Skocz do zawartości
Pełnoprawny Obywatel

ESL One Cologne 2015 - najważniejsze informacje

Rekomendowane odpowiedzi

esl-one_cologne2015.jpg?resize=660%2C350

 

Już jutro wystartuje jeden z najważniejszych turniejów Conter-Strike: Global Offensive w tym roku - ESL One Cologne 2015. Do Niemiec na zawody przyjedzie w sumie szesnaście zespołów - osiem zaproszonych i taka sama liczba z kwalifikacji. Przez cztery dni walczyły będą one o nagrody z puli 250 000$. W tym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat kolejnego turnieju CS:GO rangi "major".

Harmonogram turnieju
Zawody będą trwały cztery dni. Rozpoczną się 20 sierpnia, a zakończą się 23 sierpnia. Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę spotkań.
 

Czwartek - 20 sierpnia:   Piątek - 21 sierpnia:

14:00 - Ninjas in Pyjamas vs Counter Logic Gaming (A1)

14:00 - EnVyUs vs FlipSid3 Tactics (B1)

15:25 - Renegades vs Team SoloMid (A2)

15:25 - Team Kinguin vs Luminosity (B2)

16:50 - Wygrany A1 vs Wygrany A2

16:50 - Wygrany B1 vs Wygrany B2

18:15 - Fnatic vs Team eBettle (C1)

18:15 - Virtus.pro vs Immunity (D1)

19:40 - Titan vs Natus Vincere (C2)

19:40 - Cloud9 vs mousesports (D2)

21:05 - Wygrany C1 vs Wygrany C2

21:05 - Wygrany D1 vs Wygrany D2

 

12:00 - Grupa E - LB #1

13:25 - Grupa E - LB #2

14:50 - Grupa F - LB #1

16:15 - Grupa F - LB #2

17:40 - Grupa G - LB #1

19:05 - Grupa G - LB #2

20:30 - Grupa H - LB #1

21:55 - Grupa H - LB #2

      Sobota - 22 sierpnia:   Niedziela - 23 sierpnia:

11:00 - ćwierćfinał #1

14:05 - ćwierćfinał #2

17:10 - ćwierćfinał #3

20:15 - ćwierćfinał #4

 

12:00 - półfinał #1

15:20 - półfinał #2

19:00 - wielki finał

Format turnieju
Rozgrywki podzielone będą na dwie fazy - grupową (best of one) oraz pucharową (best of three). Na początek pierwszej szesnaście zespołów zostanie przydzielonych do czterech zbiorów po cztery ekipy w każdej. Zmagania w grupach tych trwały będą do wyłonienia pierwszych czterech ćwierćfinalistów (po jednym z każdej grupy, po trzy mecze w każdej grupie pierwszego).

Drugiego dnia zespoły, które wciąż będą walczyły o awans do play-offów poznają nowych rywali - będą to inne ekipy niż te, z którymi początkowo były w jednym koszyku. W każdym zbiorze znajdą się trzy ekipy i dojdzie do dwóch potyczek (półfinał drabinki przegranych i finał drabinki przegranych). Wówczas wyłonieni zostaną pozostali ćwierćfinaliści.

Faza pucharowa rozpocznie się 22 sierpnia, kiedy to dojdzie do czterech ćwierćfinałowych potyczek. Na kolejny, ostatni dzień turnieju (23 sierpnia) zaplanowano dwa półfinały oraz wielki finał zawodów.

Obowiązujące mapy: de_cobblestone, de_train, de_inferno, de_dust2, de_overpass, de_cache, de_mirage.

System wybierania map
Podczas ESL One Cologne 2015 wykorzystane zostaną dwa systemy wybierania map do meczu w zależności od trybu spotkania. W best of one formacje będą odrzucały mapy dopóki nie zostanie tylko jedna. W starciach best of three najpierw obie ekipy odrzucą po jednej mapie, następnie po jednej wybiorą. Trzecia lokacja zostanie losowo wybrana przez system.

 

Miejsce rozgrywania turnieju
Faza grupowa (20 - 21 sierpnia) ESL One Cologne 2015 zostanie rozegrana w MMC Studio w Kolonii. Widzowie na tym etapie zmagań zgromadzeni będą w studiu ESL.TV w tym samym mieście. Z kolei faza pucharowa (22 - 23 sierpnia) odbędzie się w Lanxess-Arena. Obiekt ten może pomieścić niespełna 20 000 osób.

