Skocz do zawartości
CZK

Legendy boksu.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy są tutaj sympatycy boksu oraz sportów walki ale i tak pozwolę sobie wstawić krótki opis z legendami światowego boksu. Od zawsze byli moimi wzorami. Trochę lat już trenuję, plus kiedyś trenowało się uliczny boks :) i zawsze w salce u Nas były plakaty Aliego, Tysona, Armstronga, Lewisa i naszego rodaka - Gołotę.

 

Pozwolę sobie przybliżyć w pigułce historię każdego z nich.

 

 

1. Henry Armstrong - ur. 12 grudnia 1912 r. w  St. Louis, MO, zmarły 23 października 1988 r. Miał 166 cm. wzrostu a zasięg ramion 170 cm. Waga od 54- 66 kg. Mistrz świata w wadze piórkowej w latach 1937-1938, w wadze lekkiej w latach 1938-1939, oraz w wadze półśredniej w latach 1938-1940. Zaliczany do największych bokserów wszech czasów.  Jeden z największych ringowych wojowników. Zasłyną m.in. tym, że jako jedyny w historii boksu bronił tytułu jednocześnie w 3 kategoriach wagowych, w czasach gdy było mniej kategorii wagowych a różnice między nimi były większe niż obecnie. Armstrong pokonał 16 mistrzów świata i jako jeden z nielicznych pięściarzy w historii Bronił również mistrzostwa NHL więcej razy niż jakikolwiek inny bokser. Bilans walk - 180 stoczonych walk, wygranych 149(101 KO), przegranych 21, remisów 10.

 

boxer-Henry-Armstrong.jpghenryarmstrong.jpg

 

 

2. Muhammad Ali - ur. 17 stycznia 1942 w Louisville, stanie Kentucky jako Cassius Marcellus Clay Jr. Miał 191 cm. wzrostu a zasięg ramion 203 cm. Waga 86 - 107 kg. Zdobywca złotego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w 1960 r. Niekwestionowany Mistrz Świata Wagi Ciężkiej w latach 1964-1967, oraz 1974-1978. Jako pierwszy bokser w historii wagi ciężkiej zdobył 3-krotnie tytuł mistrza świata. Aż 19-krotnie udanie bronił tytułu. Powszechnie uznawany na najlepszego boksera wszech czasów. Symbol popkultury i przemian społecznych lat 60-tych i 70-tych w USA. Walczył z niezwykłą gracją i lekkością, niesamowicie pewny siebie, stosował psychologię walki, starając się aby rywal czuł, że jest słabszy od niego. Bilans walk - 61 stoczonych walk, wygranych 56(37 KO), przegranych 5, remisów 0.

 

18djwkeyfb9ffjpg.jpg459360012-muhammad-ali-hitting-the-speed

 

 

 

3. Lennox Claudius Lewis - ur. 2 września 1965 r. w West Ham w Londynie. Miał 196 cm. wzrostu a zasięg ramion 213 cm. Waga 100 - 116 kg. Złoty medalista olimpijski z Seulu w 1988 roku. Ostatni 

niekwestionowany Mistrz Świata Wagi Ciężkiej. Tytuły mistrzowskie dzierżył w latach 1993-1994, 1997-2003, i już dziś jest uznawany za jednego z najwybitniejszych mistrzów wagi ciężkiej w historii. Doznał tylko dwóch porażek, za które skutecznie się zrewanżował. Cechował się znakomitymi warunkami fizycznymi i bardzo dobry wyszkoleniem technicznym. Bilans walk - 44 stoczone walki, wygranych 41(32 KO), przegranych 2, remisów 1.

 

lewis-lennox-22.jpglennox_lewis470.jpeg

 

 

 

4. Mike Tyson - ur. 30 czerwca 1966 roku w Nowym Jorku. Miał 178 cm. wzrostu a zasięg ramion 180 cm. Waga 96 - 109 kg. Mistrz Świata Wagi Ciężkiej w latach 1986-90 i 1996. Najmłodszy Mistrz Świata Wagi Ciężkiej w historii boksu zawodowego(20 lat i cztery miesiące). Jeden z najbardziej brutalnie walczących bokserów, zasłyną ze skandalicznego zachowania na ringu i po za nim. Mimo skromnych warunków fizycznych, posiadający jeden z najsilniejszych ciosów w historii boksu, przez co większość walk kończył przed czasem. Mike Tyson to także niespotykana jak na wagę ciężką, dynamika i szybkość. Bilans walk - 58 stoczone walki, wygrane 50(44 KO), przegrane 6, remisów 0.

 

218815ab3cbfda3e8650cb4c54b8f4b6.jpg4284356-mike_tyson_061009_003.jpg

 

 

 

5. Andrzej Gołota - ur. 5 stycznia 1968 roku w Warszawie. Miał 193 cm. wzrostu a zasięg ramion 201 cm. Waga 99 - 117 kg.  Brązowy medalista olimpijski z Seulu w 1988 r.  Jak do tej pory jedyny Polski pięściarz, który walczył o zawodowe Mistrzostwo Świata w wadze ciężkiej(4 razy), w sumie walczył z sześcioma bokserami, którzy w swojej karierze posiadali tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej. Bilans walk - 52 stoczone walki, wygrane 41(33 KO), przegranych 9, remisów 1.

 

andrzej-golota-sesja-golota4.jpgandrzej-golota-srodek-004.jpg

 

 

Do tego parę ciekawych stron dla sympatyków boksu.

