Jump to content
Sign in to follow this  
Zołza

Regulamin a skarga

Recommended Posts

Link do tematu:  

Na wstępie - nie zamierzam nikogo bronić, chcę tylko zwrócić uwagę na pewne niedomówienia. 

Szczerze mówiąc to się kolesiowi trochę nie dziwię, że jest wkurwiony. Ok, mogliście go ostrzegać - nie wiem, nie wiadomo czy w ogóle to widział, info o tym brak; ani ss'ów, ani demo. Nieważne. 

Mam parę wniosków z tej małej awanturki:

1. Podanie odnośnika do regulaminu - w regulaminie nie ma ani słowa na temat tego, żeby nie kłaść paki na górze na css_port. Nie ma tego również w zakazanych teksturach. 

2. Jeżeli pochodzi to pod "wykorzystywanie błędów na mapie" to uważam, że powinien być spis tych błędów (przynajmniej najważniejszych*). Po pierwsze, akurat o tym błędzie ja nie wiedziałam i może sama bym go wykorzystała jakbym umiała. Po drugie, każda mapa ma wiele błędów i podam przykład już samej gry, nie tylko mapy, za który nikt nie banuje, a z którego co poniektórzy korzystają - obecne smoke i gracz stojący przed wami. Z racji tego, że działa przenikanie, to gracz stojący przed kimś odsłania wszystko co dzieje się pod smoke. Dla mnie jest to czitowanie i wykorzystywanie błędów. Z tego co wiem i widzę, gracze robią to nagminnie i to nie jest uważane za błąd. Dlaczego?

Co do samych map - na każdej jest jakiś błąd, a w regulaminie nie jest zaznaczone co konkretnie za błąd uchodzi. 

3. Błędem jest to, że wchodząc na serwer widzimy nieistotne informacje (załącznik) zamiast: 

a) odnośnika do forum serwera

b) skróconego regulaminu serwera

c) odnośnika do całościowego regulaminu serwera.

Patrząc po innych serwerowniach jest to norma. Z ciekawości dzisiaj przeleciałam kilka pierwszych lepszych z wyszukiwarki i mam wrażenie, że tylko na BATONIE są jakieś pierdolety. Nic dziwnego, że gracz wchodzi i akceptuje regulamin... choć nawet go nie widzi. Ciężko wtedy o jakiekolwiek wymagania. Nie ma ani odnośnika do forum, ani tym bardziej skróconych zasad regulaminu. 

4.. Ban na 24h bez dowodów? Trochę faktycznie słabo. To znaczy ok - widzę, że jakiś dowód tam jest. Ciężko natomiast sprecyzować z kiedy jest ten screen. Uważam, że lepiej dać najpierw wyrzutę, a później, przy niestosowaniu się do regulaminu - dać dopiero bana. Nawet na te 24h.

Tak czy siak - żeby nie podważać autorytetu się tam nawet nie udzielałam. Jeśli uważacie, że dostał słusznie, to dostał słusznie. 

Jeśli natomiast trafią się kolejni tacy, to ja uważam, że trzeba się zastanowić nad sposobem działania. Bo póki co serwery są prawie pełne, bo jest koniec wakacji. Zaraz wakacji nie będzie i może się okazać, że serwery będą znowu puste. Niekoniecznie możemy sobie na to pozwolić. A odstraszanie graczy regulaminem "widmo" to, moim zdaniem, błąd. Uważam, że po pierwsze - regulamin powinien być bardziej czytelny i obejmować więcej kwestii, po drugie, jego skrócona część powinna widnieć w okienku powitalnym serwera.  Gracze nie respektujący regulaminu oczywiście powinni być banowani. Nie wszyscy jednak to cziterzy - część to po prostu osoby, które nie znają zasad, a grają tak, jak nauczyli się na innych serwerowniach. Wydaje mi się, że lepiej interweniować w taki sposób, by zasady poznały, niż z góry banować za brak znajomości tych zasad. A żeby zasady poznały, to nie wystarczy zwykłe info na dole....

* Nie każdy jest specem, część osób dopiero się uczy i ma prawo nie wiedzieć, że coś podchodzi pod błąd na mapie.

