Skocz do zawartości
Ramzes

[Archiwum] Eloszka- Pomoc?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam w tym roku maturę xD Mam temat "Język i styl dziennikarzy sportowych. Omów temat na wybranych przykładach z radia prasy telewizji".

o ale ciężko mi trochę to ogarnąć sport sam w sobie jest "szeroki" no i z 3 źródeł informacji. Jeśli maci pod ręką jakieś przydatne do tego materiały, np jakieś błędy komentatorów ewentualnie nagranie jakiegoś meczu z radia[ciężko mi znaleźć] Wiem, że będę się opierał na błędach komentatorów, jest trochę cytatów w necie, tylko trzeba wiedzieć do jakich błędów je zaliczyć.

Także, za jakąkolwiek pomocy dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet to kopalnia wiedzy wiec tam znajdziesz wszystko. Ja osobiście swoją pracę (tema zupełnie inny coś tam o lagrach i gettach, nie pamiętam już dokładnie bo to kope lat temu było :P) zacząłem pisać 2 dni przed ustnym egzaminem i wszystkiego czego potrzebowałem znalazłem w sieci. Kopiuj-wklej + logiczne zespojenie tego w sensowną całość i matura zaliczona więc google od dziś niech będą Twoim najlepszym przyjacielem :] Pozdro & Poćwi... Nie nie to nie to :P Pozdro & Powodzenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

booyaka ma rację, wszystko w necie znajdziesz.

Ja co prawda tak nie przygotowywałam się do matury, bo jeśli chodzi o j.polski to poszłam na korki, a to co miałam przygotowane wcześniej to moja korepetytorka powiedziała że się nie nadaje :P

Hmmm... szkoda że tak późno trochę piszesz, nie wiem czy wam narzucają tematy, ale my mogliśmy sami sobie wybrać... Ja mój chętnie odsprzedam :D Korzystałam z niego tylko ja, mam całą prace i dwa obrazy do tego. Lecz temat nie jest związany ze sportem a z mitologią :P

Życzę powodzenia :D

PS. Matura nie taka straszna, ale polak ustny chyba najgorszy.

Pzdr

KaSiA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie wstydze dalem ~100 i miałem z glowy, nauczylem sie jak wstalem rano przed ustnym, i 15/20 przykosilem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja ze jest tego w internecie. Tylko czasem ciężko mi cos konkretnego znaleźć. Większość stron To ze ktos chce sprzedać mature:) mam juz sklejone bledy na yt znalazlem, z radia mam mecz widzewu ale To stare ponad 14 lat. Sa bledy tylko Nie wiem jak je wyodrębnić. Nie wiem jak je z tego rozpoznać. Mam 1 pracę przykładowa z kawałka części mojej i sa tam opisy błędów i znane MI cytaty tyle ze ja Nie rozumiem niektórych tych niby błędów. No mam czas ale do piątku plan musze oddać;p Sorki za bledy pisze z komórki. No i dziekuje za zainteresowanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramzes no co ty kurde. Telewizji nie oglądasz żadnego meczu itp.

No użyj trochę wyobraźni

"Język i styl dziennikarzy sportowych. Omów temat na wybranych przykładach z radia prasy telewizji".

Z tego tematu jasno wychodzi że nie masz się skupiać na całym sporcie tylko skup się powiedzmy na tym co jest najbardziej widoczne. Piłka Nożna, Skoki narciarskie, i powiedzmy Siatkówka. Wszystkiego do tego będziesz miał pod dostatkiem. Gratis możesz dorzucić w swojej pracy śmieszne wpadki dziennikarzy :) coby rozweselić trochę komisję. Jeżeli będziesz tego potrzebował to dam ci adres do bibliografi a teraz coś co też wszystkich tutaj rozweseli :

WŁODZIMIERZ SZARANOWICZ PODCZAS SPRINTU MĘŻCZYZN Z UDZIAŁEM JANUSZA KRĘŻELOKA

Nasz atakuje!!! A nie, to nie on...

źródło: relacja z ZIO w Turynie, 22.02.2006

KRZYSZTOF MIKLAS TV

Nie pomyliłem się myląc Uhrmann'a z Kuettel'em.

