwooda jest genialna.

Trzydziestokilkuletnia Maggie Fitzgerald próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym stara się dostać pod opiekę znanego trenera Frankiego. Ten na początku odmawia, jednak z czasem zmienia decyzję, obserwując zaangażowanie Maggie. Trener odkrywa w niej prawdziwy talent

Polecam obejrzeć, dobra obsada (Morgan Freeman) i tak najbardziej urzekła mnie ta milf bokserka ohhh co ja bym z nią robił :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@oldschool no pewnie byś spuścił głowę w dół i przeszedł obok niej zawstydzony  :C xDD

,,Get Out"

Thriller. Polecam. Sam w pokoju ciemno. Uwierzcie mi ciary są. Przez 3/4 filmu czujecie niepokój i nie wiecie o co chodzi i co się dzieje. Domyślacie się ale i tak czujecie niepokój.  Na końcu macie wielkie ,,WTF". Klimat gęsty jak w majtkach  @oldschool gdy widzi Hilary Swank

Czarnoskóry mężczyzna udaje się ze swoją białą partnerką do posiadłości jej rodziców.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto odkopać ten temat, bo warty jest uwagi.

Pierwszy film to Scott Pilgrim kontra świat. Fabuła prosta jak drut. Scott musi pokonać 7 byłych chłopaków swojej obecnej dziewczyny. Brzmi głupio?  No może i tak, ale film ogląda się świetnie. Komiksowe wstawki, nawiązania do popkultury oraz mieszanka wieelu stylów 😄. O filmie usłyszałem w programie KURWTURA.


Drugim filmem jest Venom z 2018 roku. Ustalmy jedno. Film jest głupi, miałki fabularnie a Venom nie jest taki jaki być powinien. Więcej ma z Deadpoola niż komiksowego pierwowzoru, ale to nie przeszkadzało, bo wychodząc z kina czułem się usatysfakcjonowany bo świetnie się na nim bawiłem.
 

Moderki wybaczcie że post pod postem, ale ten temat jest warty odkopania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...