Skocz do zawartości
Katarzynka;)

[Archiwum] Lekcja poprawnej polszczyzny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oczywiście wszyscy już zauważyli (chyba wszyscy), mamy na sali Pana Ortografa, a mianowicie Sasoriego;). Jeśli nie zauważyliście ów ten człowiek;D próbuje wam wcisnąć, że piszę poprawną polszczyzną;P. Jakoś ostatnio zainteresowało Mnie jego usilne staranie do poprawiania błędów w postach, azaliż on sam te błędy popełnia:). I wciąż nurtuje Mnie pytanie:''Czy on też tak piszę pięknie i bezbłędnie w zeszytach czy listach miłosnych?''. Jestem leniwą osobą jeśli chodzi o pisanie na komputerze, więc nie robie wywodów, ale jeśli chodzi o pisanie dyktand to jestem pro;P i przechodzę do drugiego wątku tj. naprawde wierzycie w dysortografie i innego typu rzeczy?, bo ja jakoś nie potrafie sobie wmówić, że ktoś nie jest w stanie zapamiętać takich słów jak ''wszedłem'' czy ''poszedłem''.. potem słyszymy 'poszłem' i 'weszłem'. Jednakże ostatnio również dochodzę do wniosku, że ludzie uczą się od innych i potem idąc ulicą jakiś dorosły rozmawia koło swojego dziecka mówiąc: ''wczoraj poszłem do sklepu żeby wziąść ...'' w szkole też takie kwiatki są.. Może wy znacie również jakieś ciekawe dialogi lub łamańce językowe?;D bo wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu jest nudne;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasori robi bledy, ja go juz raz nakrylem

Dla mnie to jest tez parodia, ze niektorzy nie potrafia ogarnac w wieku 20+lat poprawnej pisowni slow, ktorych uzywam na codzien.. ale podobno to choroba :> w 21 wieku juz wymyslala takie cuda, kiedys to pewnie jakby ktos napisal "rze" ( a znam takich) to by mu glowe odcieli na gilotynie i po sprawie :) Z reszta w takiej sparcie to bylo fajnie, tylko idealni nie byli zrzucani ze skarpy :) a swoja droga zycie byloby piekne gdyby wszyscy byli tacy jak ja(idealni) mmmm... rozplywam sie :][

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochanie, ;D bo odpłyniesz z tego samozachwytu:P a swoją drogą też robiłem błędy, ale mi to przeszło;) dzięki czytaniu książek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to wgl za temat ?:D Każdy pisze jak chce i koniec ;D Ty piszesz poprawnie inni nie i już xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do tematu to raczej słuszna sprawa, rzeczywiście poprawne pisanie wygląda o wiele szlachetniej niżeli pisanie (bezmyślne)

z tym że j.polski jest nieco skomplikowany i czasami jak jest jakieś dłuższe zdanie i piszemy ą,ę,ł itd to wygląda to 'zabawnie' dla oka :>

pozdrawiam:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a swoją drogą też robiłem błędy, ale mi to przeszło;) dzięki czytaniu książek;)

Czyżby?

Jeśli nie zauważyliście ów ten człowiek;D próbuje wam wcisnąć, że piszę poprawną polszczyzną;P
Czy on też tak piszę pięknie i bezbłędnie

Tu kłania się koniugacja

Ja piszę

Ty piszesz

On/ona/ono pisze

Nie mówię, że ja jestem idealny bo też popełniam błędy, ale wg mnie to trochę śmieszne zakładać temat o poprawnej polszczyźnie popełniając w nim błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety poprzednie posty pisałem na telefonie, więc mogły się tam wkraść błędy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety poprzednie posty pisałem na telefonie, więc mogły się tam wkraść błędy;)

Że co proszę ?? Na telefonie można też pisać poprawnie . Właśnie to zrobiłem ( brawa dla niego chłopak naprawdę się postarał hurra !! ). Temat zamykam , ponieważ nic ciekawego się nie dowiedziałem i raczej nikomu się to nie przyda. Pozdrawiam was wszystkich i przed napisaniem postów zapraszam do programu np. word ( on wam znajdzie błędy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że leni zamknął, dodam tylko od siebie to (pisałem z 30 minut inną wypowiedź ale cóż).

Gdzie tu jest lekcja? Wiem, że chciałeś być super fajny, ale tytuł do czegoś zobowiązuje. Ja już tu myślę, że się czegoś nauczę, a tutaj lipa. Ktoś przychodzi i się chwali jaki to on na dyktandach, że jakiś sasori jako moderator poprawia ludziom błędy, bo ktoś pisze "karzdy" (znajdź mi post gdzie tak napisałem ;]) to ma tak zostać, a on sam robi takie błędy. Napisz na mnie skargę i podaj przykłady, a odejdę skoro tego chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wątek otwieram. Jestem ciekaw zdania innych osób na temat poprawnej polszczyzny oraz używania polskich znaków diakrytycznych.

z tym że j.polski jest nieco skomplikowany i czasami jak jest jakieś dłuższe zdanie i piszemy ą,ę,ł itd to wygląda to 'zabawnie' dla oka :>

Nie rozumiem w jaki sposób, zdanie napisane poprawnie, może być śmieszne dla oka. Możesz to szerzej wytłumaczyć?

Język polski jest skomplikowany? Jak byś był spoza Polski to spoko, nie czepiałbym się tego stwierdzenia, ale chyba mieszkasz tutaj od jakiś 20lat, więc raczej nie powinieneś mieć z nim problemów.

