Skocz do zawartości
redha

World Cup 2014 - Brasil

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczcie co sądzicie o meczach na tegorocznym mundialu w Brazylii.

 

Pierwszy mecz Brazylia 3:1 Chorwacja

 

Szkoda Chorwacji, dobry mecz z ich strony i ten karny...

 

Z Polskich akcentów w meczu Paulinho były gracz Łks-u :) i sędzia który swego czasu sędziował w Polskiej lidze

 

/edit, mod.

Jako, że pierwszy taki temat to umieszczam pod spodem wyniki meczów, jeśli chcesz możesz je sam edytować, a jak nie to ja się tym zajmę :)

 

12.06.2014 godz.22:00   Brazylia   3:1   Chorwacja
13.06.2014 godz.18:00   Meksyk  1 :0   Kamerun
13.06.2014 godz.21:00   Hiszpania 1 : 5 Holandia
13.06.2014 godz.24:00   Chile    3  : 1    Australia
14.06.2014 godz.18:00   Kolumbia  3  : 0  Grecja
15.06.2014 godz.3:00   Wybrzeże Kości Słoniowej  2 : 1  Japonia
14.06.2014 godz.21:00   Urugwaj   1 : 3  Kostaryka
14.06.2014 godz.24:00   Anglia  1 :2   Włochy
15.06.2014 godz.18:00   Szwajcaria 2 : 1  Ekwador
15.06.2014 godz.21:00   Francja  3 : 0  Honduras
15.06.2014 godz.24:00   Argentyna 2 : 1 Bośnia i Hercegowina
16.06.2014 godz.21:00   Iran  0 : 0  Nigeria
16.06.2014 godz.18:00   Niemcy  4 : 0  Portugalia
16.06.2014 godz.24:00   Ghana  1 : 2  USA
17.06.2014 godz.18:00   Belgia 2 : 1 Algieria
17.06.2014 godz.24:00   Rosja 1 : 1  Korea Południowa

_______________________________________________________________

2 kolejka grupowa

_______________________________________________________________

17.06.2014 godz.21:00   Brazylia 0 : 0 Meksyk
18.06.2014 godz.24:00   Kamerun 0 : 4 Chorwacja
18.06.2014 godz.21:00   Hiszpania 0 : 2 Chile
18.06.2014 godz.18:00   Australia 2 : 3 Holandia
19.06.2014 godz.18:00   Kolumbia 2 : 1 Wybrzeże Kości Słoniowej
19.06.2014 godz.24:00   Japonia 0 : 0 Grecja
19.06.2014 godz.21:00   Urugwaj 2 : 1 Anglia
20.06.2014 godz.18:00   Włochy 0 : 1 Kostaryka
20.06.2014 godz.21:00   Szwajcaria 2 : 5 Francja
20.06.2014 godz.24:00   Honduras 1 : 2  Ekwador
21.06.2014 godz.18:00   Argentyna   1:0   Iran
21.06.2014 godz.24:00   Nigeria 1:0  Bośnia i Hercegowina
21.06.2014 godz.21:00   Niemcy  2:2  Ghana
22.06.2014 godz.24:00   USA  2:2  Portugalia
22.06.2014 godz.18:00   Belgia  1:0  Rosja
22.06.2014 godz.21:00   Korea Południowa 2:4  Algieria

