Skocz do zawartości
CZK

Zarabianie na YouTubie.

Rekomendowane odpowiedzi

Elo elo ja z takim pytankiem.

Niby Ci "jutuberzy" zarabiają sianko poprzez te suby czy wyświetlenia. 

Wie ktoś coś więcej na ten temat? Szukałem w googlach to każdy co innego pisze i nie wiem gdzie prawda się ukrywa :)

Wiem, że kokosów nie zarobi się z tego pewnie mając niezbyt dużo wyświetleń ale ja mam dużo bardzo muzyki której nie ma nawet w necie a są to stare kawałki electro-bydgoskiego :) 

 

Widziałem, że @Pulsarowy^^ masz konto na Yt. 

Ktoś coś wie dokładnie na ten temat? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ziomka co się tym zajmuje przynajmniej zajmował mogę zapytać na czym to polega :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zankor byłbym wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dowiem napisze Ci   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samymi wyświetleniami się nic nie zarabia z tego co mi wiadomo, wszystko zależny od reklam które są wyświetlane na twoim filmiku. Jeżeli są wyświetlane automatycznie przed filmikiem to mniej, jeżeli się dogadasz z danymi firmami ( Samochodów, odzieży itp dobrze prosperującej na rynku) dajesz linka lub chmurki w filmiku zarobisz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to właśnie mi chodzi, że część mówi to a część to. Mi też się wydaje, że jest tak jak mówisz @MIRAS :)

@Zankor dziękować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 MIRAS dobrze mówi ale patrząc na to logicznie im więcej wyświetleń i subów tym więcej firm czy tez osób chce się reklamować na twoim kanale:) z marketingowego punktu widzenia żadna firma nie będzie się chciała reklamować na profilu który nie ma oglądalności:) kiedyś gdzieś czytałem o granicy 100tys wyświetleń profilu nie zależnie od ilości filmów, podobno wtedy można myśleć o zarabianiu :P kiedyś też coś czytałem ze trzeba jakaś umowę chyba podpisać z YouTube, czy coś w tym stylu:P Ale zastrzegam iż nie wiem czy to prawda kiedyś się trochę tym interesowałem ale przeglądając internet znalazłem tyle odmiennych porad ze z braku czasu zrezygnowałem :P
Według mnie rozkręcenie dobrego kanału na youtube wymaga czasu nie da się tak od reki no chyba ze trafisz naprawdę z jakimś hitem który eksploduje jak "gangnam style " który chyba pobił rekord youtuba :P

Ale kto nie próbuje ten śmietanki nie spija:P czy jakoś tak to było:P

Do odważnych świat należy Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego chciałem się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi dokładnie :)

 

No dokładnie :D

 

Dzięki @Bienio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, żeby zarabiać na Youtube trzeba należeć do programu partnerskiego oraz spełniać tam wymagania yt np. muzyka, nie może być kogoś, bo jeśli YT wykryje to albo ograniczy tylko do jednego kraju, albo spieniężenie wyświetleń nie będzie dostępne za film :D Wielkość wynagrodzenia zależy od tematyki kanału i ogólnie od popularności, w Polsce przyjmuje się ok 0,5 za 1000 wyświetleń. Moje filmy każdy został ograniczony z powodu że muzykę nie swoją dodawałem :D A i jeśli chcesz zarabiać musisz się zgodzić na płatne reklamy czyli że włącza się reklama na początku filmu lub w tam czasowych odstępach na filmie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli mam zgodę na udostępnianie muzyki bo znam owych dj'ów ? :D no ok. A te bariery są jakieś, że trzeba 100.000 przekroczyć wyświetleń? :D bo parę osób mówiło o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy piszesz do YouTube :D A barier nie ma, pomniejsi youtuberzy też zarabiają :D Oglądałem raz jak gościu opowiada o początkach na yt, jak dostał pierwsze swoje 10/20 dolców, więc wątpie czy są takie bariery, jak już coś to od 10,15,20 k :D Ważne żeby partnerstwo z yt podpisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj  oficialną strone yt  wiele tam piszą:)  https://www.youtube.com/yt/creators/pl/get-started.html

 

 

Twój kanał YouTube może kwalifikować się do programu partnerskiego YouTube, pod warunkiem, że spełnia poniższe kryteria:

Uwaga: bez wyraźnego zezwolenia osoby, która stworzyła lub wyprodukowała poniższe materiały, nie możesz zarabiać na filmach, które je zawierają:

  • piosenki lub ich fragmenty, w przypadku których nie można skorzystać z opcji dzielenia się przychodami;
  • muzyka (w tym nowe aranżacje, tekst i podkład muzyczny);
  • grafiki i obrazy (w tym fotografie i prace graficzne);
  • fragmenty programów telewizyjnych lub filmów;
  • obrazy z gier wideo lub oprogramowania (dowiedz się więcej o zarabianiu na tego typu materiałach);
  • nagrania występów na żywo (w tym koncertów, wydarzeń sportowych i pokazów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to właśnie za reklamy   :D a jeśli chodzi o to wyświetlenia to właśnie o reklamy chodzi :D Luknij 

:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie chłopaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz pomysłów może i dużo ale czasu bardzo mało :) I to jest ten minus niestety że nie mogę się skupić na 2 rzeczach na raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...