Skocz do zawartości
Gość Dżizas

[Archiwum] Wojsko, Armia i stosunek do tego...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KakaDemona

Fakt. Polska to taki nieco przygłupi paker którym się mądrzejsi wysługują... Ale chociaż głupi to każdy woli go mieć po swojej stronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

tylko i wylocznie ze wzgledu na polozenie.... a kraj to nie tylko miejsce na tarcze antyrakietowa... trza sie liczyc ze skutkami... nikt sobie nie pozwoli na wojne totalna...mam nadzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polska jako jeden z nielicznych krajow na swiecie (2 w europie) ma dodatni przyrost PKB 1%, a sprzedaz nowych samochodow nie spadla... a co ciekawsze wzrosla o (nie pamietam ile) procent (przy innych krajach to raczej dobrze bo: niemcy -8% pkb, czechy -3% pkb)

narazie ma ale "wielki" fundusz Walutowy po tym jak pożyczyliśmy od nich kase niedawno, ocenił PKB Polski na -0,7 to raz, a dwa nie wiem czy sie komus kraje nie pomyliły;P, bo to Afganistan nie został NIGDY podbity. Co do woja: nie taka fajna wcale sprawa( pomijajac fakt, że ktos to lubi i ma potrzebe byc wojakiem), to jak dla mnie . Ale respect dla Dragusia ;* xD ze jak cos to nas obroni.

Apel tak dla rozładowania atmosfery:D

a co do kryzysu :

a najbardziej mnie ci co pierwsi krzycza Wojsko , policje itp. sie znaja a sie wypowiadaja :D

//McLovin: Warn za przekleństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nucleus to wiadome że ta wojna z afganem jest dla kasy.. bezrobocie spada bo są potrzebne ręce do budowy maszyn oraz ludzi do podboju terytorium przecież to wiadome... wojna jest.. praca jest .. dziura budrzetowa się łata i jest pięknie...czego chcieć więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

bezrobocie spada bo nie ma bezrobotnych w PL, lepiej byc pracujacym zagranica niz bezrobotnym w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezrobocie właśnie osiągneło 11,2 %. Gdzie i kto sie buduje??No chyba ze masz na myśli Hamerykanów :D polskie zakłady produkcji broni nie maja ani jednego nowego zamówienia.

A co do wojny-biznesu-kasy przeciez rockefellerowie i cala reszta wzbogacili sie na II wojnie swiatowej pozyczali i aliantom i panstwom osi. Po co amerykanie zniszczyli WTC i zwalili na terrorystów?? Znaleźli ich paszporty, a silniki z tytanowych stopów się stopiły ??:D no tylko amerykanie mogli w to uwierzyć.

I tutaj kieruję moje pytanie. Na kiego wała amerykanie pchali się do Iraku (kiedys wojna w zatoce) i Afganistanu. Ja uważam, że dla kasy. A jak ktos ma mi napisać, że ratowali ludność w imię demokracji przed "terrorystami", to niech wogole sie juz nie udziela. "

Jeśli kogos uraziłem to.......................SORRY ale właśnie poznałeś prawdę. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardziej dotyczyło USA.. :) ponieważ oni mają bezpośredni konflikt z Afganem ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam co sie dziwić w końcu amerykanie to potomkowie europejskiego "elementu", no bo kto w zdecydowanej wiekszości uciekał za ocean?? złodzieje? skazancy? źli ludzie .

No ale co sie dziwić jak po wielkiej kampani i haśle we can change czy jakos tak

Wielkiego Busha debila zmienił Czarny Debil

a to co się teraz dzieje z Mons

anto?? chca opatentowac kod genetyczny świni i wszyscy beda musieli im placic hajs, w głowie się nie mieści :o tylko czekaj aż Irańczycy im hukną z atomówki i pokażą miejsce w szeregu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest.. tacy ludzie nie zawahają się użyć tego dla religii.. wiadome że jak nie to pierdyknie to zacznie się anarchia i rozboje.. np. w Polsce.. zastanówcie cię czy nie chcielibyście wyjść na ulice ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie im nie dziwie (iranczycy itd.) no jak ktoś ci sie do kraju warn za przekleństwo z przyslowiowymi butami, to i jak bym dawal na ich miejscu w ryja :greedy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden argument dla ktorego mozna isc do wojska wg mnie. Ja chcialem isc na WAT na budownictwo, fajna sprawa wg mnie, ale zrezygnowalem, bo za daleko troche, nie chce mi sie do Warszawy smigac, ale opcja ekstra. Poza tym ze sa wyklady mozna sobie spokojnie, legalnie pobiegac, pocwiczyc, po studiach 100% ze bedzie praca, ma sie stopien oficera wojska, wiec kaska jest :) studia ciekawsze od cywilnych, studia za darmo, jedzenie, studia i zakwaterowanie, no i przede wszystkim najlepsze w kraju wyposazenie uczelni, bo do woja kupe siana idzie. Moze po studiach sie zdecyduje jeszcze :) ale teraz juz nie potrzebuja oficerow, a za szeregowego to ja dziekuje...

co do poboru to juz nie ma, ale kategorie beda dawac ciagle, w razie wojny

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoLo
Po co amerykanie zniszczyli WTC i zwalili na terrorystów?? Znaleźli ich paszporty, a silniki z tytanowych stopów się stopiły ??:D no tylko amerykanie mogli w to uwierzyć.

