Skocz do zawartości
Markedgt

Czy hejt jest karalny?

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie są na to jakieś skuteczne paragrafy albo coś?

Serio, człowiek próbuje się zrelaksować, odstresować, zapomnieć o ciężkiej sytuacji... a w świecie wirtualnym natyka się na taki zalew wyzwisk, że uszy więdną. A niektórzy to jeszcze nękają mnie na czatach, piszą maile, tworzą fake'owe konta - serio coś takiego mocno obrzydza wszystko!

Myślicie, że jak takie gagatki dostaną pozew albo inne pismo to się opamiętają, czy z hejterami trzeba radzić sobie w inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm...

Pamiętaj że jest to internet, Tu nawet na policji czy w prokuraturze będą to inaczej określać niż jakby ktoś Ci wysyłał liściki do rąk własnych itp.

Jeżeli jednak tak wpływa to na twoją osobę, czujesz się z Tym źle :

 

 

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mając  osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza si ę czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa si ę z oskarżenia prywatnego.

Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Ściganie odbywa si ę z oskarżenia prywatnego.

 

Musisz udokumentować zaistniałą sytuację, rozmowę itp. Zgłaszając to na policję, lub innym instytucją prawnym. Jak jesteś nie letni to twoi opiekunowie prawni/rodzice, muszą taką sytuację zgłosić. Tak czy inaczej odbywa się to na postępowaniu cywilnym. 

 

Zastanawiałeś się Co może być powodem takiego nękania ? Dla czego ktoś Ci dokucza ? 

 

 

Całą lekturkę masz tutaj :

Cyberprzemoc

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak jak zależy bo jak hejtujesz w cs np

piszesz ciągle son goku to son goku tamto to bana nie dostaniesz ( no chyba że admin da ci bana za spam ale to rzadkość ), a jak hejtujesz mnie w sposób obrażliwy to banik leci 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Markedgt napisał:

 

Myślicie, że jak takie gagatki dostaną pozew albo inne pismo to się opamiętają, czy z hejterami trzeba radzić sobie w inny sposób?

myślę, że to jest najlepszy sposób radzenia sobie z hejtem. Uwierz mi, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie są anonimowi w internecie. Dobry przykład dała jakiś czas temu Federacja FAME MMA podczas gali dzieciak streamował, zablokowali stream i dali mu ponad milion kary 😉 potem zaczął się płacz, że to dziecko i że nie wiedział, ale do momentu aż ktoś w końcu porządnie nie beknie za to wszystko dalej będzie syf w internecie. Ja od zawsze jestem za karaniem ludzi finansowo. Jakby taki hejter dostał z 50 tysięcy kary zadośćuczynienia to myślę, że więcej klawiatury do ręki nie weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażając tutaj powyższych osób jak i samego założyciela tematu ale dla mnie to taka trochę beka wysyłać pozwy bo ktoś Ci matkę zwyzywa (to tylko świadczy jakie ma podejście i szacunek do kobiet) albo chociażby spamuje na skrzynki/chaty.

Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie/uwolnienie się od takiego oponenta.

Na sebixa, piszesz do niego by podał adres i jedziesz na konfrontacje XD A tak całkiem poważnie możesz typa po prostu zablokować na pocztach czy miejscach które na to pozwalają.

Zaprosić na tsa i odwdzięczyć się tym samym ( Kiedyś sam to stosowałem i bywały momenty że po x czasie takiej tyranki gadaliśmy jak kumple).

Albo po prostu olać sprawę jak robię to aktualnie. Śmieje się sam do Siebie że taki koleś musi dowartościować się przez wyzywanie na necie bo oczywiście w pysk mało kto na tyle odważny. Pocieszam się tylko tym że po 5 latach ja będę w trakcie zbierania na wymarzone auto a koleś nadal będzie szukał swoich ofiar na serverach zajadając top chipsy paprykowe.

Krótko mówiąc, za dużo pier****nia jak dla mnie. Co innego kiedy taki toxic udostępnia Twoje dane, oczernia Cię u osób trzecich co może wpłynąć na Twoje dalsze losy (rodzina, znajomi firma). Był przykład pewnego ytbera ze sceny MT2 kiedy to pewna "administracja" z servera zaczęła pisać do jego narzeczonej oraz wysyłać negatywne opinie do firmy w której kiedyś pracował. Z takimi to jazda 😉

Jeżeli chcesz się odstresować polecam film, muzykę lub gierki w których community jest naprawdę na poziomie... Jeżeli ogarniasz angielski z całego serca mogę polecić CI Hell Let Loose.
Jest to fps multi w czasach 2 wojny światowej. Dość spokojna rozgrywka, nie ma czegoś takiego że każdy na Siebie raszuje, a przede wszystkim jak zabijesz swojego to nie zacznie Cię wyzywać tylko sam przeprosi i udzieli kilku rad... Jeżeli lubisz poexpić to Maple Story, nie jest to nowa gra i nie każdy ją lubi przez "bajkową" grafikę ale gierka jak i ludzie również spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pozew to tylko w grubej sprawie jak dla mnie a nie, że cię wyzywa to oznacza, że jest zwykłym idiotą i tyle Blok i żyje się dalej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2020 o 13:07, MIRAS napisał:

hymm...

Pamiętaj że jest to internet, Tu nawet na policji czy w prokuraturze będą to inaczej określać niż jakby ktoś Ci wysyłał liściki do rąk własnych itp.

Jeżeli jednak tak wpływa to na twoją osobę, czujesz się z Tym źle :

 

 

Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mając  osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza si ę czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa si ę z oskarżenia prywatnego.

Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Ściganie odbywa si ę z oskarżenia prywatnego.

 

Musisz udokumentować zaistniałą sytuację, rozmowę itp. Zgłaszając to na policję, lub innym instytucją prawnym. Jak jesteś nie letni to twoi opiekunowie prawni/rodzice, muszą taką sytuację zgłosić. Tak czy inaczej odbywa się to na postępowaniu cywilnym. 

 

Zastanawiałeś się Co może być powodem takiego nękania ? Dla czego ktoś Ci dokucza ? 

 

 

Całą lekturkę masz tutaj :

Cyberprzemoc

 

 

 

 

O, czyli jednak są na to paragrafy 😛 I fajny artykuł.

Podeślę wszystko znajomej prawniczce  http://www.adwokat-hese.pl/kancelaria-adwokacka-prawna/ i zobaczymy, co ona na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak ogólnie rzecz biorąc to grając w Lola co drugą grę ktoś życzy komuś śmierci, ewentualnie jakiegoś wirusa... Ludzie tam nawet bana nie wyłapują więc no różnie to bywa.

Co do zgłaszania tego do odpowiednich organów to są dwie opcje

A) wypadałoby żebyś był rozpoznawalną osobą ewentualnie miał spore zasoby $$ żeby sprawa ruszyła

B) Policja przyjmie zgłoszenie ale niekoniecznie coś z nim zrobi gdyz ma "ważniejsze" rzeczy na głowie 

Z takim zjawiskiem trzeba się zapoznać i szukać w nim nauki, niekiedy krytyka nawet taka niecenzuralna potrafi skłonić do refleksji a w ostateczności do poprawy niektórych bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...