_______________________________________________________________

3 kolejka grupowa

_______________________________________________________________
23.06.2014 godz.22:00   Kamerun 1:4  Brazylia
23.06.2014 godz.22:00   Chorwacja  1:3  Meksyk
23.06.2014 godz.18:00   Australia  0:3  Hiszpania
23.06.2014 godz.18:00   Holandia  2:0  Chile
24.06.2014 godz.22:00   Japonia 1 : 4 Kolumbia
24.06.2014 godz.22:00   Grecja 2 : 1 Wybrzeże Kości Słoniowej
24.06.2014 godz.18:00   Włochy 0 : 1 Urugwaj
24.06.2014 godz.18:00   Kostaryka 0 : 0 Anglia
25.06.2014 godz.22:00   Honduras  0:3  Szwajcaria
25.06.2014 godz.22:00   Ekwador  0:0  Francja
25.06.2014 godz.18:00   Nigeria  2:3 Argentyna
25.06.2014 godz.18:00   Bośnia i Hercegowina  3:1  Iran
26.06.2014 godz.18:00   USA  0:1  Niemcy
26.06.2014 godz.18:00   Portugalia  2:1  Ghana
26.06.2014 godz.22:00   Korea Południowa  0:1  Belgia
26.06.2014 godz.22:00   Algieria  1:1  Rosja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 pkt proszę dopisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko w temacie : Chorwaci umią grać lecz Brazole skuteczniejsi byli xD i tyle . Nawet wynik i bramkowo trafiłem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego karnego z patelni to możecie sobie schować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to sędzia strasznie oszukał Chorwatów (pewnie wyniósł pewne rzeczy z Polskich boisk :D), karny którego ewidentnie nie powinno być, bramka Chorwacji która była nie uznana. Sędzia też człowiek, ale na tak wielkiej imprezie powinno być te sędziowanie bardziej skuteczne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecz ciekawy i chociaż w naszym typerku postawiłem na Brazylię (wydawało mi się że dałem 3:1, ale później się okazało że jest 2:1 :/), to pod koniec chciałem aby Chorwaci zdołali chociaż wyrównać.

Pierwszy gol Neymara, to po prostu akcja wyciągnięta ze starszych odsłon fifa w moim wydaniu, na chama wciskam "delikatny odbiór" i czekam aż w końcu odzyskamy piłkę, a tu jak na złość, szczególnie na niezwykłym poziomie amator, komputer nie pozwala mi na przechwyt piłki i ładnie wykańcza akcje.

Nieczochrany Fredzik siada w polu karnym a nasz malutki Japończyk dyktuje karniaczka, to mi przypomina pewną anegdotkę, na jednej ze stron sportowych był wywiad z jakimś polskim "ekspertem", na pytanie czy warto zastanowić się nad pomysłem powtórek fauli aby wyeliminować symulowanie zawodników, mości pan odpowiedział " Nie. Błędy sędziowskie są w futbolu od początku istnienia i stały się swego rodzaju ikoną tego sportu" a także pożywką dla mediów ;d.

... i jeden gol aby nie było im smutno, trzech Brazylijczyków, cztery bramki. Chorwaci starali się zdobyć drugą bramkę, a to co mi się rzuciło w oczy prócz ich problemów z wykończaniem (bądź z sędzią) to to, kiedy Chorwaci byli blisko zdobycia gola, tracili go. Nie śledziłem uważnie całego spotkania, ale z tego co pamiętam to pierwszy gol Neymara jak i ostatni Oscara był po "groźnym ataku Chorwacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko Chorwacja pokazała chęć walki, starała się jak mogła, niestety przegrali. Co do karnego to brak mi słów. Może sędzia miał zbyt krótkie oczy, żeby widzieć faul? .pobity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyt krótkie oczy O.o ?? Ciekawe sformułowanie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karny karnym, może i był naciągany, ale i tak uważam że nawet jak by go nie było Brazylia by w Końcu dopięła swego i strzeliła.

A sytuacja gdzie Chorwacja strzeliła bramkę. To sędzia słusznie przerwał mecz bo Olic wpadł w bramkarza i był ewidentny faul.

Jak na tyle protestów w Brazylii myślałem że na stadionie będą pustki a Fifa to kompletnie już zabija atmosferę na trybunach, nawet tak żywiołowi jak są Brazylijczycy nic nie pokazali, zachowywali się jak nasi janusze podczas meczu PZPN-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Holandia zaszalała dziś, ciekawe kto obstawił taki wynik w typerze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie oglądałem, widziałem tylko urywek pierwszej połowy jak Hiszpanie prowadzili, myślę sobie, wiedziałem że tak będzie :D. No i drugim urywkiem była końcówka, gdzie przecierałem oczy ze zdumienia i widząc ostatnie minuty meczu, myślałem że jeszcze jedną strzelą. 

 

W radiu słyszałem że ponoć Aztekom nie zaliczyli dwóch bramek, ale i tak ostatecznie wygrali, a media znów się cieszą z błędów sędziowskich :D.

 

Ktoś oglądał ten mecz o 24 :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Kazia nie tylko ty tak myślałeś :)

Mecz piękny, tylko szkoda Casilliasa.

