Skocz do zawartości
boleK

[KSIĄZKI] Co czytasz :)?

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska właśnie skończyłem czytać książkę Philipa Zimbardo - Efekt Lucyfera; Książka godna polecenia jedna z najlepszych tego człowieczka.

106018352o.jpg

Szukam równie ciekawej książki psychologicznej lub świetnej książki przygodowej. Dajcie pare tytułów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ost. skończyłem czytać książkę ( oczywiście przed pójściem do kina ) Stephen King ,, It " hmmmmm co tu dużo pisać :D rewelacyjna historia opowiedziana w jeszcze lepszy sposób. Także gdy King jest w szczytowej formie potrafi jak nikt inny skupić uwagę czytelnika i zawładnąć jego umysłem. Godne polecenia !!

9781501175466.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

książki psychologiczne nie są moją  mocną stroną, natomiast z przygodowych całym sercem mogę polecić "Shantaram"a, dla mnie jest to odkrycie tego roku, zazwyczaj  w tygodniu kończę jedną książkę więc mam z czym to porównać.

0383f8d4af6a18523f316a218a635602_full.jp

Sama powieść przedstawia historię zbiegłego więźnia, który przez swoje problemy musiał uciekać z Australii w objęcia Indii, a konkretnie Bombaju.  Na samym początku książki dowiadujemy się iż w swoim kraju główny bohater dokonywał napadów z bronią w ręku, smakował w wolnych chwilach heroiny (raczej nałogowo, nie rekreacyjnie:p), ogólnie trochę zszedł z dobrej drogi. Odkrywając z nim Indie mamy okazję nauczyć się wiele o tamtym świecie, jego kulturze oraz obyczajach i pięknie tamtych regionów. Sam nie jestem fanem Bollywood więc dość sceptycznie podchodziłem do samego tytułu natomiast finalnie muszę stwierdzić, że nie pamiętam bym został taaak bardzo pochłonięty przez jakąś książkę w ostatnim czasie.  Historia potrafi wzruszyć, zaciekawić, a intrygująca i interesująca postać głównego bohatera zmusza do refleksji.

Książka należy do klasy ciężkiej, ponad 800 stron zawalonych maczkiem, jeśli natomiast przedrzesz się przez 1wsze 50 może 100 stron które wydawały mi się trochę nazbyt patetyczne, przepełnione powagą, nie do końca to wszystko do mnie przemawiało  to później już nie ma odwrotu. Zostaniesz wchłonięty przez niesamowity świat przepełniony nieszablonowymi bohaterami, intrygujące rozmowy oraz spostrzeżenia które w moim wypadku dały mi bardzo do myślenia, uważam że ta książka zmieniła mnie jako człowieka, zmieniła częściowo moje podejście do ludzi jak i świata.

Jest ona dostępna bez trudności w empiku za ok 50 zł, cena dość wysoka ale szczerze jeśli mam do wyboru sztuczkę dobrego jaranka a takie cudo to z mojej wypowiedzi możesz wnioskować że wolę to 2ie, choć najbardziej jednak jedno i 2ie;p (Sporo pracuję, mam też trochę innych obowiązków więc tutaj zeszło mi się blisko 3 tygodnie, niemniej jednak im bliżej byłem końca tym bardziej czułem ból rozstania i końca tej historii;p)

Jest też 2ga część, Cień Góry która w mojej opinii jest obowiązkowa dla każdego kto przedarł się przez część pierwszą, choć jest ona trochę słabsza to mimo wszystko uważam ją za naprawdę wartą polecenia, poza tym domykają się w niej szczególnie ważne wątki z poprzednika.

Na początku tego roku przebrnąłem również przez wszystkie części "Mrocznej Wieży".

Od razu nadmienię że niedawno wydany film to popierdółka w porównaniu z tym co spłodził King (wszystkie części to ok 3000 stron (sic!) a film trwa 90minut więc możecie tylko sobie wyobrażać jak bardzo jest sprasowane.

Czytając potem opinie o cyklu nie raz napotykałem na opinie które później potwierdzał King iż cykl ten miał w pewnym stopniu naśladować Władcę Pierścieni tworząc równie wielki oraz zaskakujący świat bądź w sumie światy, oraz grupę bohaterów dążących do celu który może te światy uratować.

