Skocz do zawartości
Geralt z Rivii

Dragon Ball XenoVerse

Rekomendowane odpowiedzi

Dragon Ball, niektórym na sam widok tego tytułu włączają się wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to RTL 7 postanowiło puścić 3 serie z francuskiej wersji wraz z lektorem. Ta gra poniekąd pozwoli nam powrócić do tych czasów, za chwilę wyjaśnię jak to się odbędzie ;) Wydawcą tej gry jest Dimps Corporation, a wydawcą światowym znany z zamiłowania do japońskiej kultury Bandai Namco Entertaiment, w Polsce wydania podjęła się Cenega w roku 2015.

 

 

Fabuła jest dość prosta. W grze wcielamy się w Wojownika przyszłości, który za pomocą wehikułu czasu odwraca bieg historii znanej z Dragon Balla na tor właściwy, jaki znamy. Między innymi pomagamy w starciu z Vegetą, Freezerem, czy Bubu. Ich wszystkich możemy zaskoczyć już samą rasą naszego bohatera. Dlaczego? Bo równie dobrze sami możemy być drugim Freezerem, Bubu, Vegetą, czy Szatanem serduszko. Ogółem jest 5 ras, już je przedstawiam ;)

 

DRAGON_BALL_XENOVERSE_20150225175426.jpg

 

Ziemianie - czyli my sami ;) rasa najbardziej zbalansowana w ataku i obronie, ich energia Ki ładuje się samodzielnie

 

 

jpg.jpg

 

Nameczanie - rasa Picollo oraz Wszechmogącego (twórcy kryształowych kul), posiadają dużo HP na starcie (na dodatek samodzielnie się regeneruje) i szybkim odzyskiwaniem Staminy, co pozwala dość często blokować ciosy, niską szybkość ataku wynagradzają znacznie lepszym wykorzystaniem przedmiotów w walce

 

346758554.jpg

 

Frieza race - rasa Freezera, ma słabe, ale za to szybkie ataki, poza tym każdy Ki Blast paraliżuje przeciwnika

 

Saiyan.jpg

 

Saiyan - rasa Kosmicznych Wojowników, Son Goku i Son Gohana, nastawiona na walkę kosztem początkowej puli HP. W stanie krytycznym ich atak rośnie jeszcze bardziej, dodatkowo ich atrybuty rosną po ocuceniu.

 

Majin.jpg

 

Majin - rasa Bubu (nie ten nasz forumowy bubu88 :P ), który zamieniał wszystko w ciastka i jadł. Nastawiona na obronę z słabą ilością Staminy, wartości obronne się podnoszą gdy jest pełna. Tutaj można się nauczyć techniki pozwalającej na sen i regenerację zdrowia w trakcie walki. Pozostałe atrybuty są zależne od wybranej przez nas płci.

 

Technik dostępnych w grze jest dość dużo, oparte są energii Ki, niektóre są zależne od rasy, którą wybraliśmy. Jako, że jesteśmy Wojownikami przyszłości, po pewnym czasie możemy użyć kija lub miecza do wzmocnienia naszych ciosów. Znaczna część technik zadaje obrażenia, ale niektóre wzmacniają nas lub szkodzą przeciwnikom (spowolnienia, zatrucia itp.). Oprócz tego, część technik obronnych wymaga użycia Staminy (chociażby błyskawiczna teleportacja). Od nas zależy jakie techniki będziemy stosować (możemy wybrać do 3 ataków specjalnych oraz do 4 technik [ctrl + LPM, PPM, Q lub Spacja]). Elementy naszego ubioru i różne akcesoria również mają wpływ na zdolność bojową postaci (na to głównie wydaje się zdobywane Zeni, ale nie tylko). Szczególnie ciężko dobrać odpowiednie Z-Soul, czyli dusze, które nas wspierają w walce, choć nie mamy wpływu na moment ich aktywacji.

 

Początkowo można się wystraszyć, ale gra jest dość łatwa w opanowaniu (jeśli chodzi o sterowanie). Podstawowe kombosy wchodzą prawie same z siebie, a szybki dostęp do technik bardzo dynamizuje walkę.

 

Mimo, że przedstawiam samą grę singlową, ten tytuł jest nastawiony na grę multi, jest to pewnego rodzaju MMO, gdzie razem z innymi graczami możemy się mierzyć w walce lub wzajemnie wspomagać w trakcie wykonywania misji. 

 

Misje można podzielić na główne i oraz poboczne (Parallel Quest), które odwołują się do fabuły Dragon Ball. Terenem jest futurystyczne miasto, w którym można znaleźć odniesienia do DB (chociażby figura Herculesa, czy fragmenty niebiańskiej ścieżka "która nie ma końca", prowadząca do planety mistrza Kaito). Naszym przewodnikiem po tym wszystkim jest Trunk, syn Vegety i pierwszy Wojownik przyszłości. A nauczać nas mogą postacie klasyczne dla tej serii, jak Picollo, Krilin, Vegeta czy nawet sam Son Goku.

 

Grafikę można ocenić jako bajeczną, głównie ze względu na użycie Cell Shadingu, który pozwolił zachować rysunkową konwencję mangi. Z góry zastrzegam, że istnieje możliwość włączenia głosów angielskich, ale dla tych, którzy liczy się klimat (czyli również dla mnie) jedyną opcją są dialogi wypowiadane w języku japońskim. Udźwiękowieniu nie można niczego zarzucić, tak samo muzyce :)

 

Poniższy gameplay przedstawi wam jedną misję fabularną (starcie z Nappą i Vegetą) oraz jedną misję poboczną.

 

 

Gra, w mojej ocenie, jest pozycją obowiązkową dla każdego fana DB, imersja jaką się osiąga tutaj jest nieporównywalna do innych gier opatrzonych tytułem Dragon Ball. W dodatku, jest to dość rozbudowana i bardzo ciekawa bijatyka z elementami RPG. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebija wszystkie mugeny nie mugeny ale nie do końca. System walki mi najbardziej się podoba, postacie niczego sobie. Jak dla mnie Dosłownie wszystko można robić w tej grze, moja ocena 6.5/10 a co lektury oczywiście dyszka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...