Jakiś powód do wojny musieli zrobic. Ktoś pamięta że niby nad pentagonem rozbił się F16 czsy jakiś odrzutowiec a śladu po nim nie było. to już jak gangsterka, największe głowy państwa są w to zamieszane.

Ale mimo to chce iśc do wojska, nie koniecznie dla zabijania ale jeśli będzie koniecznośc to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

no tak jak niebedzie zabijania to trudno ale jak bedzie.... to sie dopiero pobawisz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoLo

Nie chce zabijać dla zabawy;p no może na batonie. Nie podchodze do tego w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

powiem CI jak ja to zrozumialem, jak zrozumialem wszystkich wypowiadajacych sie na TAK w tematach armi wojny wojska itp itd...

Dla Was zabicie czy okaleczenie kogos widac znaczy tyle samo co jezdzenie widlakiem na hali czy praca przy budowie domkow.... taka praca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

wojsko slabe nikogo nie obroni mocne uzna ze nikt go nie zaatakuje wiec po co marnowac potencjal... wyslijmy ich np do iraku

Dlaczego mamy brac wojsko do klesk skoro moga byc od tego inne sluzby, nie ma to jak przeszkolone wojsko do ukladania workow z piaskiem (apropo podczas powodzi 1997roku zalalo mi miasto, jak glupi z chlopakami latalem z workami by ratowac nasz wiadukt wojska niestety tam niewidzialem za to ludzie pomagali tabunami)

sprecyzuj jeszcze raz zdanie ze akurat "zolnierze sa nam potrzebni" a nie np wiecej strazakow albo lekarzy....

nie szukam klotni ale argumentow ktore mnie przekonaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

mylisz sie, GROM moze i jest jedna z najlepiej przeszkolonych jednostek na swiecie ale niestety nasze wojsko pod kazdym wzgledem jest do D.

Wiem ze wojsko pomagalo w czasie powodzi ale nie bardziej niz policjanci strazacy czy zwykli ludzie( u mnie dominowali CI ostatni) co nie zmienia faktu ze moga to robic inne sluzby ktore moga zostac powiekrzone. Zawodowy strazak po szkole dla strazakow nie wiem dokladnie jakiego stopnia sa te szkoly ale najbardziej znana jest w czestochowie.

To Ty zaakcentowales slowo akurat ja Twoja wypowiedz dalem w "". Mowisz ze sa nam poyrebne jak inne zawody czyli jak napisalem "Dla Was zabicie czy okaleczenie kogos widac znaczy tyle samo co jezdzenie widlakiem na hali czy praca przy budowie domkow.... taka praca...." to jest dokladnie to samo co piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoLo

Czasem zabijając kogoś ratuje się innych. Wojsko jest potrzebne i to dobrze wyszkolone. Nie wiemy co będzie w przyszłości i do czego Nam będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

sprawdz co krzysiek ma przy kazdym poscie..... agresja wraca do Ciebie.

Ale masz racje czasem zabicie jednego ratuje setki istnien...

Proponuje oddac zabijanie tych jednostek (jesli to konieczne) policji bo wojsko jak sie za to wezmie to poleca setki glow. Aha i jeszcze wyszkolilbym kogos kto umie rozpoznac kogo trza a kogo niewolno.... bo na przykladzie ostatnich (no nie tak dawnych) wydazen jak to paru naszych zolnierzy szukalo "terrorystow" w jednej takiej wiosce widac odrazu jak wyglada wojsko.... do takich akcji bojowych was ciagnie? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KakaDemona

Policje? Przecież im nawet w obronie własnej strzelać nie wolno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

co innego strzelac by zabic a co innego by zatrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KakaDemona

Wojsko jest potrzebne i do tego nie powinno być wątpliwości. Gdyby wojska nie było pewnie teraz byśmy szprachali po niemiecku albo coś...

Ja poważnie rozważam służbę zawodową po studiach ratowniczych. Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce zabijać innych. Ale gdybym musiał pociągnąć za spust bo inaczej ja oberwe kulkę, to pewnie bym się długo nie wachał.

Raczej nikt nie wstępuje to wojska aby sobie do "mięsa" postrzelać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

wstepujac do wojska godzisz sie na akcje jesli nie on to ja..... godzisz sie z tym zre jak dostaniesz rozkaz ognia to bedziesz musial go wykonac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...