Skocz do zawartości
Mruffi

[Archiwum] Minecraft

Rekomendowane odpowiedzi

Minecraft to gra fpp typu sandbox z oryginalnymstylem graficznym i prosta obsługą. Otaczający nas świat budujemy za pomocą sześcianów o jednakowej wielkości, kształcie ale o innych kolorach i wzorach. Żeby zbudować coś sensownego trzeba mieć pomysł i umieć go wykonać, co nie zawsze jest takie proste.

Gra jest podzielona na dwie odmiany, Betę i Classic, gdzie Classic jest skupione na samym budowaniu, a Beta zawiera przeciwników, licznik zdrowia oraz wiele możliwości i przedmiotów. Beta jest na bieżąco aktualizowana. Obie posiadają tryby gry jednoosobowej i wieloosobowej.

Classic jest najwcześniejszą wersją gry, jej jedyna możliwość to usuwanie i stawianie klocków. Classic został podzielony na tryb single-player i survival mode, który zawierał potwory i więcej klocków oraz przedmioty.

Beta jest jedyną wersją Minecraft, która na bieżąco się aktualizuje. Jest dostępna tylko poprzez kupno gry. Beta zawiera survival mode z trybami single i multiplayer. Wymaga ona od gracza, aby poprzez budowle uchronił się przed potworami i znalazł materiały ukryte pod ziemią. Ma ona limit przedmiotów, które posiada gracz. Różne klocki mogą być wytworzone w przedmioty, takie jak miecze, skrzynie, kolejki i wiadra. Są też rośliny i zwierzęta, które można hodować. Gracz posiada inwentarz, w który zawiera klocki, przedmioty oraz licznik zdrowia. Zdrowie można stracić poprzez atak potworów, upadek lub kontakt z ogniem, i może zostać uzupełnione przez jedzenie. Po śmierci gracz odradza się w swoim punkcie wyjścia z pustym inwentarzem. Może on odzyskać przedmioty, docierając w miejsce swojej uprzedniej śmierci.

Gra szybko zyskała na popularności przynosząc duże dochody twórcy[1]. Zarejestrowało się w niej około 3 200 000 graczy, a kupiło 1 006 000 (dane na styczeń 2011)[2] .

Minecraft od serwisu "IndieDB" zdobył nagrody za "najlepszą niezależną grę 2010 roku"[3][4]:

* wybór internautów - gra roku

* wybór redaktorów - najbardziej innowacyjna gra

* najlepszy tryb single

Grę można ściągnąć :

http://turbobit.net/0h1vdr4pmbz6.html

Jeśli ktoś jest chętny to można się umówić na grę poprzez hamachi ;)

Tutaj kilka budowli stworzonych przez graczy z całego świata :)

źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w nią trochę czasu temu, gdyby nie brak zapału i czasu to pewnie bym kontynuował przygodę, a tak musiałem skończyć z grą. Na swoim koncie miałem już duży przeszklony wieżowiec ;) Rozgrywka po sieci jest znacznie bardziej interesująca i wciągająca. Gra zdecydowanie dla osób cierpliwych i kreatywnych... mi tego pierwszego zabrakło :P , dla osób mających chęci to zdecydowanie zachęcam. Najwięcej frajdy sprawia własna kolejka do podziemi ;).

//Kugell007:Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...