Każdy pisze jak chce i koniec ;D

Piszesz dla siebie, czy dla kogoś? Każdą treść, którą umieszczasz na forum będzie ktoś czytał. Pisząc z błędami zmuszasz czytelnika do analizy tekstu. Przykład: masz jakiś problem, przedstawiasz go na forum, robisz przy tym mnóstwo błędów, brakuje poprawnej składni zdania. Czekasz parę dni, a odpowiedzi wciąż nie uzyskujesz, albo ktoś do Ciebie odpisuje "Ale o co Ci chodzi dokładnie?". Podsumowując, więcej energii tracą osoby próbujące zrozumieć Twoje przesłanie, niż jakbyś poświęcił dodatkowe 20 sekund na przeczytanie tego co napisałeś i ewentualne poprawki.

Coś o znakach diakrytycznych. Wiele osób pisze, że ich nie używa, żeby zaoszczędzić na czasie. Totalna bzdura. Ilu palców używacie podczas pisania? Większość z was pisze trzema, bądź czterema. Kolejna sprawa jest taka, że aby napisać np. "ą" wystarczy nacisnąć przy pisaniu "a" na prawy alt kciukiem u prawej ręki, którego podczas pisania BEZ polskich znaków nie używacie.

Na razie to wszystko co chciałbym napisać, poczekamy na następne wypowiedzi. Jak coś ciekawego się znajdzie, to na pewno odpowiem.

Jeszcze jedno, odnośnie Worda, o którym pisał Leniwiec. Wyrazy błędnie napisane w przeglądarce również są podkreślane, przynajmniej na Chrome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego kawałka to znam to i jest świetny.

a z tym, że śmieszne dla oka to w takim sensie, kilka razy zdarzyło mi się przeczytać jakiś tekst w którym było bardzo wiele wyrazów blisko siebie z ą,ę,eł, itp...

nawet jest taki jeden lektor w filmach co lecą po północy (dla dorosłych)

to też zdarzyło mi się zauważyć, że jak tłumaczy tekst to czyta tak bardzo dostanie bym powiedział i właśnie te wyrazy z ą, eł,i ę (brzmią czasami 'śmiesznie') ale to jest oczywiście moje zdanie.. wiadomo :>

a np: wypowiedz sobie słowo 'dziękuję' i się wsłuchaj :D

"Jeszcze jedno, odnośnie Worda, o którym pisał Leniwiec. Wyrazy błędnie napisane w przeglądarce również są podkreślane, przynajmniej na Chrome. " - w mozilli również :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja mam problemy czasami z ą i e ponieważ ja jako mieszkaniec Łodzi poprostu tego nie wymawiam i nie piszę;) naprawde Łodzianie nie piszą ą i ę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli łodzianie to wieśniaki :D lol2 lol2 lol3 lol3 lol3 o.m.g o.m.g o.m.g o.m.g spam2 spam2 spam2 o.m.g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja mam problemy czasami z ą i e ponieważ ja jako mieszkaniec Łodzi poprostu tego nie wymawiam i nie piszę;) naprawde Łodzianie nie piszą ą i ę ;D

Co to jest za wytłumaczenie ? Matury też Łodzianie nie zdają ? Lepiej zacznij więcej czytać. Ja też raczej nie akcentuje ą i ę ale piszę te dwie literki. My z Krakowa tam mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli łodzianie to wieśniaki :D lol2 lol2 lol3 lol3 lol3 o.m.g o.m.g o.m.g o.m.g spam2 spam2 spam2 o.m.g

Ty w pierwszym poście w tym temacie nie pisałeś ą i ę więc z tego co napisałeś teraz wynika, że Ty również jesteś wieśniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli łodzianie to wieśniaki :D lol2 lol2 lol3 lol3 lol3 o.m.g o.m.g o.m.g o.m.g spam2 spam2 spam2 o.m.g

Ty w pierwszym poście w tym temacie nie pisałeś ą i ę więc z tego co napisałeś teraz wynika, że Ty również jesteś wieśniakiem.

Chodzilo mi o to, ze oni wcale nie uzywaja ą i ę dlatego sa wiesniakami (napisalem to 4 fun), a ja uzywam ą i ę tylko wtedy jesli chce i gowno tobie do tego. Czytaj ze zrozumieniem bo tylko sie kompromitujesz ta wypowiedzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie on się tu skompromitował cool

Co do poprawnego pisania to na forum zawsze piszę z polskimi znakami, bo po prostu lepiej się czyta. Co innego na czacie czy np. gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystajmy z poprawnej polszczyzny permanentnie i już.

Skoro taka nasza pisownia to jej używajmy, to jest raczej kwestia świadomości i dojrzałości poniekąd (ja od pewnego czasu staram się pisać poprawnie i nie to że dojrzałem,

po prostu stwierdziłem, że to szlachetnie wygląda..

a poza tym 'dobrze świadczy o człowieku' :))

No chyba, że ktoś ma maniery i olewa Polskę jako naród i poprawne pisanie przy okazji, bo znam takich.. co mają dużo rzeczy w 4literach jeśli o te sprawy chodzi.

pozdrawiam;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio np. dostałem zaproszenie na 18-stke, gdzie był napis "Prosze """""wziąść"""" lol2 lol2 lol2 lol2 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...