PS.  Odnośnie regulaminu - na serwerze gra całkiem sporo osób, które nie rejestrują sie na forum. Do tej pory wydaje im się, że mikro +16 lub, że przeklinanie po 22 jest dozwolone. A później zdarzają się przypadki wyzywania młodszych lub bluzgania co drugie słowo i awantury reszty, że przecież jest po 22. Takie kwestie tym bardziej powinny być wytłuszczone na ekranie powitalnym. Mnie osobiście wkurwia to bluzganie bez żadnego zastopowania, typu: "ja pierdole kurwa czemu nikt nie wbił na gale, jebane tt nas jebie". No. Klasa sama w sobie. Ja zbanuje, a później dostaje milion pytań dlaczego, przecież jest po 22, NA INNYCH SERWERACH MOŻNA!

Swoją drogą, chujowe to muszą być serwery 😄 

20190831003118_1.jpg

przede wszystkim @Zołza dowód musisz mieć tylko na permanętnego bana, ciekawe jak udowodnisz komuś np bluzgi lub obrazę gracza/rodziny na mikro ? (jeżeli akurat nie nagrywasz) po drugie jeżeli uniemożliwiasz komuś rozbrojenie paki np po przez wtapianie jej w mapę ( nie widać a czasem i nie słuchać paki )  lub podłożenie jej w miejscu gdzie nie można rozbroić jest to brane jako bugowanie , jutro postaram się trochę popracować nad regulaminem 

Dowód to akurat z tego wszystkiego jest kwestią najmniej ważną, odniosłam się też do innych wątków, które są związane ze sprawą. 

A tu: zwyczajnie nie wiem, czy informowaliście o tym gracza, czy nie - czy gracz to widział, czy mógł tego nie widzieć/słyszeć. Nagrywanie i ss;y z tego wszystkiego są najmniej ważne akurat. Dlatego poruszyłam to jako punkt #4 i dodałam, że uważam, że takiego bana powinno poprzedzać coś innego, co graczowi uświadomi, że właśnie łamie/złamał regulamin (problem w tym,  że został odesłany do regulaminu, który konkretnie o tym przypadku nie mówi). Nie jestem pewna czy możemy sobie pozwolić na banowanie graczy na tak długi czas za takie przewinienia. Prawda jest taka, że zwyczajnie mógł o tym nie wiedzieć. Osobiście sama zwykle - jako gracz - rzadko kiedy skupiałam się na tym, co dzieje sie na czacie. Zwłaszcza podczas gry. @Szwadron97 w tym momencie powinien zadziałać raczej na y@@, a nie na czacie ogólnym.

Jeśli chcesz to mogę Ci pomóc przy regulaminie/regulaminach. Ale to w niedzielę wieczór najwcześniej 😉 

PS1. 

Dodam jeszcze, że punkty zamieszczone poniżej są ze sobą sprzeczne lub wprowadzają w błąd.

Cytat

5. Gracz ma obowiązek wrzucenia screenshotów w przeciągu 5h od ich wykonania przez admina.
6. Jeżeli gracz nie zgadza się z decyzją admina, może złożyć skargę w przeciągu 7 dni od dostania bana, inaczej ban nie zostaje rozpatrzony.

Gracz który otrzyma bana (jak i również - może - ss'y) nie zgadza się z decyzją admina, więc ma 7 dni. Idąc dalej z zasadami regulaminu - jeśli po 5 godzinach nie wrzuci ss'ów, nikt nie ściąga bana. Dalej przysługuje mu prawo do odwołania w przeciągu 7 dni od otrzymania bana. W takim razie albo bez sensu ten zapis, albo powinno być tam coś jeszcze, co zapewni perma od tak. 

PS2. Nie piszcie proszę, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. To jest regulamin - regulamin konkretnego serwera, a nie prawo powszechnie znane. To my powinniśmy uświadamiać lub odsyłać do regulaminu, jeśli ktoś nie zna panujących na serwerze zasad (zwłaszcza świeżego gracza, który nawet nie zna adresu forum). Nie można wymagać od kogoś znajomości regulaminu, jeśli on nawet nie wie, gdzie tego regulaminu szukać - jak pisałam w punkcie 3. 

Godzinę temu, Zołza napisał:

3. Błędem jest to, że wchodząc na serwer widzimy nieistotne informacje (załącznik) zamiast: 

b) skróconego regulaminu serwera

Skrócony do minimum regulamin jest. Sam jeszcze wgrywałem ten plugin o ile @batonik go nie zmienił.  (załącznik)

Plugin wyświetla się wszystkim Graczom wchodzącym na serwer, wyłącznie omija adminów aby nie musieli tego robić przy każdym połączeniu z serwerem.  

