Jump to content
Sign in to follow this  
Maleństwo

Propozycja zmiany #1 na dd2.

Recommended Posts

Ja zgadzam się z @Maleństwo w 100%!!! Nie ukrywajmy że, na #1 mało jaki admin zagląda, ja czasami wejdę ale to na 5 min zobaczyć czy odpała nie ma, z naszych adminów gra tam tylko Szwadron. Liczba graczy też nie jest wybitnie duża, to dawna #4 miała lepsze statystyki co do ilości ludzi na serwie.

Ciekawe czy już straciliśmy IP z 4 bo jak się okaże że 4 wróci to skończy się przekierowanie na 3. I tam też już nie będzie tak kolorowo. O ile to jeszcze działa bo po formacie kompa nie mam tego na widoku.

Szkoda, że tu muszę mieć odmienne zdanie niż koledzy i koleżanki.

Ja jestem za pozostawieniem 1#, ale za dodaniem DD2. Byłyby 3 serwery.

Nie mogę się zgodzić też z opinią, że FFA świeci pustkami. Wszak, zazwyczaj gra do 7 osób, ale często też widzę liczbę od 10 do 14, co jest dobrym wynikiem. Nawet wczoraj było więcej niż połowa, jak się nie mylę. Nazalost, tylko ja, jako admin tam siedzę, ale mimo wszystko staram się niekiedy trzymać porządek i robić wszystko, by grało u nas jak najwięcej graczy.
Co do liczby graczy wobec map, to chciałbym też przypomnieć pomysł kolegi @TrAnS4MaToR o dodaniu nowych map, a usunięciu np. de_blue. Nawet ostatnio admini wstawili mapę cs_max, pomimo tego, że ta mapa nie znajduje się na listmaps serwera.
U nas najczęściej ludzie grają na mapach: fy_pool_day, fy_snow, de_inferno, de_eldorado, de_dust2 oraz de_westwood. (W kolejności mapy, gdzie najwięcej graczy gra). Mapa dd2 dość rzadko tam występuje, choć przyznać muszę, że jak jest ta mapa, to sporo osób gra.

Wspomniany pomysł: 

Tak jak kiedyś wspomniałem na Shoutbox-ie, miesiąc lub 2 po przemianowaniu FFA i wtedy DD2 tworzyć najlepiej.

I jeszcze uwaga z mojej strony, jak już stworzycie DD2, nie dodawajcie do niego CS:GO Modu, bo będzie powtórka, że gracze się podzielą i mało osób będzie grać na DD2, a zaledwie połowa na CS:GO Modzie. :) 

@Szwadron97 zrozum, że jako jedyny jesteś zainteresowany #1. 

Co z tego, że jest tam po 7 osób (jeśli wgl jest!) jak serwer jest bez dochodu i jest miejscem spotkań cziterów? Sam nic nie zdziałasz.... no chyba, że nagle armię czystych, wspaniałych graczy tam wrzucisz w 24h 😂😂 

Nie oszukujmy się. Only dd2 idzie rozkręcić tylko trzeba słuchać graczy a nie tylko słyszeć. 

Żeby uratować to wszystko trzeba pozbyć się syfu, odpalow i patologii a tym właśnie jest #1. Żadna reanimacja nie pomoże gdy reszta tym nie jest zainteresowana. Błędem było usuwanie #4 na rzecz #1. Mówiłam to od początku i coraz więcej osób teraz to widzi. 

Usunąć syf czyli #1 zrobić only dd2 i wszystko zacznie mieć ręce i nogi i wtedy ja dobę rozciagne i pomogę to wszystko upilnować i reagować na błędy serwerowe. 

A mi się właśnie wydaje, że i na #3 i na #4 grała wcześniej podobna ilość graczy, a na serwerze zawsze ktoś był - chyba, że była godzina 1 czy 2, to faktycznie bywało, że nie dało się uświadczyć żywej duszy. Ale sama wielokrotnie grałam w nocy i zawsze celowałam albo w #3, albo w #4, choć z reguły na 4, bo dało się z dustów wyciągnąć mniejsze mapy. #1 zarówno teraz, jak i wcześniej, świeci pustkami. Ok, zdarzy się, że jest 7 graczy (i to jest sporo? tyle osób gra późnymi wieczorami i tyle samo osób grało w późniejszych porach na GO:Modach Późniejszych. Nie w ciągu dnia), ale od godziny 20 dzisiaj ile było graczy? HLTV to nie jest gracz. Nie uważam, że jest sens trzymać serwer, na którym okazyjnie BYWA 15 graczy, gdzie 15 to mam wrażenie że jest już jakiś rekord dla tego serwera... 