Transmisja i relacja
Zachęcamy do śledzenia ESL One Cologne 2015 w ESL.TV. Transmisja prowadzona będzie zarówno w języku angielskim (twitch.tv/esl_csgo i twitch.tv/esl_csgob), jak i polskim (twitch.tv/esl_csgo_pl). Anglojęzyczną transmisją zajmą się między innymi Joe Miller, Jason Kaplan, Leigh "Deman" Smith, Anders Blume, czy Auguste "Semmler" Massonat. Z kolei na polskim streamie usłyszycie i zobaczycie niezawodnego Macieja "Morgena" Żuchowskiego.

Finał ESL One Cologne 2015 w kinach
W ramach projektu eSports in Cinemas wielki finał ESL One Cologne 2015 będzie można oglądać w wielu polskich kinach. Transmisja z tego epickiego wydarzenia ma wystartować 23 sierpnia o godzinie 19:00. Więcej informacji na temat kinowych relacji z turnieju w Kolonii znajdziecie tutaj.

Pula nagród
W puli nagród ESL One Cologne 2015 znajdzie się 250 000$. Największa część tej kwoty przypadnie zwycięzcy. Ten wyjedzie z Kolonii bogatszy o 100 000$.

1. 100 000$
2. 50 000$
3 - 4. 22 000$
5 - 8. 10 000$

9 - 16. 2 000$

 

źródło http://www.cybersport.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

Co jak co stawiam na eBettle, tylko szkoda mi ch, że trafili do grupy śmierci Titani, NaVi i fnatic, chociaż można pamiętać, że eBettle pokonali Titanów, możliwe, że będzie wiele niespodzianek i niespodziewanych wygranych na tym turnieju ;d. Mam nadzieje, że paczkami nami odsypią i życzę Wam, aby Wam dropła chociaż nawet 1 honorowa paczka, a nie nic :) Będzie skakanie z meczu na mecz, aby paczkę dostać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ujales oby 1 paczka pamiatkowa wpadla.Warto bedzie poswiecic sie i ogladac zmagania graczy.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja że tak powiem sram na te paczki i liczę na wspaniałe emocje, akcje, formę .virtus oraz wygrania ESL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

@Pełnoprawny Obywatel ale przyznaj jakby Ci wpadła z cbble, to byś się ucieszył, co do VP to nie bym był taki przekonany, bo mają spadek formy, ale cóż zobaczymy co się okaże jutro, 16 drużyn 4 dni emocji i będzie siędziało, kolejna taka akcja już w grudniu :d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pełnoprawny Obywatel ale przyznaj jakby Ci wpadła z cbble, to byś się ucieszył, co do VP to nie bym był taki przekonany, bo mają spadek formy, ale cóż zobaczymy co się okaże jutro

Pewnie tak :D Właśnie zobaczymy zobaczymy :) Jestem ciekaw też w jakiej formie jest NiP i TSM :) co jak co ale te drużyny bardzo dobrze przygotowują się do takich turniejów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

I jak emocje po dzisiejszym dniu ? :D Opowiadajcie co myślicie, czy Wam paczki dropły, Mnie osobiście zawiódł team Luminositi, gdy zamiast do paki, to do awp pobiegł i przegrali przez to, dużym zaskoczeniem było, że LG pokonało Kinguin, tak jak twierdziłem potęga Brazylii się trzymała do tego momentu, gdy cold nie rozbroił paki ;D. Ogólnie zepsoły wszystkie świetnie grały na poziomie, było co oglądać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda są niespodzianki. NiP bez komentarza po prostu. Tak myślałem że TSM będzie w formie i tak się stało, znakomicie są przygotowani wraz z Envi, Fnatic chyba to nie jest to jeszcze, ale zaskoczą jeszcze. Kinguin dla mnie to jest reklama drużyny i to nie jesten ten poziom, takie jest moje zdanie. Odnośnie VP widać gołym okiem że trenowali różnego rodzaju taktyki.