Lecz co do całego wątku zgadzam się z tym co pisze Edyta. 

Ten regulamin nie jest idealny (fakt faktem takiego nie ma czyt. idealnego regulaminu), ale z czasem i między innymi poprzez takie sytuacje regulamin powinien być zmieniany, poprawiany. Jak to się mówi całe życie człowiek się uczy na błędach. Nikt tu nie mówi o generalnej przebudowie regulaminu lecz o dodawaniu takich rzeczy na bieżąco nawet tych najmniejszych a samo to zaowocuje tym że stanie się ten regulamin bardziej przejrzysty oraz zrozumiały nie tylko dla nas osób przebywających na co dzień na forum a zwłaszcza dla Graczy. Bo głównie o nich się tu rozchodzi, na prawdę warto czasem 2 razy komuś zwrócić uwagę niż od razu go karać za przewinienia.

Co do pluginu lub samego okna motd.txt moge pomóc z kodem HTML.

20190831010311_1.jpg

O tym bocznym regulaminie wiem, sama w niego klikałam bezwiednie niejednokrotnie. Jest jednak krótki, niewiele znaczący i nie ma odnośnika do regulaminu głównego (co za tym idzie, świeży gracz o połowie zasad nie zdaje sobie sprawy).

Uważam, że powinien zostać taki jaki jest PLUS powinien też być dodany taki - choć nieco dłuższy i sensowniejszy - na tym ciemnym polu/powiadomieniu, które wyświetla się jako pierwsze + adres forum i odnośnik do całego regulaminu.

A nad samym regulaminem można popracować... i mam nadzieje, że wspólnie to zrobimy. 🙂

dodam dziś komendę /regulamin , gracz nie będzie musiał nawet wchodzić na forum żeby sie z nim zapoznać . . . jednak mogę stwierdzić  że regulamin nawet skrócony czyta mniej jak 5% graczy nie mówiąc już o zwykłym, gracze czytają pełny regulamin dopiero w momencie gdy jest im on potrzebny 

7 godzin temu, Zołza napisał:

Gracz który otrzyma bana (jak i również - może - ss'y) nie zgadza się z decyzją admina, więc ma 7 dni. Idąc dalej z zasadami regulaminu - jeśli po 5 godzinach nie wrzuci ss'ów, nikt nie ściąga bana. Dalej przysługuje mu prawo do odwołania w przeciągu 7 dni od otrzymania bana. W takim razie albo bez sensu ten zapis, albo powinno być tam coś jeszcze, co zapewni perma od tak. 

przeczytałem to co napisałaś 5 min po tym jak sie obudziłem i miałem ochotę dalej iść spać . . . jeszcze nigdy nie widziałem tak pokrętnego myślenia 😄 dla mnie jest to proste i logiczne (zawsze było ) 
jeżeli dostajesz zwykłego bana nie masz ss'ów . . . jak ma ss'y to jeżeli nie odwoła sie od nich w przeciągu 5 godzin nie ma szans na UB zgodnie z regulaminem, wiec nawet jeżeli gracz który dostał bana dajmy na to za textury popierdzieli się i odwoła się w przeciągu 5 h to tylko dla niego lepiej 😅 

8 godzin temu, Zołza napisał:

PS.  Odnośnie regulaminu - na serwerze gra całkiem sporo osób, które nie rejestrują sie na forum. Do tej pory wydaje im się, że mikro +16 lub, że przeklinanie po 22 jest dozwolone. A później zdarzają się przypadki wyzywania młodszych lub bluzgania co drugie słowo i awantury reszty, że przecież jest po 22. Takie kwestie tym bardziej powinny być wytłuszczone na ekranie powitalnym. Mnie osobiście wkurwia to bluzganie bez żadnego zastopowania, typu: "ja pierdole kurwa czemu nikt nie wbił na gale, jebane tt nas jebie". No. Klasa sama w sobie. Ja zbanuje, a później dostaje milion pytań dlaczego, przecież jest po 22, NA INNYCH SERWERACH MOŻNA!

