Skocz do zawartości
Cziika

Filmy, które warto obejrzeć!!

Rekomendowane odpowiedzi

Sierota (2009)

Orphan

2 godz. 3 min.

Mąż i żona, którzy niedawno stracili dziecko, adoptują dziewięcioletnią dziewczynkę. Okazuje się, że nie jest ona tak niewinna na jaką wygląda. 

https://www.filmweb.pl/film/Sierota-2009-467339

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja polecam klasykę gatunku. 

Wściekłe pięści węża - opowiada o wściekłym wezu ale nie tylko. 

Sarnie żniwo czyli  pokusa statuetkowego szlaku - opowiada też o wściekłym wężu ale nie tylko. 

Produkcję wyróżniają się świetnymi walkami, super soundtrackiem oraz plot twistami.  

Za reżyserię odpowiada Bartosz Walaszek (gdzie jest bomba swoją drogą?) i wciela się on we wścieknietego wonża :D. Gościnnie występuje Kazik. 

Osobiście obie produkcję obejrzałem jakieś 3 razy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie patrzyłem posty ja tak samo uwielbiam filmy obejrzałem multum filmów i teraz nie mam co oglądać ;/;/ nawet zarzucam powtórki starych klasyków lubię sztuki walki /akcja komedie mafijne..oglądałem wszystkie cześci amerykański ninja itd możecie coś polecić z akcji ??? bo serio nie mam co obejrzeć polecicie coś dobrego ??? oczywiście prócz horrorów POZDRAWIAM 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filmy, które moim zdaniem trzeba polecić do obejrzenia to cała seria filmów Rocky. Filmy te opowiadają o losach małego boksera z Philadelphi'i (Sylvester Stallone), który dostał ogromną szanse w świecie boksu lecz  są w nim wątki nienawiści, smutku, miłości, przyjaźni oraz radości. Chętnie opowiedziałbym więcej ale nie chce "spojlerować" osobom którzy będą chcieli obejrzeć pierwszy raz. 😉 

ROCKY (rok produkcji 1976) image.jpeg.19402d56ac86a7f950c915eb18c53ccc.jpeg

ROCKY II (rok produkcji 1979)  image.jpeg.43cd521191e38c1ff53984592c244582.jpeg

ROCKY III (rok produkcji 1982)  Znalezione obrazy dla zapytania rocky 3

ROCKY IV (rok produkcji 1985)  image.jpeg.22fe97332736dbf784e1bf25c94dcd47.jpeg

ROCKY V (rok produkcji 1990)  image.jpeg.ed0ca6240829be4ee48c29450a33ca66.jpeg

ROCKY BALBOA (rok produkcji 2006)  Znalezione obrazy dla zapytania rocky balboa

oraz kontynuacja serii (w jakimś stopniu) pod innym tytułem

CREED: NARODZINY LEGENDY (rok produkcji 2015)  image.jpeg.05ebe08c2d93735cc420d7f5c71d6291.jpeg

CREED II (rok produkcji 2018)  image.jpeg.b388f4124ef9b674d5c678da78c1b967.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spiderman uniwersum, póki grają w kinie polecam się wybrać. Animacja robi niesamowite wrażenie, do tego świetny soundtrack, humor, smaczki, camo Stana Lee [*] oraz scena po napisac. Nawet napisy końcowe dobrze się oglądało :D. Wszystko w tym filmie gra ze sobą i jest miodne. Miles bardzo dobrze się sprawdza jako główny bohater, o wiele lepiej niż Parker w innych filmach o spidermanie (nawet lepiej niż ten w Homecoming). Pieniądze na bilet, to były najlepiej wydane pieniądze na kino w moim życiu. Każdy kto na sali był (patrząc po reakcjach na gagi i efekty) był zachwycony. W tym ja także  polecam moooocno 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam do polecenia dwa filmy. W sumie zdaje się coś dla każdego 😛 

1. Christopher Robin 

Tak, dobrze widzicie. To Kubuś Puchatek 🙂 a konkretnie, historia dorosłego Krzysia. Nie ma sensu zdradzać fabuły, bo jak wam powiem, że Krzyś dorósł, ma żonę i córeczkę, ale się pogubił trochę w życiu, to chyba zbytnio nikogo nie przekonam 😄 

Natomiast obejdzalem film z nastawieniem, zobaczmy, co to odwalili, i tak nie chce mi się spać. I... wow. Film dobry dla każdego. Dziecka, dorosłego. Ma momenty wzruszające, momenty, w których ze śmiechu sobie prawie ekran oplułem, a ma też bardzo życiowe i warte zapisania przemyślenia głównych bohaterów, głównie Kubusia, które mimo prostoty zawierają w sobie niesłychaną mądrość. Ten film pokazuje, jak genialną, głęboką i wartościową historią jest bajka ze Stumilowego Lasu 😉 

Ocenilem 9/10, polecam gorąco. Pozycja obowiązkowa 🙂 

2. La ragazza nella nebbia (dziewczyna we mgle)

UWAGA, zwiastun zdaniem niektórych zawiera spoilery! Jak ktoś chce uniknąć jakichkolwiek sugestii na temat zagadki w filmie, to niech nie ogląda na wszelki wypadek 😛 

To jest jeden z NAJLEPSZYCH thrillerów kryminalnych, jakie widziałem, jeśli nie najlepszy. 

Włochy. Mała wioska w górach. Zaginęła nastolatka. Do pomocy w śledztwie przyjeżdża znany inspektor. Mieszkańcy wioski się znają nawzajem, coś jak osiedle w Edwardzie Nożycorękim. Ale nikt nic nie wie. Ciężko napisać coś więcej o filmie, aby nie zaspoilerować. Klimat wylewa się z ekranu, gęsta atmosfera, nic nie jest takie, na jakie wygląda. 

Polecilem film mojemu kumplowi, który jest jeszcze bardziej ode mnie wymagający. Był zachwycony. Także... polecam 😉 podczas gdy Hollywood moim zdaniem coraz bardziej się stacza, Włosi stworzyli arcydzieło. 

Także dwa filmy do wyboru, mam nadzieję, że wam się spodobają 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę jakies tam male co nie co polecić 🙂

1. 47 roninów / 47 ronin 

2. Legend of the Naga Pearls

3. Bird Box

4.John Wick

5. Hercules

6. Naznaczony 4 - Ostatni Klucz

Generalnie oglądałem również sporo seriali, które również mogę polecić, już żeby nie spamować podam same tytuly zwiastuny juz sobie znajdziecie 🙂

1. Nawiedzony dom na wzgórzu 

2. Tabu

3. Długa Noc

4. Dom z papieru

5. Stranger Things

6. Wikingowie

7. Gra o tron ( pewnie każdy zna Xd)

8. Peaky Blinders

9. Dark

10. Breaking Bad

11. Daredevil

12. The Punisher