W tym wypadku również nie do końca byłem zachwycony początkiem, tj. w tym wypadku 1ym tomem ale później.. Po prostu niesamowite.
Kończąc nad mienie jednak że z prozą S. Kinga trzeba postępować w sposób rozsądny. nie należy czytać po kolei tomu za tomem a po prostu przeplatać każdą książkę czymś innego autora. King niestety choć po części słusznie, nazywany jest rzemieślnikiem, zdarza mu się powtarzać niektóre zwroty, całe ciągi myślowe przez co czytając po kolei kilka jego książek można jego autorstwo po prostu przedawkować (choć nie każdy tak ma, ja jednak byłem już kilka razy na granicy;))

Sam jednak brałbym na 1y ogień Shantarama gdyż jest to powieść "wolnostojąca", nie zobowiązująca do dłuższego związku z którym często może być nam nie po drodze

 

Peace & <3

Lamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lamie Książka zamówiona z internetu, super że napisałeś ciekawą recenzję i nie ujawiłeś co tak na prawdę mnie ujmie w tej opowieści. ;)

Co do palonka i książki to jedno z drugim można fajnie połączyć, zależy jak kto woli oczywiście chociaż moja wyobraźnia działa o wiele efektwniej xD

A ja generalnie mogę Ci polecić, jeżeli nie czytałeś ; "Zwiadowcy" seria 12 ksiąg Johna Flanagana, opowiadająca o korpusie zwiadowców ich stylu bycia, obrony całego kraju oraz to jak kluczową rolę pełnili w poszczególnych funkcjach (oczywiście jest to namiastka która niczego nie zdradza). Pierwsze części skupione są na jednym bohaterze, a tak na prawdę po 30 stronach nie oderwiesz się od tej książki mimo że jest to produkcja bardziej młodzieżowa, ale jeżeli nie czytałeś to moim zdaniem jest to obowiązkowa lektura. Każda kolejna część jest lepsza. Tego samego autora jest też fajna "Drużyna". :)

zwiadowcy-ksiega-1-ruiny-gorlanu-b-iext4

Od tego warto zacząć,  jeżeli lubisz : przygody, opowieści o różnych korpusach, perypetie z fajnie wyważoną dawką humoru, książka która z każdą częścią daje Ci coraz więcej świetnych opisowych informacji w bardzo prostym języku oraz jeżeli lubisz poczuć delikatną adrenalinę martwiąc się o swojego ulubionego bohatera to ta książka jest dla Ciebie, a każda kolejna będzie przyjemnością w czytaniu, a każdy kolejny wątek który jest rozwijany po prostu ciekawi, ciekawi, ciekawi, dopóki nie skończysz książki i nie zaczniesz czytać kolejnej. :d

edit.

Ostanio czytałem też "Dziewczynę z pociągu" kontrowersyjna książka przez wielu czytelników. Niestety doczytałem do połowy i ją odłożyłem bo była zbyt przewidywalna.

dziewczyna-z-pociagu-b-iext43264585.jpg

Także biorę się teraz za "Czarny Sakrament" wiem że książka to jest na prawdę ciężki kamień do przerzucenia, ale generalnie taka tematyka mnie dość zainteresowała, wiem że oglądając dobry horror można nas%$ć w gacie ale książka to wyższy stopień trudności. No i proste przy tym na pewno nie będę palił xD

00022RFG8KANIJ8J-C122-F4.jpg

Oprócz tego czekam na kuriera z poleconą książką przez @Lamie

@Te-Tris chyba nawet pisaliśmy o tej serii kiedyś tam ;D młodzieżowa produkcja, książka zajebiaszcza na raz jeżeli ktoś nie czytał, mam wszystkie części na półce ;p

Generalnie ten czarny sakrament ; czytałem opinie recezje o tej książce i szczerze nie wiem jakie będą odczucia i jak wchłonę tą książkę, ale zacznę na dniach to wam napisze co i jak ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Upalony  tez czytałem ,,Zwiadowców". @Lamie mogę polecić jeśli ktoś lubi młodzieżowe rzeczy. Czyta się lekko i łatwo jest się zanurzyć w tym świecie bo jest prosty i przejrzysty. Dużo jest żarcików sytuacyjnych. Ukazanie relacji między bohaterami też niezłe chociaż trochę zbyt naiwne moim zdaniem. Ale książka jest młodzieżowa i myślę że z perspektywy czasu (gdy wyszedł 13 tom to przestałem czytać wiec parę lat minęło) teraz bym z takim zapałem jak wtedy nie czytał ale kto co lubi ^^. Ja tę serię przyjemnie wspominam, maj, zielono wokól, ja na dworze na kocu z książką i piciem pod jabłonią ahhhhh ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytam "Wilk Samotnik" MIroslav Zambrovic, świetna powieść fantasy, niegłupia i wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOTLEY CRUE - BRUD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam "Norwegian Wood" Murakamiego. :))) Dawno mnie tak książka nie zmiotła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualnie komiks,, Strażnicy". Z książek to,, Wieża Jaskółki ". Jeszcze,, Meteo 2035" muszę wcisnąć gdzieś, bo pierwsza część była całkiem spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z lepszych książek co czytałam to "Matki i córki" - Ałbena Grabowska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w  trakcie czytania serii Expanse, widziałam serial pierwszy sezon, i postanowiłam przerzucić się na książki póki co (serial też polecam). Jedno z lepszych sajfaj moim zdaniem aktualnie. A okładki całej serii to majstersztyk 😄

 

 

comment_H6mvnUWGWSHJAWgeo91OroRddy1raQQ0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...