nie rozumiem czym sie przejmujesz w skróconym regulaminie nie ma nic o "mikro +16" bo nie ma takiego zakazu, ale za to informacja o NAGMINNYM przeklinaniu po 22 już jest jak ktoś sie nie stosuje to już jego problem, ja zawsze w sytuacji gdy ktoś stwierdza że "jesteś popierdolony jest po 22 drugiej i można przeklinać" odsyłam takiego delikwenta do działu skarg i zażaleń z czasem na napisanie skargi ^^ 

7 godzin temu, Zołza napisał:

PS2. Nie piszcie proszę, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. To jest regulamin - regulamin konkretnego serwera, a nie prawo powszechnie znane. To my powinniśmy uświadamiać lub odsyłać do regulaminu, jeśli ktoś nie zna panujących na serwerze zasad (zwłaszcza świeżego gracza, który nawet nie zna adresu forum). Nie można wymagać od kogoś znajomości regulaminu, jeśli on nawet nie wie, gdzie tego regulaminu szukać - jak pisałam w punkcie 3. 

nigdy nie pisałem o nieznajomości prawa a jedynie o nieznajomości zasad 😄 i nie nie zgodzę się z tobą , wchodząc na serwer trzeba mieć na uwadze że serwer posiada regulamin i podpunkty o których się nie wie, nie poświęcając czasu na zapoznanie się z nim nie można mieć pretensji że zostało się ukaranym za brak wiedzy, sam nie raz dostałem bana za to bo nie wiedziałem, na jednej serwerowni można na drugiej już nie . . . 

i @Zołza idąc tym tropem nie banuj nowych cziterkow przecież mogli nie wiedzieć że akurat u nas nie wolno czitować 😜 

Zakaz czitowania jak i przekleństw jest jasny i uchodzi już za powszechnie znana na każdym serwerze normę. Zakaz planowania paki na górze - nie. 

A w założonym przez gracza wątku padł i odnośnik do regulaminu, który na ten temat nic nie mowi

O ss'ch wiem, kiedy się je robi i dlaczego. Zupełnie nie o to mi chodzi. Może przeczytaj jeszcze raz. To, że coś jest brane na logikę nie oznacza, że jest poprawnie skonstruowane 🙂

tak jak powiedziałem zaraz dodam podpunkt do regulaminu  😛 no i oczywiście dodam plugin 

Cytat

8a. Plantowania paki w miejscach niedostępnych dla pojedynczego gracza. ban 24h
8b. Wtapiania paki w tekstury. ban 24h

21 minut temu, Zołza napisał:

To, że coś jest brane na logikę nie oznacza, że jest poprawnie skonstruowane 🙂

ja uważam że jest dobrze skonstruowane 

8 godzin temu, Zołza napisał:

5. Gracz ma obowiązek wrzucenia screenshotów w przeciągu 5h od ich wykonania przez admina.
6. Jeżeli gracz nie zgadza się z decyzją admina, może złożyć skargę w przeciągu 7 dni od dostania bana, inaczej ban nie zostaje rozpatrzony.

czyli mam 5 h jeżeli nie zgadzam sie z wyrokiem admina pacz punkt 2 przy uwzględnieniu punkt 1 xD a tak poważnie nawet jeżeli gościu nie wstawi screenshotów w ciągu 5 h może sie odwołać, to już od nas zależy czy rozpatrzymy jego odwołanie . . . admin też może wykazać się litością i dodać demko do screenów 
wiesz oczywiście dlaczego 5h ? 

Tu powinnam odpisać: oczywiście, że wiem, szefie!

Ale właściwie tylko się domyślam, że ma na to wpływ modyfikowanie ss'ów. Jest 5h, to jest 5h. Tego się trzymam a nie pytam dlaczego. 

Tam wystarczy dopisać: "Gracz ma obowiązek wrzucenia screenshotów w przeciągu 5h od ich wykonania przez admina; w przypadku nie zastosowania się do zasady, gracz otrzymuje bana permanentnego bez prawa do odwołania." 

17 minut temu, Sevral napisał:

😛

czyli mam 5 h jeżeli nie zgadzam sie z wyrokiem admina pacz punkt 2 przy uwzględnieniu punkt 1 xD a tak poważnie nawet jeżeli gościu nie wstawi screenshotów w ciągu 5 h może sie odwołać, to już od nas zależy czy rozpatrzymy jego odwołanie . . . 