Co do skrzynek, jedna wpadła VP z C9 cobble :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fnatic idzie po zwycięstwo w calym turnieju. Nip baaaardzo słabo, tsm tak jak sie spodziewałem wyjdzie z 1 miejsca, envy prawie dalo dupy z luminosity (i szkoda, ze nie dało, bo liczyłem na nich troche), byłaby niespodzianka. Co do grupy C to chyba nie było wątpliwosci kto wyjdzie z pierwszego miejsca aczkolwiek gra Titan mnie strasznie zdziwiła. Zbyt duzo niepotrzebnych skrótów existenza, przez które często przegrywali rundy, a mogli z Navi wygrać. Virtusi raczej nie mieli za duzo do udowodnienia, bo ze z c9 wygrywac potrafią, to juz nie raz udowododnili, takze grupa raczej latwa. Zobaczymy co i ch czeka w cwiercfinale. Oby trafili na NIP bo w tym momencie wygląda najgorzej z tych "najlepszych" druzyn, ewnetualnie Envy. Chyba wszyscy wiedzą jak prawdopodobnie skończyłby sie mecz z Fnatic albo Navi :D

No ale cóz, może jeszcze uda im się wszystkich zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

Po wczorajszym dniu można wiele wywnioskować ;d Efektywny comeback Kinguin pozwoliło im na zwycięstwo i przejście do kolejnego etapu, świetne pestki Screama i banie raina pozwoliły na prowadzenie o Immunity i C9 można powiedzieć, że dzielnie walczyli o zwycięstwo wynik się nie wiele różnił z Kinguin :). Szkoda mi eBettle, ze odpali z CLG mieli szansę wygrać to na mirage, ale coś nie wyszło, to trudno bywa, największym szokiem było jak Renegades pokonali Titanów tworzyli niezłe emocje wraz z Titanami, co do Nipu nie było co się spodziewać, ze przegrają. Ostateczne mecze na dzisiaj Flipsid z mouse wygrało i zagrało ostatni mecz na Cbble, runda tam szła za rundę, szli w łeb łeb, wierzyłem cały czas w LG i się nie zawiodlem na ich grze, FalleN jak zwykle świetna gra z AWP rywalizował ze statami z Bladem, największe jak na razie emocje były na tym meczu, gdy doszło nawet do 2 dogrywek, w końcu LG obudziło się i rozegrało 4 rundy pod rząd i to oni okazali się lepsi i przeszli do ćwierćfinałow 21:18 to niezły wynik jak na tą ligę :D. Opowiadajcie o swoich przygodach, czy Wam coś wpadło, bo mi drugi dzień i nic :d. Ciekawi mnie dzisiejszy dzień jak się odbędzie i ciekawe mecze zapowiedziane, bo BO3 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to przegrywam wszystko jak leci :(

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być kompletnym amatorem w takim razie :) Są niespodzianki i bardzo dobrze ale nie do takiego stopnia żeby przegrywać, jeśli chodzi o obstawianie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to na titan i mouz najwiecej przegralem

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobili Virtusi to jest szok. Taki poziom? Takie akcje, taktyki? Brak mi słów, jako fan jestem w pozytywnie zaskoczony i z taka formą, z takim poziomem mogą wygrać z Fnatic a nawet turniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No vp ładnie zagrali, taz na trainie w formie. Finał tsm vs vp

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CLIPPO

Przyznam VP ładnie zagrało, nie spodziewałem się, że pokonają NIP i to 2:0, dzisiejszy dzień w 4 meczach były na 2 mapy, każda drużyna dominowała swoich przeciwników, jedynie szkoda mi, że LG odpadło byli bliscy pokonania fnatic, lecz fnatic okazało się lepsze :). No cóż mam nadzieję, że forma LG nie spadnie i będą ciągnąć tak jak zawsze, FalleN niedługo przegoni kennySa z awp z taką piękną grą ;d. Moim zdaniem cięzka gra będzie na vp vs fnatic, cięzko stwierdzić kto przejdzie, tak samo z TSM z EnVy, będzie walka jak i emocje :D. O paczki nie mam co liczyć, przynajmniej niech Wam dropnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vp super. Nawet przez moment byłem zły na to,  ze lounge byl taki oblegany bo jak bym postawil 15 tak jak chcialem to wygralbym z 40, ale po 1 mapie to sie zmienilo. Postawilem all in na fnatic i jak widac szukuje sie udany bet ;) Tak jak pisałem wyżej, Fnatic idzie po zwycięstwo. Możemy byc dumni z VP bo na razie tylko oni zabrali Fnatic mape. 

@edit Wbrew wszystkim, to Krimz robi gre w Fnatic, a nie Olof x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...