A tak poza tym, były 4 mecze i czy w którymś nie było rażących błędów sędziowskich? Nie.

Nawet NL zdobyli bramkę po faulu na bramkarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę uwierzyć w tak wysoką porażkę Hiszpanów, a co do bramki na 3:1 (bodajże) no to bramkarz kazanek na polu piątkowym jest nietykalny, chociaż masz racje bo większość sędziów nie uznało by faulu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszym meczu pomiędzy Hiszpanią a Holandią to była jakaś masakra ze strony Hiszpanii, dlaczego? Otóż trener Vicente del Bosque popełnił makabryczny błąd w składzie. Zacznę od obrony a zatem jak można wystawić kogoś od razu po ciężkiej kontuzji Albę? Przecież on sporo czasu nie grał w Barcelonie. Dalej, Pique i Ramos w tym meczu jakby pierwszy raz ze sobą grali. Zero komunikacji, proste błędy które zakończyły się bramką. Xabi Alonso kontuzja, sporo czasu nie grał w Realu. Podczas finału Ligi Mistrzów wyglądało jakby jajko zaraz zniesie. Iniesta powinien zagrać na jego miejsce. W końcu ofensywa, atak. No tutaj to brak słów. Dlaczego trener Hiszpanii wystawił takich piłkarzy jak Costa, który w ostatnich meczach wystawiał go Simeone w Athletico Madryt grał max 10 min. Przecież on był wykończony + kontuzje. Nie wiem czy to był jego debiut, ponieważ on jest brazylijczykiem, można wywnioskować po gwizdach kibiców. To jest twardy zawodnik i nie pasuję on do Hiszpanii. Silva bardzo dobry zawodnik, ale to nie było jego miejsce, powinien zostać w puszczony dopiero w 60 min - jako pierwszy. Na ławce Torres oraz David Villa w dobrej formie. Jeśli ktoś się interesuje odrobinę chociaż reprezentacją Hiszpanii to powinien wiedzieć jak Villa gra w reprezentacji oraz co osiągnął. Zacytuję trenera del Bosque "brak słów". Oby to była jedyna taka porażka ich, zobaczymy.

Co do Holandii tylko podziwiać jak grali choć nie byli faworytami tego meczu (według większości). Jedyną niespodzianką dla mnie było to, że na ławce trenerskiej siedzieli Luis van Gaal oraz Patrick Kluivert i nie trzeba przedstawiać tych Panów wielki szacunek oraz udanych sukcesów dla nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meksykom z tego co pamiętam nie zaliczył 3 bramek.

Ale miałem minę podczas oglądania Holendrów, przygrywają 1:0 i wszystko wygląda tak jak przewidywać można było. W końcu której z rzędu dośrodkowanie trafia do van persiego i bramka, chyba można już ją nominować na najlepszą całego turnieju, bo dawno takiej nie widziałem, potem Robon latał jak potłuczony i mój zaciesz na ryju jak Ramos nie dawał sobie rady :D Cieszyłem się jak dziecko podczas tego meczu, sercem za Holendrami, ale rozum kazał stawiać na Hiszpanów i tak też zrobiłem. ;)

 

Kiedy kumpel mi powiedział że postawił 100 zł na Holendrów, wpadłem w głęboką zadumę. W różnej maści artykułach, zasypywano mnie że Holandia już nie ma takich gwiazd, a znaczna część piłkarzy gra w rodzimej lidze. Traktując je z przymrużeniem oka i tak powiedziałem mu że to Hiszpania wygra, to dobrze że się nie założyłem :F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż prawdę mówiąc przed meczem byłem pewny Holendrów, ale muszę przyznać, że do 44minuty myślałem, że się pomyliłem i nie doceniłem Hiszpanów.

Przed MŚ jak jeszcze nie wiedziałem, że del Bosque zostaje co najmniej do najbliższego EURO to życzyłem Hiszpanom nie wyjścia z grupy, bo chciałem, żeby federacja zwolniła del Bosque. Dlaczego? Bo zmarnował potencjał Hiszpanów, tragiczne powołania, zamiast w trakcie przygotowań stworzyć nowy zespół, dać nowe powołania, wpuścić młodych to gra prawie ta sama reprezentacja. Co w pierwszym składzie robi Pique, Xavi'ego jeszcze mogę zrozumieć, ale i tak uważam, że powinien grać inny zawodnik, Alba po kontuzji, cały sezon zmarnowany i gra... 

