Skocz do zawartości
WannaJoint ?

Napęd nie czyta mi plytek DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze tu bo mam wielki problem , i w sumie nie wiem jak go rozwiazac :| . Od dlugiego czasu , moj napęd wogole nie czyta plytek dvd ( nawet oryginalnych ) , a plytki cd normalnie dzialaja . Po wsadzeniu plytki DVD do napedu , pojawia sie przy kursorze ta mala plytka , ze niby cos tam czyta , ale pozniej okazuje sie ze nic sie nie dzieje , nawet w "Moim Komputerze" nie pokazuje nic , zeby jakakolwiek plytka DVD byla wlozona. W sumie to dzialalo wszystko na początku jak trzeba , wiec nie mam pojecia w czym moze byc problem . Tak wiec Bliscy Mojemu sercu pomozcie XD . Jakies propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przegrywałeś za dużo i uszkodziłeś ten napęd kiedy ostatnio on działał powiesz ;d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do kompa, wypnij tasme, podmuchaj tu i tam, podlacz spowrotem i zobacz co sie bedzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to zrobilem , tak jak mi Świety poradzil ale nic dalej nie dziala ;|.

[ Dodano: 2009-05-16, 19:09 ]

a kiedy on działał to szczerze nie pamietam tak dawno temu to bylo ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

plyte czyszczaca naped wloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD musi być uszkodzone, znam się na tych przypadkach bo mi też kilka razy szwankowało oto urządzenie, jakbyś mi napisał przynajmniej co ostatnio było użyte przez DVD no przynajmniej jakiś trop daj model itp ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj ASPI do tego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DVD RW +/- Nec " spisuje nazwe z karty gwarancyjnej . Sprobuje z tą płytka czyszczacą , ale dopiero w pon , bo wtedy komputerowe beda otwarte , wiec jakies inne pomysly prosze ;)) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz gdzieś blisko sklep dla idiotów (czyt. Media Markt) to leć tam xD

chodziło o płytę czyszczącą :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe-eeee XD . wyczarujcie cos :P blagam :P . jak hhja mam miec na nowy napęd jak na mikrofon nie mam XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zainstalowałeś ASPI, czy zignorowałeś mój post, czy po prostu nie wiesz, co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to , nie zignorowalem :P :)) . Sciagnac to z jakiejkolwiek strony czy jest jakas wybrana :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ściągnij do swojego modelu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem z moją starą nagrywarką, z początku przestała czytać nagrane płytki, z czasem i te oryginalne i w końcu nie czytała już nic, kombinowałem z tym ASPI czy jak to tam ale nadal było to samo, płyta czyszcząca też nic nie dała i musiałem kupić nową :| Nic nie jest wieczne, jeśli często się używa nagrywarki to po kilku latach niestety trzeba ją wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw bym póbował instalować nowe ASPI dedykowane do napędu, potem aktualizacja FW, a jakby nadal nie działało, to bym podłączył do innej maszyny celem wyeliminowania winy systemu..jak wszystko zawiedzie, to wina sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszystkim za pomoc :)) okazalo sie jednak ze sprzęt mnie niestety zawiódł , koles ktory dobierał częsci do mojego kompa , byl na tyle chamski ze nie posluchal moich sugesti tylko mojej matki , i w ten piekny sposob mam kumbajna , jakiego mam ;P . ale jeszcze raz wielkie dzieki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomogłem wciśnij pomógł o_O ;]. Zamykam.

PS. Mówiłem że to sprzęt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...