Nie o to mi chodzi. Gracz ma obowiązek wrzucić ssy, owszem, może jednak nie wiedzieć jakie są konsekwencje olania tematu. Późniejszy zapis jednak mówi o możliwości odwołania i nie dyskwalifikuje w zapisie tych, co nie wrzucili ss'ów po 5 godzinach, tylko czekali z tym do 5 dnia. 

To nie jest pokrętne myślenie tylko nie branie wszystkiego na logikę. W cs'ie trudno o stała ekipę dojrzałych graczy a Ty tu z logiką wyskakujesz 🤣

13 minut temu, Zołza napisał:

Nie o to mi chodzi. Gracz ma obowiązek wrzucić ssy, owszem, może jednak nie wiedzieć jakie są konsekwencje olania tematu. Późniejszy zapis jednak mówi o możliwości odwołania i nie dyskwalifikuje w zapisie tych, co nie wrzucili ss'ów po 5 godzinach, tylko czekali z tym do 5 dnia. 

z reguły sprawdzimy ssy nawet po 5h tak jak pisałem wyżej, jeżeli nie widać śladów ingerencji to gracz ma szanse na ub, jeżeli nie jesteśmy pewni możemy wyciągnąć hltv ( można pobrać do 7 dniu 😉 ) a czasem nawet się zdarzy że admin ma demko, jednak jeżeli ktoś ma w dupie to że dostał bana no to sory ale po co się litować ? "a dostałem bana niby fajny serwer ale pierdole pójdę do kościoła pomodlę się, pójdę na zakupy, potem podrapie eis po jajkach i tak mi minie 5 dni wtedy pomyśle o odwołaniu " xD no kurwa jak ktoś ma takie podejście to moja wina ? 

i kurła dopisze 

13 minut temu, Zołza napisał:

w przypadku nie zastosowania się do zasady, gracz otrzymuje bana permanentnego bez prawa do odwołania." 

właśnie załatwiłaś graczy xD już nie będą mogli sie odwoływać po 5h God Job !!! :trollface:

a tak poważnie spójrz 

Cytat

VI KARY:

1. Oszukiwanie w grze: ban na zawsze.
2. Niedostarczenie screenshotów w terminie: ban na zawsze.

O, widzisz, to mi umknęło 🙂

Czy zalatwialam... Albo jest obowiązek, albo go nie ma 😄

Na demku nie widać z kolei czy ktoś nie korzysta z innych modeli. A chyba jedynie taki sens widzę w ss'ach...

Chyba nie. 

Chociaż nie wiem czy nie warto tego regulaminu przerobić na bardziej czytelny. Ewentualnie spróbuję coś tam stworzyć w wolnej chwili. 

Regulamin paintball to chyba w ogóle powinien iść do śmieci. 

I czemu nie chcecie zrobić nic z tym ekranem powitalnym? Dodać tam link do forum czy coś. Przecież to od razu lepiej wygląda. A z tego co kojarzę, to kiedyś było. 

Dodałem tylko logo bez linku do forum ze względu że ta grafika wszystkim niezależnie od rozdzielczości wyświetli się tak samo.

20190831123614_1.jpg

@@ Edit

Informacje o VIPe w tym oknie nie bierzcie pod uwage bo kod edytowałem w motd.txt VIPa u mnie na testowym :)

motd.txt

Chyba że wolicie czarne:

C3nsPFD.jpg

motd czarne tło.txt

Chyba tylko na GO MODa bo na DD2 nie działa komenda "/rgulamin" chyba że jeszcze mapa się nie zmieniła. :>

Po drugie jak dla mnie trochę brak estetyki takie oczojebne źle się to czyta i kary tam nie potrzebne są moim zdaniem więcej się zmieści co wolno a czego nie, niż  za co i na ile można dostać bana. 

Przekroczona ilość znaków w HTML dlatego suwak nie działa  plus 2x powtórzona treść co do wykorzystywania bugów. 

Jak możesz podaj treść co ty byś widział w regulaminie a postaram się tam to zmieścić oraz aby to wyglądało dobrze o ile chcecie aby to fajnie się czytało. :)

1.jpg

mnie to rybka czy sie będzie to fajnie czytało, to ma być tylko regulamin, poprawione

A możesz udostępnić mi tu plik tego regulaminu ? 

Chciałbym zobaczyć co tam dodałeś i go z edytować w bardziej przejrzysty. 

Sign in to follow this  

• Create New...