Zgadzam się z Paniami wyżej. I dodam coś tak od siebie. Prawda jest taka że w pewnym momencie nikt nie interesował się #4 dlatego to pie*****, bo gdyby ktoś to ogarniał to dd2 śmigało by jak dzisiejsza #3. Znam serwer dd2 który został postawiony w maju i nie ma dnia aby na serwie było mniej niż 15-20 osób a serwer liczy tylko 24 sloty. I tak sobie teraz pomyślałem że lepiej nie działać zbyt pochopnie, jak mamy już np robić tego dd2 to najpierw przedyskutujmy jakie dodatki wprowadzić na serwer bo jeżeli mamy wracać do tego co było przed zamknięciem serwera to ja tak średnio to widzę. Proponowałbym stworzyć oddzielny temat w którym każdy przedstawi swoją propozycję wizji takiego serwera, batonik podjąłby końcową decyzję o zmianach i dopiero wtedy tworzyć serwer dd2.

To fakt. #4 zabrakło opiekuna, który zainteresował by się losem serwera. Zgłaszane było wiele rzeczy a nic nie zostało zrobione. Niestety. 

Czasem trzeba coś stracić żeby docenić. 

Proponuję tylko

- podwójny skok przy vipie

- przenikanie obowiązkowo 

- kilka skinów choć w sumie wydaje mi się, że są wgl zbędne.

- 3 mapy 

- w sumie to z 4 rrsy na miesiąc choć czy one są aż tak potrzebne?

- kilka misji choć też tutaj szło by z tego zrezygnować 

- darmowy VIP od 20 jak na razie aż graczy nie będzie więcej, którzy zostaną z nami na dłużej. 

- ranking top 15 (I tu dla top 5 jakies nagrody co miesiąc) 

* niepotrzebne wgl skreślić. 

Myślę, że warto zrobić coś prostego. Coś co będzie śmigać jak szalone a nie nawalić chuuu wie czego. 

Jest tyle serwerów bez wymyślnych pluginow i graczy jest tam pełno nawet i w nocy. 

@Maleństwo popłakałem się jak przeczytałem to co wyżej napisłaś! Wiesz dokładnie co oczekuje od serwera dd2 i to wyraziłaś bez żadnych konsultacji..

Jestem w szoku! A może to dlatego że dużo tam graliśmy i zawsze było wszystko spoko. 😘

@batonik Bogu dzieki!

jak Dla mnie:
Otwieramy 4 na nowo. Likwidujemy 1. Likwidujemy prxekierowanie na 3... chociaż nie powiem bo 3 dostała mocnego kopa!!!!

Przy końcu wakacji postaram sie być aktywny jak to kiedyś było. Bo sie troche rozleniwiłem :)

@Szwadron97 Tobie należą się duże podziękowania. Jesteś dobrym świruskiem na 1 😄

Rozumiem, że widzicie brak sensu trzymania tego serwera. Jednak naprawdę ma ten serwer potencjał i lepiej by działał, gdyby aktywnie byłyby zmiany na tym serwerze. Np. Jakieś drobne dodatki, nowe mapy, itp. Serwer działałby dużo lepiej. Ogółem nie jest też prawdą, że zazwyczaj gra tyle samo osób, lub mniej niż przed zmianą, o czym już kiedyś wspominałem. Problem jest z małą ilością adminów i to chyba obecnie najgorsza rzecz na tym serwerze.

Można też zobaczyć na statystyki: https://www.gametracker.com/server_info/31.186.83.63:27015/ Mamy wyższy rank, niż przed zmianą.