źródło: relacja z Pucharu Świata w Harrachovie, 10.12.2005

DARIUSZ SZPAKOWSKI

Kosecki puścił Bąka lewą stroną.

Widzę pewne ożywienie w kroku Korzeniowskiego.

Grecy przy piłce, a konkretnie Warzycha.

Popatrzmy na jego przytomność umysłu.

Po pierwszych 48 minutach prowadzimy z Holandią 2:1.

W 56 minucie goście na wszelki wypadek podwyższają na 3:1.

Ta bramka nie mogła być uznana, gdyż jak widać w powtórce, bramki nie było.

Na trybunach wiśniowo-biało.

Nigeryjczycy są bardziej szybsi od Bułgarów.

Podziwiam jego skromne warunki fizyczne.

Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka.

Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już Państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać mecz.

Po przerwie mróz nie zelżał, a wręcz przeciwnie, wiatr nie osłabł.

Teraz pokażemy bramki z tego meczu dla tych, którzy widzieli, ale myślę, że chętnie obejrzą je jeszcze ci, którzy nie widzieli.

Oto ten moment przed momentem na państwa ekranach.

Norwegowie w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, Polacy - w strojach odwrotnie pokolorowanych.

I znowu niecelne trafienie...

Rozejrzał się, popatrzył...

źródło: relacje telewizyjne

WŁODZIMIERZ SZARANOWICZ

Kenijczycy są bardzo leciutcy, jak się na nich popatrzy na lotniskach, to właściwie dzieci.

Mówię państwu, to jest naprawdę niezwykła dziewczyna. Dwie ostatnie noce spędziła poza wioską (o Otylii Jędrzęjczak).

Ciekawe co w Montpellier, bo zdaje się, że tam dzisiaj jakieś zamachy bombowe zapowiadali. Tak się składa, że gdy odbywają się Mistrzostwa Świata, to zawsze temu towarzyszą jakieś dodatkowe atrakcje.

źródło: relacje telewizyjne

ANDRZEJ ZYDOROWICZ

Zawodnicy uzupełniają przy linii bocznej boiska pierwiastki śladowe.

Niemcy opierają swoje szanse na iluzorycznych argumentach, że piłka jest okrągła, a bramki są dwie.

Nogi piłkarzy są ciężkie jak z waty.

Kibiców szwedzkich nie ma zbyt dużo, ale za to nie grzeszą urodą.

źródło: relacje telewizyjne

KRZYSZTOF HOŁYŃSKI

A Karolak ma na imię Piotr, za co przepraszamy.

źródło: relacja radiowa

ZDZISŁAW ZAKRZEWSKI

Holenderka mimo prowadzenia jest faworytką.

źródło: relacja telewizyjna

TOMASZ ZIMOCH

Chociaż jest obrońcą, podrywa swoich kolegów.

źródło: relacja telewizyjna

BOHDAN TOMASZEWSKI

Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej.

źródło: relacja telewizyjna

LUCJAN OLSZEWSKI

I już mamy w ringu tych dwóch papierków.

źródło: relacja telewizyjna

JANUSZ UZNAŃSKI

Ten rok był pełen wyrzeczeń dla Renaty Mauer... W kwietniu wyszła za mąż.

źródło: relacja telewizyjna

MAREK JÓŹWIK

Trzeba wybrać: uroda albo sztanga. Pintusewicz wybrała tę drugą ewentualność.

No to tyle :) wiadomo Język Polski Być Trudny Język

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Wam wszystkim za jakąkolwiek pomoc. Najbardziej mnie boli że nie wiem co o prasie napisać. No i czy jest różnica między sprawozdawcą a dziennikarzem sportowym.

Tak te błędy musze jakoś sklasyfikować do jakiego rodzaju należą i skołować jakąś audycję radiową i ją w ogóle opisać.

Z Bibliografia hmm.. Widziałem już na necie kilka tytułów ale słyszałem, że są w niskim nakładzie więc mało szans że je zdobęde. A filmik z błędami jaki znalazłem jakiś czas temu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Co do prasy to ja na Twoim miejscu napisałabym maile do paru dziennikarzy! - co Ci szkodzi? a nóż jakiś odpowie, udzieli Ci informacji :D Kontakty na pewno znajdziesz na stornie wydawnictw itp. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam:) Napewno mi się to przyda.

//Kugell007:Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...