Skocz do zawartości
Ortapix187

Zamknięte siłownie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w tym czasie? Kalistenika, bieganie czy może wypożyczacie sprzęt do domu/mieszkania? A może macie domową siłownię i już zrezygnowaliście z multisporta 😄

 

Ja trochę więcej z ciężarem własnego ciała, ale wiadomo, do tego tez by się przydał "jakiś" sprzęt, więc szału nie ma. Biegam od zawsze więc tu się wiele nie zmieniło. Ale jak dłużej te siłki będą zamknięte, to się zanudzę chyba pompkami 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na siłownie nie chodziłem i nie będę chodził, jedynie chodzę na treningi z sztuk walki, ( troszkę szkoda bo mi zamknęli je )

 Głównie  to Kalistenika ( pompki, brzuszki, przysiady i podciągnięcia),  ćwiczę codziennie o mniej więcej tej samej porze, jak dla mnie najważniejsza jest rutyna w tych ćwiczeniach, a jeśli chodzi o sprzęt do treningów, nie jest potrzebny ( obejrzyj kilka filmików jak zrobić trudniejszy i bardziej efektywny trening kalisteniczny.

po za tym czasem z kolegami chodzimy po-boksować i potrenujemy trochszkę chwyty,

jeśli chodzi o kardio, to chyba najlepszym sposobem w tej chwili ( szybko spalamy kalorie ) jest morsowanie, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy pod co będziesz chciał trenować, bo siłownia to bardziej na masę ciała oraz siłę w podnoszeniu, natomiast kalistenika bardziej na siłę nośną wobec własnego ciała, ale także dynamika, szybkość, wydolność i ewentualnie zwinność.

 

Tak jak kolega wyżej wspomniał, nie trzeba sprzętów, wystarczą domowe warunki, ale trzeba je odpowiednio ustawić. Ja niestety bardziej na brak czasu ograniczam się do biegów i kalisteniki.

 

Ps. Do sztuk walki kalistenika lepsza, jeśli chodzi o boks, kickboxing, karate, itp. Natomiast do takich jak zapasy to już siłownia byłaby lepsza. Gdyby te sztuki walki wymieszać ze sobą (dajmy, że to będzie pod MMA), to jednak lepsza byłaby kalistenika, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...