Skocz do zawartości
BRabbit

Wspinaczka (nie tylko dla osilkow)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich x)

Uprawiam wspinaczke skalkowa, od ponad poltora roku systematycznie sie wspinam, pare razy w tygodniu mam treningi i pochlonelo mnie to w zupelnosci, kocham ten sport.

Chcialem napisac pare rzeczy, mianowicie obalic pare mitow zwiazanych z tym sportem dzieki czemu moze ktos z was zdecyduje sie sprobowac tego rodzaju aktywnosci fizycznej (i psychicznej ^^).

Wielu z was, jak nie wszyscy, uwaza ten sport za bardzo silowy.

Na treningach spotykam pare dziewczyn, ktore nie sa w stanie podciagnac sie na drazku nawet raz, a wspinaja sie bardzo dobrze. Tajemnica nie tkwi w sile lecz w technice. Kobiety charakteryzuja sie wysmienita technika podczas wspinaczki, praca nog jest bardzo wazna, o czym czesto zapominaja faceci i wala do gory podciagajac sie doslownie na samych rekach przez co mecza sie o wiele szybciej.

Dlatego tez nie wazne jest to ile razy zdolaz sie podciagnac albo ile bierzesz na klate (loled).

Po prostu idz i sprobuj, a napewno nie pozalujesz.

Napisalem troszke o tezyznie fizycznej wiec przejdzmy do psychiki.

Jezeli ktos uwaza ze z lekiem wysokosci nie ma cos sie pchac do tego typu sportu to jest w grubym bledzie.

Ja sam mam duzy lek wysokosci, naprawde sie boje jak jestem tylko pare metrow nad ziemia, ale staram sie z tym walczyc. Nie mysle o tym, po prostu ide do gory.

Na moim pierwszym zagranicznym wypadzie w skaly (pojechalismy wtedy do Niemczech) udalo mi sie wspiac na 40metrowa sciane. Udalo mi sie wygrac nie tylko z trudnosciami jakie przyniosla mi skala lecz rowniez z wlasna psychika. Jak narazie byla to najwyzsza sciana na jaka sie wspinalem. Bedac na gorze zapomnialem o swoich lekach, widok byl boski, nieziemski.

Jezeli jednak ktos nie chce sie wspinac w skalach, z powodu leku wysokosci lub jakis innych przyczyn, polecam sporbowac sil w tak zwanym 'boulderingu'.

Na youtubie jest pelno filmikow zwiazanych ze wspinaniem zarowno na naturalnych jak i na sztucznych scianach.

Wystarczy wpisac ktores z podanych nizej hasel:

-climbing

-climbing indoor

-climbing outdoor

-bouldering

Nie wiem na ile zostaniecie zainteresowani wspinaniem dlatego wielu spraw nie opisalem nalezycie za co przepraszam.

Jezeli ktos ma jakies pytania to piszcie a ja na pewno na nie odpowiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, spróbowałbym gdyby było gdzie ^^ a tak to ja mogę się po wspinać na drzewa jedynie i ew. latem na stogi słomy. Zawsze to jakaś zabawa.

PS. BRabbit, tylko sobie nic nie zrób, bo kto będzie kosił na ffa#2 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha to ja już wiem czemu Ty nocami ćwiczysz wspinanie po skałkach na de_nuke :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ja ćwiczyłem z wami, ale nie wiem czy to się liczy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe tylko te skoki cos nie wychodza xD

wina nieodpowiedniego obuwia! (x

Luiz juz polowe palcow mialem kontuzjowanych :\

haha pamietam sytuacje jak po chorobie (2tyg w lozku na antybiotyku) pojechalem odrazu na zawody

jak ostatni duren nie zrobilem odpowiedniej rozgrzewki (a po tylu dniach nie wspinania sie nalezy baaaardzo uwazac) i raz dwa rzucilem sie na sciane ... po 15min jeden palec u prawej reki i jeden palec u lewej reki (te same w dodatku xD) mialem kontuzjowane

naciagnalem torebki stawowe i lekarz wstawil mi w szyny oba paluchy, obie rece zabandazowane mialem, czulem sie jak jakis uposledzony, najprostrze czynnosci przychodzily mi z wielkim trudem xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, nieźle. Ja też ćwiczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...