Ja się pytam gdzie jest Iturraspe, Laporte, Carvajal, Negredo, Martinez, dlaczego nie wprowadził Koke lepiej do reprezentacji?

Dlaczego nie powołał Lopeza z Realu na pocz. sezonu gdzie był najlepszym bramkarzem na świecie? 

 

Niestety będę go musiał ścierpieć do EURO, potem mam nadzieję, że mu podziękują za współpracę.

 

 

 

Kazanek przy golu na 3:1 Casillas był faulowany, gdyby RvP w niego nie wbiegł wybiłby piłkę, popatrz dokładniej na powtórki.

Casillas jest jednym z najbardziej doświadczonych bramkarzy na Mundialu, a nie zmienił korków w przerwie meczu jak się cholernie rozpadało, jego błąd doskonale widać przy bramce Robbena, ślizgał się jak dziecko na mokrej trawie. Ehh, szkoda mi go...

 

 

krzysssi3k

 

Oglądałem mecz Chile z Australia tam raczej obyło się bez rażących błędów

 

edit

A mi babcia powiadała tak: "lepszy rydz niż nic" :D

 

Muszę przyznać, że FIFA jest cholernie winna, przez ten ich idiotyczny przepis o sędziach, zamiast wziąć najlepszych, no czyli umówmy się 90% z Europy to nabrali wynalazków z innych kontynentów, bo musi być "równowaga". Głupota totalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Grecja tak zawsze, albo strzeli na 1:0 i się broni, albo dostaje w dupe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały mecz Anglia - Włochy :) Sporo akcji większość z treningów przeprowadzonych :) Myślę, że trochę ułatwione mieli Włosi dzięki pogodzie. Anglia raczej nie jest przyzwyczajona granie przy takich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglia - Włochy mecz cuuudo, pod koniec meczu bomba Pirla(szkoda , ze nie wpadlo !) ,mecz nie zawiódł, Urugwaj porażka spodziewałem się więcej , bez Suareza porzestali grać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazanek ja myślę, że każdy wynik oprócz Holandii dało się przewidzieć, nawet Kostarykę, na pocz. postawiłem na 2:1, ale zmieniłem wyniki całej grupy, bo stwierdziłem, że Urugwaj prawie u siebie gra. Cóż za bardzo uwierzyłem w Urugwaj i dałem 3:0...

 

Jak dla mnie Włochy-Anglia najlepszy mecz do tej pory obok meczu Holandia-Hiszpania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Hiszpania
  • Holandia
  • Niemcy
  • Brazylia 
  • Argentyna

To są moje typy na mistrza, na Włochów nie liczę, Anglia jeszcze zamiesza :> Holendrzy bd ładnie grali dotąd aż się nie pokłócą :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym zasłużył sobie Urugwaj na miano faworyta? Momentami katastrofalną grą w eliminacjach? Brakiem jedynego jasnego punktu ofensywy? Kto miał te gole strzelać? Forlan? 

A Kostaryka? Wolą walki, organizacją defensywy, doskonałymi eliminacjami... 

 

Radzę Ci kazanku nie bał się w bukmacherkę, bo stawiając na "faworytów" daleko nie zajedziesz. Trzeba patrzeć trochę dalej, żeby dobrze mecz wytypować.

 

Sam postawiłem koniec końców na Urugwaj, i wiem że popełniłem błąd, już widzę, że sporo meczy źle obstawiłem, no ale cóż taka to zabawa w typowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to wygląda jak się typuje od razu całe rozgrywki, a nie z meczu na mecz. Nagle może się okazać że taki Iran pojedzie wszystkich gładko, a nikt na niego nie stawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy na złoto :)

  • Argentyna
  • Hiszpania
  • Niemcy
  • Włochy

Jak to powiedział śp Kazimierz Górski "złoto zdobędzie ten co wygra w finale" czy jakoś tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organizowanie mistrzostw w kraju takim jak Brazylia jest po prostu żenujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...