 

www.bokser.org   - Boks zawodowy i amatorski, aktualności bokserskie.

www.boxeo.pl  - Bokserski serwis video.

www.polskiboks.pl - Serwis polskiego boksu amatorskiego i zawodowego.

www.boxing.pl -  Boks w Polsce i na świecie, wiadomości z ringów zawodowych i amatorskich.

www.boxingnews.pl  - Najświeższe informacje ze świata boksu.

www.polskiring.com  - Niezależne miejsce do dyskusji na temat boksu.

www.bokskobiet.com - Portal o boksie kobiet, aktualności

www.ringpolska.pl - Polski boks zawodowy i amatorski

 

Zródło: www.legendyboksu.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same legendy, jak dla mnie on tez jest legendą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jest :) Dużo jest takich, których tu nie uwzględniłem. Dla mnie właśnie była 5 wspaniałych moich legend :) Szczególnie Ali i Tyson :) Mistrzowie wszech wieków jak dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Adamka, Fraziera i Marciano :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brakuje brakuje :p Ale co zrobić tylko takie plakaty miałem w tamtych czasach :D :D Jeszcze Diablo, Holmes :p Ten aktualny boks jak dla mnie to nic innego jak $, $, $ i jeszcze raz $. Floyd np. stale tym sianem się chwali. Nie powiem szybkość to ma skubany, ale on to tylko pod kasę robi. Fakt faktem bilans na duży plus ma :p ale i tak dla mnie to Panienka, która ma klapkę na oczach w postaci Dolarów :) Kiedyś to też kasa była ważna, ale wtedy to był boks, inny styl poruszania się wszystko inne. Żadnego boksera "tych czasów" nie lubię :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same najwieksze legendy :D @@CZK Tak jak piszesz keidey to inaczej wygladaleo a teraz tylko kasa sie liczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej czy ja wiem czy tylko kasa im w głowie, spójrzcie na obecnego mistrza świata Krzyśka Głowackiego, chłopak z mojego miasta, normalny człowiek jak każdy inny wczoraj np, byłam na piwku a Krzysiu przechadzał się miedzy stolikami jak gdyby nigdy nic. Zero szpanu zero niczego ... To jest gość ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natalia no racja nie wszyscy ale znaczna większość. W Gdańsku jak byłem kiedyś to Diablo spotkałem też w pubie. Pogadałem z nim chwile normalny koleś. Chodzi o fakt, że kiedyś już abstrahując od boksu. Kiedyś było tak, że ludzie robili coś bo lubili to, bądź chcieli się pokazać i mało było tych co leciało typowo na kasę i sławę. A teraz? 3/4 pięściarzy takich jest, że sława, kasa a mało jest takich co kiedyś skromnych normalnych ludzi którzy traktują to jak swoją zwykłą pracę / pasję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać o Krzysztofie Głowackim, który nie jest jeszcze tak znaną osobistością jak np. pompowane polskie gwiazdeczki, które wchodzą małymi szczebelkami walcząc z kelnerami o pasy mistrzów świata. 

 

Polecam oglądnąć najlepsze momenty walki z Huckiem, dla mnie mega wrażenie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kibicuje Szpilce, bo pochodzi z moich okolic i nie raz widziałem go po prostu na ulicy :D Co prawda ostatnio Wilder troszeczkę nim wstrząsnął ale ja nadal wierzę w niego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię Szpilkę lecz lubię w nim to, że walczy w imię Polski, nie lubi POpaprańców ani innych tych stworzeń. Jednak ze świata kibicowskiego go nie lubię :p

No z Wilderem się zdziwił troszkę, jeszcze pamiętam jak klasyczna wymiana zdań gdzieś tam była w jakimś budynku czy gdzie to było, jego żona nawet tam była chyba :) Się zdziwił, ale Szpilka jak Szpilka podniesie się i będzie tak długo zmieniał kombinacje ciosów, pozycji, że rozwali Wildera :p Co jak co ale jak go obserwuję to jest konsekwentny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej czy ja wiem czy tylko kasa im w głowie, spójrzcie na obecnego mistrza świata Krzyśka Głowackiego, chłopak z mojego miasta, normalny człowiek jak każdy inny wczoraj np, byłam na piwku a Krzysiu przechadzał się miedzy stolikami jak gdyby nigdy nic. Zero szpanu zero niczego ... To jest gość ! :)

Dokładnie tak nie wszystkim chodzi o kasę! :D Lubię boks właśnie tutaj tafiłeś oraz ksw lecz ja gustuje tylko w Polakach! :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksw typowo ustawione :p znam Andryszaka trenowałem elementy boksu z nim :) I występował na Ksw i mówił :p tak samo znam Wrzoska teraz będzie walczył na Ksw :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że np Mamedzik  jest ustawiony  to pozdr :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uważam :p Bo jak znajomy powiedział Mamed nie jest kimś dobrym. On jest dobry tylko w federacji KSW. Czemu osoba z tyloma tytułami nie pójdzie do najbardziej prestiżowej federacji UFC? Bo tam będzie nikim. Kilka walk trzeba mieć wygranych, żeby dopiero był rozpoznawalny, żeby przyciągnął sponsorów. Wiadomo na starcie już się ma sponsorów ale z czasem jest ich więcej. Dla mnie Mamed coś potrafi ale w moich oczach i tak słaby. Jeśli jesteś dobry w czymś to pnij się w górę a nie stoi jak on kilka lat w tym samym. Czemu stoi bo ma kolosalne siano z tego :) Ksw to jest jeden wielki show-biznes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Mamed dobry w KSW, ja go osobiscie lubie i podoba mi sie jego styl, lecz dostal propozycje od UFC, ale nie poszedl tam, pewnie dlatego ze wie ze ciezko byloby mu tam cos osiagnac i dalej sobie w KSW klepia hajsik i wszyscy szczesliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...