Skocz do zawartości
Dr.DR3

Ośrodek Szkolno- Wychowawczy W Policach

Rekomendowane odpowiedzi

Siemia, kiedyś dawno temu pracowałem na tym ośrodku. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem kordynacyjno-ruchowym. Ośrodek zaopatrzony jest w zespół szkól od podstawówki po szkoły policealne. Na kompleksie znajdują się różne osprzęty rehabilitacyjne: specjalistyczne siłownie, baseny i specjalni terapeuci. Jeśli macie w swoim domu bądź sąsiedztwie osobę niepełnosprawną która pragnie normalnie się uczyć i spróbować sprostać trudnej drodze życia, to jest to poniekąd strzał w 10 z tym, że osoba. nie może przekraczać 24 roku życia .Osoby tam przebywające od początku które nie były w stanie nic koło siebie zrobić po pobycie w tym ośrodku są w stanie same się ubrać i generalnie robić inne zwykłe czynności które nam problemu nie sprawi a im niestety tak ( a to dla nich jest na prawdę dużo). Jeśli chodzi o czesne to jest ono wyliczane na podstawie zarobków rodziców bądź osoby która ma przyznaną rentę (nie są to duże kwoty gdyż ośrodek otrzymuje dotacje z różnych instytucji i sponsorów). W ośrodku przebywają dzieci i młodzież z każdego zakątka Polski. Jak wcześniej napisałem pracowałem tam, nie ma tam mowy o jakimś mobbingu, pracownicy są mili no chyba, że ktoś coś nawywija to wiadome że jakaś kara musi być zazwyczaj kończy się to brakiem internetu czy czymś w tym rodzaju (w tych czasach chyba jedna z gorszych rzeczy xD)

Pani Dyrektor poprosiła mnie abym przekazał wam tę informacje, być może pomożecie takiej osobie na otworzenie nowej furtki w życiu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie oraz kontakt.

http://www.soswdnr.police.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziała, że lubię grać w gry to pomyślała, że może to być dobra reklama. Mi tam nie szkodziło coś tam naskrobać a może się komuś to przyda. A taki ośrodek jest tylko 1 w Polsce i ciągle go rozbudowują mimo to i tak czasami jest  ciężko  z miejscem ale nikogo nie zostawiają na lodzie i zawsze to jakoś kombinują aby dana osoba została przyjęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich ośrodków jest dużo więcej. Przykre jest że "rząd" nie dofinansuje takich placówek tylko hojni obywatele pomagają. Na różnych portalach udostępniaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam taki zamiar, ale z taką infrastruktura nie ma, to jest najlepszy ośrodek w Polsce powaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego na myśli. Chodziło mi o to że takie typu placówki mają ciężko i dalej to co jest oczywiste... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...