Skocz do zawartości
batonik

[Archiwum] Trochę sentymentów serwera ( historia i inne opowiadanki )

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat, by "nowsza" część społeczeństwa dowiedziała się jak zaczynaliśmy, trochę opowiadania będzie, ale myślę, że dla starszej części graczy nasunął się miłe wspomnienia z początków serwera.

Z góry uprzedzam nie mam aż tak dobrej pamięci, aby wszystko pamiętać, więc niektóre fakty mogą być nie tak opisane lub zapomniane, w miarę pisania będę zapewne sobie o nich przypominał, więc w następnych odpowiedziach

pominięte wątki powinny być po dopisywanie.

Aby było ciekawiej, całego opowiadania nie będę pisał w całości tj. w jednym poście, ponieważ kilka,kilkanaście osób by go przeczytało i by przepadł, natomiast zastosuję niespotykaną u nas metodę w formie bloga tzn. co jakiś dzień będę kontynuował następną część, w nowym poście.

Z wpisami zaczynam od jutra.

Proszę się nie wypowiadać w tym temacie, każdy kto się wypowie dostaję ostrzeżenie.

Jeżeli jesteś bardzo chętny coś dodać od siebie lub dodać jakąś uwagę załóż nowy temat dot. tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku, 6 klasa podstawówki (wiem, fajnie brzmi, zaczyna się prawie jak najnowszy call of duty) czyli jakieś nie całe 3 lata temu, grałem sobie w cs-a jak to chyba wtedy każdy, po jakimś czasie dowiedziałem się, że jest grupa z mojej szkoły która także gra w popularnego kantera. Po rozmowach z kolesiami wpadłem na pomysł, by założyć serwer Tarnobrzeski. Tak też się stało, po około dwóch tygodniach zbiórki ( pamiętam dotąd, 5 zł od każdego + wpis w zeszyt, że zapłacił ) powstał serwer stojący pod nazwą Strzelnica Tarnobrzeg, firmą hostująca serwera to cs-game.pl. Wpisując w Google.pl: Strzelnica Tarnobrzeg baton cs; możemy odnaleźć zachowany post z reklamy serwera z 30 kwietnia 2008 roku! Po nie całym miesiącu, serwer dołączył do forum kolegi, dzięki któremu dołączyłem do jego forum i razem wpadliśmy na pomysł by założyć sieć serwerów. Jako, że żadne propozycje nie padały wymyśliłem nazwę dość prymitywną Źródełko-cs.pl z hasłem Serwery prosto z gór … ( tak, wiem, nie mam talentu do wymyślania haseł – prawie jak w domu itd. ) Wtedy też, po raz pierwszy spotkałem się ze skryptem phpbb by przemo. Prawdę mówiąc, dla 12 latka nie było łatwo  Serwer zmienił nazwę na podobną jaki miał drugi serwer – kolegi. Pershing POLAND Server @ Fraglers.pl (nawet pamiętam nazwę serwerowni oO), a więc BaToN POLAND Server. Przy pomocy kolegi Pershinga, serwer znalazł się jako jeden z nie licznych w wyszukiwarce serwerów na nonsteamie i steamie (wtedy wyszukiwarka była razem, lecz na ns-ie nie można było grać na serwerach steam),

Już po pierwszych dniach w nowej sieci serwer zmienił hostingodawcę na gamEEEs.pl, która była krzakiem (sprzedawała serwery, jako niezarejestrowana firma – ale co ja o tym wiedziałem) i wystartowaliśmy z większą liczbą slotów – 16. Dzięki niższym cenom mogliśmy uzyskać więcej slotów, pamiętając że od Strzelnicy Tarnobrzeg sam opłacałem serwer.

Teraz troszkę powyróżniam serwer  Serwer wg. Gametrackera zajmował 116 pozycję na całym świecie, przy slotach 16 średnia graczy sięgała 14.7. (tylko tą liczbę nie wiadomo skąd pamiętam) Co daję około 91 % zapełnienia serwera w ciągu całej doby! Serwer był pełny cały czas do godziny 4-6, a następnie od 5-7 znowu pełny. Porównując, obecnie maxymalnie. Średnia graczy na 1# wynosiła 13.9 przy 20 slotach, to jest jakiś 69,5% w ciągu całej doby  Wcale nie zły wynik jak na te czasy  Powracając do opowiadania…

Na serwerze Pershinga została zbanowana pewna osoba, która została niesprawiedliwie osądzona i zbanowana na zawsze za czity, których nie miała. (tamta sytuacja jest o tyle śmieszna, że wcześniej należała do poważnych) Tą osobą okazał się ...

Tutaj przerwę swoje opowiadanie, aby było oczekiwane na kolejny odcinek serialu i bardziej "tajemniczo" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dobrze wam znany jahwe – Dżizas. Którego przyjąłem pod swoje skrzydła broniąc jego, że nic nie miał, chociaż wcześniej go nie znałem. Jako, że na tej sieci zasady za bardzo nie panowały (bo rządziły nią dzieciaki, chociaż wtedy kolega Pershing miał może z 15-16 lat) Dżizas miał Bana na serwerze Pershinga, czyli mógł grać u mnie ;)

Tak, o to, Dżizas został pierwszym adminem serwera BaToN POLAND Server. Pamiętam jak siedział biedak do 5-6 godziny nad ranem, aby na serwerze była jakaś osoba i żeby ktoś grał, żeby serwer nie stał pusty. To było poświecenie ;) Z pozdrowieniami dla Niego :piwo: Jako pierwsza osoba pomogła finansowo, bo kieszonkowe się skończyło cool Gdyby nie on serwer dawno by nie istniał, chociaż o tym już w dalszych opowiadanich. Następnie po paru miesiącach max 3-4. Firma hostująca serwer Pershinga zwinęła interes. A okres świetności dla serwerów nonsteam przemijał (nie były już widoczne w przeglądarce) co doprowadziło do zakończenia działalności serwera Pershinga. W tym samym czasie byłem w klanie C-C, klan dla znajomych, nosił on nazwę Cool Clan (znowu bardzo pomysłowe), tam do rekrutacji zgłosił się boleK. Z którym to założyłem następną sieć serwerów o nazwie dark-cs.pl.

Gdy sieć zaczęła funkcjonować, firma hostingowa u której stał serwer BaToN, zamieniła się także w sieć serwerów i zaczęła z nami współpracować tzn. podpięliśmy serwery – gdy one były pełne to przekierowuję do nas, wymiana bannerowa i nawet miałem tam admina, a serwery były pełne i jak na tamte czasy było ich sporo, bo aż 6. Po jakimś czasie ze stajni dark-cs.pl odpaliliśmy kolejny serwer TP, kierowany przez Bolka. Pamiętne czasy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...