Jeśli już posiłkujemy się gametrackerem to czy wykres aktywności graczy i ilości graczy w określonych porach jest jakkolwiek satysfakcjonujący? Jasne, trzeba ciągłych i aktywnych zmian - tyczy się to każdego serwera i jak widać, jest z tym problem. Nie tylko w przypadku #1, ale też #3 i przypuszczam, że w niedługim czasie jeśli powstanie #4, będzie to też problem #4. Nie wiem czy to kwestia za małej ilości rąk do pomocy czy za mała ilość osób z konkretnymi uprawnieniami administratora. Najwyraźniej jeden administrator to za mało, jeśli nie ma czasu. I dopóki tak będzie, każdy z serwerów na tym poziomie będzie miał problemy. 

Wracając do #4. Mi skiny absolutnie nie są potrzebne, ale to przyciąga ludzi. Ta atmosfera wygranej-przegranej, losowania, handlu i kolekcjonowania. To widać gołym okiem. Podczas gry na czacie częściej widać żebranie lub oferty kupna/sprzedaży niż pitolenie o pogodzie i wpływie odwadniania osmotycznego na barwę i właściwości mechaniczne liofilizowanych truskawek. Dlatego fajnie by było, aby ilość skinów była mniejsza, ale częściej zmieniana lub, aby w trakcie gry dochodziły nowe. Lub konkursy, w których można zdobyć skina. Nie mam pojęcia czy są takie skrypty, ale np. gdyby zrobić weekendowy konkurs (zasada ta sama jak obecnie ze skrzynkami w tej chwili), ale do puli doszedłby jeden, dwa, pięć nowych skinów, które można zdobyć tylko i wyłącznie przez weekend. Jak zdobędziesz - są Twoje. Jak nie - czekaj do następnego konkursu.

Albo inne pierdolety, które przyciągną graczy. Mi się wydaje, że jednak te misje/skiny to jest coś, co przyciąga wielu graczy i odzywa się natura łowcy. Ja bym to zostawiła jednak. Przynajmniej na początku, żeby uzbierać jakąś stałą pulę graczy.

Jak chcecie zrobić Dd2, to klasyczny. 

Tylko klasyczny de_dust2, bez podwójnego skoku, bez misji i skinów, ale ze spadochronem. Bez leczenia. Macie GO Moda, po kij milion serwerów ze skinami, jak na only Dd2 grają zazwyczaj starzy wyjadacze? Wystarczy popatrzeć inne sieci i tam na klasycznych dd2 bez skinow i misji gra masa osób. Chcecie zrobić drugi taki sam serwer.

Klasyczne only Dd2, bez zbędnych dodatków broni się samo. 

@Tayquil +1

Sądzę iż skiny są dobre bo jak ktoś je chce mieć to je ma.

Ale muszę przyznać ci rację serwery takie jakie były kiedyś cieszą się większym powodzeniem, dlatego twój pomysł wydaje mi się najsensowniejszy.

Btw. Tak ode mnie można włączyć autolamę na niektórych serwach jest ona włączona i jest ok. Mało osób z nią lata ale jest to miłe urozmaicenie dla awp czy skauta. (zawsze można zrobić limit autolam do kilku na serwie lub włączyć ją od pewnej ilości killi )

POZDRAWIAM

a może by tak zrobić serwer z 5 mapami z tego #1  albo  całkiem nowy serwer   DD2 Mirage Nuke Overpass i Cache z  wyglądem z CS:GO  + jakieś skiny rangi  etc.  sam grałem na nie jednym takim serwie i bardzo miło wspominam te czasy. i zwykle w godz  10-16 było  15-20 graczy a w godzinach wieczornych  32 sloty zapełnione. 

i zrobić z  #4  tak jak @Tayquil napisał  bez żadnych skinów asyst leczenia  klasyk to klasyk zawsze się cieszy sporą ilością graczy. 

@Tayquil ma rację 1+. jak tylko dd2, to tylko klasyczny :)

@Manderas2 Chcesz, aby z FFA zrobić serwer typu 4maps lub 5maps na styl map CS:GO? Ok, ale nie dodawałbym skinów, gdyż znam praktyki zdobywania ich i... tracenia, co zniechęca ludzi do grania. Wiem o tym, bo sam kiedyś grałem na takim serwerze. Jest taki jeden serwer 4maps, gdzie po 20-kilka osób gra, ale tylko dlatego, że jest tam aż kilkunastu adminów i 2 opiekunów...